Ako správne nanášať make-up na tvár – tajná príručka vizážistov

Dnešný trh s make-upom ponúka nepreberné množstvo produktov na líčenie tváre. Kým v minulosti si ženy vystačili s podkladovou bázou, očnými tieňmi, riasenkou, rúžom a rúžom, teraz existujú produkty ako korektor, airbrush, rozjasňovač a bronzer. A tu vzniká otázka – ako a v akom poradí aplikovať takúto kozmetiku na tvár? A aké úlohy sa vykonávajú týmito alebo onými prostriedkami, je potrebné ich používať?? Novinári sa rozhodli tieto otázky zastaviť. Naučili sme sa, ako si krok za krokom naniesť make-up na tvár a čo dokážu rôzne druhy make-upu, ako sa dá make-up použiť na zlepšenie vášho vzhľadu.

Zoznam produktov na denné líčenie

Ak sa chcete naučiť, ako správne nanášať make-up na tvár, mali by ste určite zvládnuť techniku líčenia pier. Ak sa vám však nepáči pocit rúžu na perách, môžete si túto oblasť jednoducho nenamaľovať. Väčšina dievčat však stále používa rúž alebo lesk,Preto vám naši odborníci poradia, ako to urobiť správne:

 1. Ľahkým drhnutím pier sa vyhladí ich štruktúra a stimuluje sa prietok krvi do tejto oblasti. Toto by ste mali urobiť ešte predtým, ako si na tvár nanesiete make-up.

 2. Pomocou hubky v tvare vajíčka naneste podkladovú bázu na pery (v krajnom prípade podkladový krém alebo púder). Primer by mal byť ľahký poklepávanie pohyby „poraziť“ do pokožky, takže výrobok prenikol do všetkých jemných záhybov pokožky rty.

 3. Ak si plánujete pery obkresliť ceruzkou, použite ju v tejto fáze. Niektorí módnici, aby vizuálne zvýšili objem pier, robia obrys nie pozdĺž hranice pier, ale trochu za ňou. Vďaka nemu môžu pery vyzerať plnšie. Profesionálni vizážisti však neodporúčajú používať kontúrovaciu ceruzku týmto spôsobom. Ktokoľvek zvonku môže vidieť, že ste oblasť za prirodzenými hranicami pokožky pier premaľovali. A vyzerá to neprirodzene. Je lepšie použiť techniky kontúrovania, ktoré sú nemenej účinné pri vizuálnom zvýraznení pier a výsledok vyzerá prirodzene. Preto sa kontúrovacia ceruzka používa len na kontúry pier. Začnite v strede, smerom k okrajom, až po miesta, kde začína rez hornej a dolnej pery. Pomocou ceruzky môžete vrcholky hornej pery viac zašpicatiť, tento malý zásah do anatómie nebude pre ostatných viditeľný, ale pomôže pery viac vytvarovať. Je tiež možné použiť ceruzku na obkreslenie malej plochy na vnútornej strane pier. Týmto spôsobom zlepšíte výdrž rúžu, ktorý sa môže pomaly stierať, keď hovoríte alebo jete jedlo.

 4. Pomáda sa môže použiť po kontúrovacej ceruzke a nanáša sa aplikátorom alebo štetcom dovnútra a na kontúry. Prvú vrstvu po 2-3 minútach utrite papierovou utierkou, potom ju napudrujte a potom naneste záverečnú vrstvu.

 5. Ak chcete perám dodať plnosť, vezmite akýkoľvek ľahký krémový produkt (podkladový krém, korektor, rozjasňovač, očné tiene), naneste ho na štetec, naneste ho do stredu pier v mieste ich spojenia. Potom pery niekoľkokrát zjemnite charakteristickým oblúkom, akoby ste rozotierali rúž. Ľahká šmuha farby, ktorá sa rozotrie na rúž, dodá perám objem.

 6. Ak na líčenie používate lesk na pery, kontúrovaciu ceruzku nebudete potrebovať. Jednoducho naneste výrobok na pery, rovnomerne ho rozotrite po povrchu, nič iné netreba robiť.

Vytvorte výrazné obočie

Vytváranie výrazného obočia

Bez úpravy obočia nie je možné použiť make-up, pretože od neho doslova závisí výraz vašej tváre. Aj keď je vaše obočie prirodzene krásne tvarované a husté, musíte na ňom pracovať.

Oblasť obočia sa musí upraviť pred nanesením make-upu na tvár. Najprv sa rozhodnite pre tvar. Ako vodítko použite prirodzené kontúry obočia. Vytrhnite všetky zatúlané chĺpky obočia pinzetou. Je potrebné odstrániť iba chĺpky rastúce pod, medzi a na špičke nosa. Čiary by mali byť tiež mierne zakrivené. Bod, kde sa obočie zakrivuje, je nad očnou zrenicou. Optimálny začiatok obočia je nad vnútorným kútikom oka. Obočie by malo končiť v mieste, kde priama čiara tiahnuca sa od čela ku kútiku oka smerom von k spánku pretína obočie.

Po úprave tvaru je potrebné vlasy skrátiť. Ide o to, že počas dňa sa obočia dotýkate nepozorovane rukami, dlhé chĺpky sa môžu zvlniť, dostať sa z miesta a pokaziť vzhľad. Aby ste tomu predišli, dbajte na optimálnu dĺžku chĺpkov obočia. Väčšina ľudí používa zastrihávač so zarážkou, ktorá zabraňuje zastrihávaniu nepotrebných častí. Ak nemáte zastrihávač, použite nožničky na nechty a malý plochý hrebeň s jemnými, hustými klinčekmi. Obočie rozčešte pohybom hrebeňa smerom nahor a jeho držaním vo vodorovnej polohe. Všetko, čo je také dlhé, že presahuje hranice vášho definovaného tvaru, by ste mali úhľadne zastrihnúť nožnicami. Potom postup zopakujeme, ale vlasy namiesto nahor vyčesávame nadol.

Po úprave tvaru a dĺžky obočia vyčešte chĺpky v smere ich rastu, t. j. vpravo a nahor pre pravé obočie a vľavo a nahor pre ľavé obočie. Veľmi dobre si s touto úlohou poradí špeciálna kefka na obočie alebo kefka zo starej použitej maskary, ktorá bola predtým očistená od zvyškov farby.

V prípade potreby možno obočie mierne zvýrazniť, čím sa stane graficky výraznejším. Na tento účel použite ceruzku rovnakej farby, akú má prirodzený odtieň obočia, alebo o jeden tón svetlejšiu ako sú vlasy na hlave (u blondínok o jeden tón tmavšiu). Tužkou presne označte spodný okraj obočia, ako aj horný, krok späť od základne 3-5 milimetrov. Rovnakou ceruzkou obkreslite povrch pokožky vo vnútri tvaru obočia. Zohľadnite hrúbku, dĺžku a smer prirodzených vlasov. Tieňovanie sa postupne prehlbuje od základne až po špičku obočia. Na ľahké zafarbenie obočia môžete použiť špeciálnu maskaru alebo očné tiene. Druhý variant je vhodnejší na denné líčenie.

Na udržanie dobrého tvaru obočia počas celého dňa a zabránenie rozmazávaniu možno použiť fixačný gél alebo sprej, ako aj výrobky na báze vosku.

Zvýraznite eleganciu tvaru obočia a mierne ho nadvihnite, aby ste mohli použiť rozjasňovač alebo akýkoľvek svetelný produkt. Mal by sa naniesť na oblasť pod spodnou líniou oblúkov a dobre sa rozotrieť.

Make-up očí

Oči, presnejšie očné viečka, by sa mali nalíčiť až po dokončení práce na tvári a obočí. Líčenie očí sa dá robiť rôznymi technikami a tu by sme mali brať do úvahy anatómiu aj efekt, ktorý chcete dosiahnuť, a prítomnosť alebo neprítomnosť určitých kozmetických výrobkov vo vašom arzenáli.

Naši konzultanti vám radia, aby ste začali s niektorými základnými technikami líčenia očí. Po ich zvládnutí môžete prejsť k pokročilejším technikám, ktoré môžu zvýrazniť pozitívne aspekty vášho vzhľadu.

Prvou technikou, ktorá sa najlepšie hodí na denné líčenie, je nude. Farby kozmetiky, ktoré naši odborníci odporúčajú používať, sú univerzálne. Fungujú pre rôzne vzhľady. V rámci tejto techniky môžete použiť aj iné odtiene očných tieňov, ceruzky a maskary, ak si myslíte, že vám viac pristanú.

Nahé líčenie

Ako správne nanášať nahý make-up na tvár:

 1. Na tvár naneste všetky potrebné kozmetické prípravky, začnite podkladovou bázou a skončite podkladovým krémom s ľahkou, priesvitnou textúrou. Obočie nechajte povrchové, aby vyzeralo čo najprirodzenejšie.

 2. Horné viečka sa majú ošetriť podkladovou bázou, preto na celé pohyblivé viečko nanesieme svetlý béžový alebo jednoliaty sivý očný tieň.

 3. Vezmite si svetlohnedú ceruzku a nakreslite stopu medzi viečkami. Opäť podčiarknite viečko rovnakým spôsobom.

 4. Vezmite svetlohnedý očný tieň a naneste ho pozdĺž línie rias na horné viečko. Siahnite k vonkajšiemu kútiku oka a vstúpte do záhybu nad pohyblivým viečkom. Namaľujte 5-10 milimetrov smerom k vnútornému kútiku oka. Tiene sa dobre prelínajú.

 5. Rovnakou hnedou ceruzkou namaľujte šípku na horné viečko. Hrot šípky presahuje o 2 až 3 milimetre horné viečko.

 6. Zľahka sa dotknite horných a (prípadne) dolných rias hnedou alebo čiernou riasenkou. Namiesto riasenky môžete riasy natočiť pomocou natáčok na riasy. Účinok bude takmer rovnaký.

 7. Po nalíčení očí si môžete líčka nalíčiť na líca, aby ste dosiahli veľmi prirodzený lesk. Aj na pery – môžeme použiť transparentný alebo nude lesk, matný pastelový rúž.

Druhá technika vám umožní vytvoriť jasnejší, ale stále pomerne zdržanlivý očný make-up pre denný vzhľad. Odtiene očných tieňov a inej dekoratívnej kozmetiky sa hodia takmer každej žene, ale možno ich nahradiť inými vhodnými farbami.

Výrazné líčenie očí

Ako nalíčiť oči, aby vyzerali výraznejšie:

 1. Povrch viečka je podkladový, takže môžeme okamžite použiť svetlý tieň s minimálnym perleťovým leskom. Líčenie sa aplikuje na celé statické a pohyblivé viečko, od línie rias až po obočie, od vnútorného kútika oka po vonkajší kútik oka.

 2. Vezmeme čiernu alebo sivú ceruzku, s krokom 2-3 milimetre od vonkajšieho kútika viečka, začneme kresliť zaoblenú čiaru na špičku obočia a potom cez záhyb viečka. Mali by sme dostať písmeno „C“ (na pravom oku „C“, zrkadlovo), to znamená, že elipsa (oválny) tvar, ktorý leží na strane. Zaoblená strana obrázku je nad vonkajšou časťou horného viečka.

 3. Vezmeme tmavé tiene – hnedé, sivé, tmavobéžové – a začneme tieňovať pigmenty mimo elipsy. Pohyblivé viečko je pokryté svetlým perleťovým očným tieňom, ale vonkajší kútik oka je zafarbený tmavším pigmentom.

 4. Nakreslite ceruzkou malú šípku na horné viečko, pričom sa dotknite len tmavých tieňov na dolnom viečku.

 5. Na horné a dolné riasy naneste jednu vrstvu maskary.

Nie je ťažké aplikovať takýto očný make-up, ale odborníci odporúčajú, aby ste si ho pred odchodom „do sveta“ niekoľkokrát precvičili, aby ste si zašpinili ruky.

Starostlivosť o tmavé kruhy pod očami

Starostlivosť o tmavé kruhy pod očami

Obočie nie je jediná oblasť na tvári, ktorá upúta pozornosť. Kruhy pod očami môžu nenávratne zničiť vzhľad rovnako ako zle upravené obočie. Korekcia tejto oblasti je teda nevyhnutnosťou, bez ktorej nemá zmysel nanášať make-up na tvár.

Odstránenie tmavých kruhov a vačkov pod dolnými viečkami je vhodné v počiatočnej fáze líčenia. Tento postup sme zaradili do samostatnej podkapitoly článku, pretože súvisí s líčením očí. Nižšie uvedené tipy by sa však mali použiť vo fáze prípravy pleti na nanášanie make-upu.

Ako odstrániť alebo účinne zamaskovať estetické chyby kože pod dolnými viečkami:

 1. Pred nanesením make-upu použite chladivú masku pod oči. Na tento účel si vezmite dve vrecká čierneho alebo ešte lepšie zeleného čaju, uvarte ho ako zvyčajne. Vrecká jemne vytlačte z tekutiny a vložte na 30-60 minút do chladničky. Priložte vychladnuté čajové vrecúška na pokožku pod očami na 15-20 minút.

 2. Opláchnite si tvár, osušte ju papierovým uterákom a potom naneste očné sérum.

 3. Približne 15 minút po nanesení séra vezmite korektor alebo korektor, akýkoľvek zosvetľujúci prostriedok a nakreslite obrátený trojuholník (smerujúci nadol) začínajúci od spodných viečok až po horný okraj líc. Starostlivo zmiešajte pigmenty.

 4. Ak sú tmavé kruhy stále výrazné, použite korektor žltej, oranžovej, marhuľovej alebo lososovej farby. Takýto korektor zablokuje fialovomodrú farbu kruhov pod očami.

 5. Potom môžete pokračovať v líčení tváre podľa štandardnej schémy – podkladová báza, základ atď.. Modriny pod dolnými viečkami môžu byť menej viditeľné, ak úplne nezmiznú.

Ako správne aplikovať večerný make-up na tvár

Ako správne naniesť večerný make-up na tvár

Večerné líčenie je rovnako jednoduché ako denné líčenie. Stačí použiť make-up sýtejších farieb, napríklad svetlý rúž alebo tmavšie odtiene očných tieňov.Večerné líčenie sa v týchto aspektoch líši od každodenného líčenia:

 1. Líčenie musí dokonale ladiť s doplnkami, farbami oblečenia a obuvi. Ak pri dennom líčení takéto rozpory nevznikajú často, pri večernom líčení by sa tejto otázke mala venovať zvýšená pozornosť. Obraz by mal byť harmonický, bez toho, aby vyvolával pocit teatrálnosti, dramatičnosti, pôvabu a bábkovosti.

 2. Večerné líčenie možno použiť na oči aj na pery. Alebo obe oblasti tváre súčasne. Na večerný vzhľad môžete zvoliť výrazné gradienty, ale nepreháňajte to. Marilyn Monroe, Dita Von Teese a dokonca aj retro líčenie vo všeobecnosti sú dokonalými príkladmi decentného líčenia so zameraním na oči a pery. Na očiach sú elegantné šípky a na perách červený rúž, ale vzhľad ženy pôsobí dosť rezervovane, hoci slávnostne….

 3. Make-up nanášajte pri umelom osvetlení. Počas slávnostného večera pod holým nebom alebo v reštaurácii by malo byť tlmené svetlo, aby sa vytvorila príjemná atmosféra. Pri nanášaní make-upu na tvár musíte posúdiť, ako bude váš make-up v tomto svetle vyzerať.

Postupnosť vykonávania večerného líčenia je štandardná – úprava obočia, peeling pier a pleti, nanesenie podkladovej bázy, korektora, podkladu (púder, rúž), líčenie očí, kontúrovanie tváre, pier. Ak v niektorej fáze urobíte chybu, neponáhľajte sa zmyť všetok make-up, stačí použiť ľahký korektor alebo prejsť cez zle namaľovanú oblasť vatovým tampónom navlhčeným micelárnou vodou.

Ako nanášať make-up na kontúrovanie čŕt

Bronzer na kontúry tváre

Jedným z hlavných cieľov líčenia – vystaviť atraktívny vzhľad a upriamiť pozornosť ostatných na nedostatky, ktoré často existujú len v predstavivosti žien. Správne použitý make-up však dokáže opticky korigovať črty tváre. Ako sa to robí? Pôsobením svetla a tieňa. Čo stmavne, stratí objem, dĺžku, nie je tak nápadné. A tie črty a oblasti tváre, ktoré sú zvýraznené, priťahujú pozornosť a priťahujú pohľad. To znamená, že ak na určité oblasti tváre použijete kozmetiku v určitých odtieňoch, môžete opticky zmeniť svoj vzhľad. Pravidlom je naniesť výrobok v tenkej vrstve a dobre ho rozotrieť, čím sa rozostrí prechod od svetlého k tmavému odtieňu.

Ako korigovať črty tváre pomocou techniky kontúrovania:

 1. Široký, sploštený nos. V tomto prípade je potrebné odpútať pozornosť od bočných oblastí nosa a zdôrazniť chrbát. Po nanesení podkladovej bázy vezmite akýkoľvek kozmetický prípravok svetlej farby, najlepšie rozjasňovač, a naneste ho na stred nosa po celej dĺžke. Použite tmavší odtieň make-upu, napríklad matný bronzer alebo tmavý béžový tieň.

 2. Dlhý nos. Ak chcete opticky skrátiť nos, naneste na špičku kvapku tmavého pigmentu a rozotrite ho.

 3. Nevýrazné lícne kosti. Túto oblasť tváre môžete opticky pozdvihnúť a lícne kosti urobiť graficky výraznejšími nanesením rozjasňovača tesne pod očné jamky. To znamená, že na hornej časti jabĺk na lícach. Potom stiahnite líca, pery zrolujte do oblúka a na miesta jamiek naneste korektor. Mala by byť vyhladená šikmo od priehlbiny smerom k ušnému lalôčiku.

 4. Nízke, klesajúce čelo. Zvýrazňovačom sledujte hranicu rastu vlasov na čele a v strede čela a spodným koncom medzi obočím nakreslite obrátený trojuholník. Nezabudnite na lesklý make-up.

 5. Príliš vysoké a ploché čelo. V tomto prípade používame tmavý pigment, bronzer, pozdĺž línie vlasov. A uprostred čela, aby ste mu dodali objem, použite tiež rozjasňovač.

 6. Úzke oči. To sa dá prekonať nanesením svetlého pigmentu na horné viečko pozdĺž línie rias a na dolné viečko, čím sa rozostrí sliznica.

 7. Oči, ktoré sú blízko seba. Ak chcete opticky „rozšíriť“ oči, naneste rozjasňovač s jemným trblietavým efektom do vnútorných kútikov viečok, na mostík nosa. Snažte sa vyhnúť tmavým šípkam v make-upe, ktoré majú pôvod vo vnútorných kútikoch očí.

 8. Oči, ktoré sú široko od seba. Vnútorné kútiky viečok a mostík nosa môžu byť mierne stmavnuté. Šípky by sa mali kresliť čo najbližšie k stredu tváre.

 9. pery, ktoré nie sú dostatočne našpúlené alebo výrazné. Zvýraznite pery rovnakým rozjasňovačom, ktorý naneste nad a pod pery.

 10. Ťažká brada alebo hranatá čeľusť. Zvýraznite stred brady a po stranách naneste tmavší pigment.

 11. Bacuľaté líca. Na miesta s nežiaducim objemom naneste bronzer. Korektor naneste na miesta, ktoré vyčnievajú.

Podobne ako pri vyššie uvedených technikách môžete korigovať všetky črty svojho vzhľadu, ktoré vám nevyhovujú. Hlavnou úlohou je dodržiavať zásady kontúrovania a zohľadňovať vlastnosti svetla a tieňa.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: