Ako správne vykonávať shugaring doma

V tomto článku sú uvedené najlepšie recepty na samovoskovacie pasty. Tu je aj niekoľko tipov, ktoré sa vám určite budú hodiť, ak sa rozhodnete vyrábať šugaring doma.

Čo je shugaring?

Čo je shugaring

Cukrovanie je známa depilácia alebo odstraňovanie chĺpkov, pri ktorej sa namiesto vosku a pásikov používa špeciálna cukrová pasta. Cukor sa dobre fixuje na každý chĺpok a účinne ich odstraňuje. Po zákroku je pokožka neuveriteľne hladká a jemná. Táto metóda je známa už od staroveku a odborníci tvrdia, že siaha až do starovekého Egypta, kde sa považovalo za neslušné mať na tele chlpy. V súčasnosti je veľmi populárny od roku 1983.

Voskovanie cukrom sa od voskovania líši predovšetkým teplotou, pri ktorej sa pasta zahrieva. Pri shugaringu dosahuje 37 stupňov, čo je o 3 menej ako teplo vosku. Ďalším kľúčovým rozdielom je, že chĺpky sa odstraňujú v smere rastu, nie proti nemu, ako je to pri depilácii voskom. Shugaring je jedinečný postup, ktorý má mnoho výhod a vlastností. Naši odborníci uviedli hlavné z nich.

Výhody postupu

Nie nadarmo je shugaring na čele zoznamu najpopulárnejších moderných spôsobov, ako sa zbaviť ochlpenia. Je to druhá najlacnejšia metóda po laserovej epilácii, ale v porovnaní s touto kozmetickou procedúrou je shugaring jednoduchší a v niektorých prípadoch aj lacnejší proces. Cukrovanie má oproti iným metódam odstraňovania chĺpkov niekoľko výrazných výhod a naši odborníci ich vymenovali:

 1. Na rozdiel od holenia sa pri holení odstraňujú chĺpky z cibuľky, nielen z povrchu pokožky. Poskytuje oveľa dlhšie obdobie rastu nových chĺpkov a umožňuje vykonávať zákrok oveľa menej často ako pri použití žiletky.

 2. Cukrovanie nedráždi pokožku, najmä v porovnaní s holením.

 3. Na rozdiel od holenia alebo odstraňovania chĺpkov epilátorom nezanecháva zarastajúce chĺpky – to je veľmi dôležitá výhoda.

 4. V porovnaní s laserovou epiláciou poskytuje okamžité výsledky.

 5. Jednoduchosť postupu doma.

 6. Zloženie pasty zriedkavo spôsobuje alergické reakcie, pretože sa skladá z bezpečných zložiek.

 7. Tento druh epilácie má kumulatívny účinok. Čím dlhšie človek vykonáva shugaring, tým menej, tenších a svetlejších chĺpkov mu rastie.

 8. Vďaka nízkej teplote ohrevu (do 37 stupňov) je riziko popálenia minimálne.

 9. Počas procedúry pasta spolu s chĺpkami čistí pokožku od zrohovatených buniek, čím v podstate nahrádza peeling.

 10. Cukrová pasta účinne odstraňuje aj krátke chĺpky.

Kontraindikácie

Kontraindikácie

Shugaring, podobne ako väčšina kozmetických zákrokov, má niektoré kontraindikácie, s ktorými je potrebné sa pred aplikáciou oboznámiť. Cukrová depilácia by sa nemala vykonávať za týchto okolností:

 1. Pri abnormalitách kože.

 2. Počas užívania silných antibiotík.

 3. Počas tehotenstva.

 4. Na kŕčové žily.

 5. Počas kritických dní, vzhľadom na zvýšenú citlivosť.

 6. V prípade rakovinových nádorov.

 7. Na otvorené rany a odreniny.

 8. V prípade kožných ochorení (napr. psoriáza).

 9. Individuálna neznášanlivosť zložiek pasty.

 10. Pre diabetikov.

Stojí za to zvážiť tieto faktory, a ak aspoň jeden z nich, je lepšie upustiť od postupu v prospech inej metódy odstraňovania chĺpkov.

Čo potrebujete na domáce shugaring

Čo potrebujete na domáce shugaring

Pred začatím postupu odstraňovania chĺpkov cukrovou pastou sa naň musíte pripraviť získaním všetkých potrebných produktov a materiálov. Zistili sme, čo musíte mať po ruke pri domácom shugaringu:

 1. Pasta. Samozrejme, bez cukrovej pasty bude postup nemožný. Dodáva sa v rôznych hrúbkach, ktoré sa vyberajú na základe vlastností vlasov. Začiatočníkom sa odporúča používať stredne hrubý cukor.

 2. Čistiaca pleťová voda. Pripravuje pokožku na ošetrenie a aplikuje sa bezprostredne pred pastou. Hlavnou úlohou krému je drhnúť a zmäkčovať tkanivo, aby bol zákrok účinnejší.

 3. Zloženie obsahujúce alkohol. Aplikácia tohto krému odstráni prebytočný kožný maz a umožní lepšiu priľnavosť pasty k pokožke.

 4. Tkanivové prúžky. Tento materiál nie je potrebný pre každého, každý sa rozhodne, ako roztrhnúť pastu – rukami alebo v pásoch. Pre začiatočníkov je použitie prúžkov oveľa jednoduchšie.

 5. Na ošetrenie rúk pred shugaringom je potrebné použiť antiseptikum. Keďže póry sú po odstránení chĺpkov otvorené, nemôžu sa do nich dostať žiadne nečistoty ani infekcia.

 6. Prášok/rozhovor. Aby sa zabezpečilo, že cukor pevne priľne k pokožke, mala by sa pokožka v oblasti podpazušia a nôh ošetriť suchým práškom.

Všetky uvedené prostriedky sú veľmi dôležité pre kvalitný a bezpečný postup. Nezabudnite však, že dôležitá je aj následná starostlivosť. Ideálne je ošetriť voskované miesta olejom alebo hydratačným krémom ihneď po.

Ako sa pripraviť na výprask doma

Ak sa rozhodnete vykonávať shugaring doma sami, je dôležité sa na postup riadne pripraviť. Odborníci odporúčajú dodržiavať nasledujúce odporúčania:

 1. Na účinné odstránenie chĺpkov pomocou cukrovej pasty musíte najprv chĺpky vypestovať na dĺžku 2-4 mm. Ak budú kratšie, je veľká pravdepodobnosť, že vlasy jednoducho neznesú pastu.

 2. Čistenie pokožky je dobrá starostlivosť, ktorú kozmetológovia odporúčajú vykonávať pravidelne. Pred shugaringom je obzvlášť potrebný peeling. Peelingom sa zbavíte zrohovatenej vrstvy a odstránite zarastajúce chĺpky (ak existujú).

 3. Nasledujúce odporúčanie je obzvlášť dôležité pred domácim shugaringom. Odborníci odporúčajú horúcu sprchu, aby sa pokožka zaparila a pripravila.

 4. V prípade potreby je možné povrch, z ktorého sa majú odstrániť chĺpky, ošetriť špeciálnym krémom s obsahom alkoholu. Zbavíte sa tak zbytočnej mastnoty na pokožke.

 5. Význam detského púdru a mastenca už bol opísaný vyššie. Je dôležité, aby ste s týmto produktom pracovali na miestach, kde pasta lepšie drží.

Ľuďom s precitlivenosťou sa odporúča užiť liek proti bolesti, aby sa im zákrok uľahčil. Najlepšie za 15 minút.

3 najlepšie recepty na domácu shugaringovú pastu

3 najlepšie recepty na domácu pastu na šugaring

Pasta s citrónom

Budete potrebovať:

 1. 10 polievkových lyžíc. l kryštálového cukru

 2. 1 polievková lyžica. l vody

 3. 1\2 citróny

Metóda:

 1. Na prípravu tejto pasty potrebujeme malý hrniec. Najskôr vyžmýkajte polovicu citróna a pridajte ostatné prísady. Dôkladne premiešajte, potom nádobu prikryte a postavte na mierny oheň. Počas procesu zmes neustále miešajte, kým sa cukry nerozpustia.

 2. Hneď ako začne pasta bublať, odstráňte pokrievku a pokračujte vo varení na miernom ohni, kým zmes nezačne karamelizovať.

 3. Pripravenosť otestujete tak, že vezmete nádobu so studenou vodou a zmes do nej nakvapkáte. Ak hmota zhustne, ale stále sa drobí ako plastelína, je hotová. Tento kontrolný postup by sa mal opakovať každých 20 sekúnd, kým nie je dosiahnutá optimálna konzistencia.

Medovú pastu uvarte v mikrovlnnej rúre

Budete potrebovať:

 1. 1 šálka kryštálového cukru

 2. 1\4 šálky medu

 3. 1\4 šálky citrónovej šťavy

 4. Príprava:

 5. Na začiatok musíte nájsť optimálnu nádobu, ktorá je vhodná na ohrev v mikrovlnnej rúre. Potom všetky prísady jemne premiešajte a vložte na 15 sekúnd do mikrovlnnej rúry (na vysoký výkon).

 6. Potom je potrebné vriecu zmes vybrať, premiešať ju a potom ju opäť postaviť na oheň. Tento postup by sa mal zopakovať ešte asi 5-krát.

 7. Ak chcete zistiť, či je pasta hotová, odoberte malé množstvo a pridajte ho do studenej vody. Ak sa vám zmes vyklopí na valček, je hotová.

Pasta s kyselinou citrónovou

Budete potrebovať:

 1. 6 polievkových lyžíc. 1 PL kryštálového cukru

 2. 1\2 polievková lyžica. 1 liter kyseliny citrónovej

 3. 2 polievkové lyžice. 1 liter vody

príprava:

 1. Vezmite malý hrniec, pridajte všetky prísady a premiešajte ich. Potom masu položte na oheň, nechajte ju minútu variť a vypnite ju.

 2. Potom zmes 10 minút miesime, kým sa cukry nerozpustia. Potom panvicu vráťte na mierny oheň a varte približne 4 minúty.

 3. Zároveň každých 20 sekúnd skontrolujte, či sú cestoviny uvarené. Postupujte rovnako ako pri predchádzajúcich metódach – pridajte kvapku pasty do studenej vody a skontrolujte hustotu. Pasta je hotová, keď sa guľôčka rozdrobí ako plastelína. Po uvarení je potrebné zmes preliať do nádoby na skladovanie a vychladiť.

Najlepšie tipy a triky pre domáci postup shugaringu

Najlepšie tipy a triky pre domáci shugaring

Navrhujeme začať prečítaním návodu na domáce shugaring krok za krokom:

 1. Príprava na ošetrenie (exfoliácia, krémovanie, pudrovanie, dezinfekcia rúk, zahriatie pasty na teplotu 37 stupňov).

 2. Vezmite malé množstvo pasty, rozdrvte ju prstami a naneste na pokožku proti rastu chĺpkov.

 3. Odstráňte pastu od pokožky pozdĺž línie vlasov, jemne pridržiavajte pokožku voľnou rukou.

 4. Ak používate špeciálne opaľovacie pásiky, priložte ich na aplikáciu opaľovania a stiahnite ich v smere rastu chĺpkov.

 5. Odstráňte prípadné zvyšky pasty z opálenej oblasti.

 6. Pokožku hojne zvlhčite špeciálnym krémom alebo olejom.

 7. Zozbierali sme tiež najnovšie tipy odborníkov na úspešnú a kvalitnú liečbu:

 8. Nevyťahujte pastu nahor a držte prsty rovnobežne s pokožkou.

 9. Neponáhľajte sa a pracujte na malých oblastiach postupne.

 10. Nepoužívajte zmes viac ako trikrát na to isté miesto, pretože by podráždila pokožku.

 11. Pri odstraňovaní chĺpkov na ťažko prístupných miestach je potrebné pokožku mierne potiahnuť do strany, aby sa znížila bolesť.

 12. Pastu vždy hnetieme prstami. Kombinácia optimálnej teploty a mäkkosti výrobku zaručuje pohodlné ošetrenie.

 13. Na pohodlnejšie nanášanie cukrovej pasty môžete použiť špeciálnu špachtľu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: