Ako vyzerať elegantne: 5 vlastností a 10 tajomstiev elegantnej ženy

Elegancia je spôsob života, ženské oblečenie a schopnosť slušne sa správať na verejnosti. Dievča si môže obliecť džínsy a košeľu a stále byť elegantné. Alebo si obliecť šaty v štýle anglickej kráľovnej Alžbety a vyzerať v nich rovnako absurdne, nevkusne.

Ako vyzerať elegantne

Podľa nášho názoru spočíva elegancia oveľa hlbšie, nie vždy závisí od vonkajšieho obalu. Čo je súčasťou tohto konceptu?

 1. Taktnosť.

 2. Hovorený jazyk.

 3. Osobitný spôsob myslenia.

 4. Spôsoby.

 5. Spôsoby správania .

Rovnako dôležité v obraze elegantnej ženy je hladké držanie tela, hladké pohyby, schopnosť vybrať si oblečenie vzhľadom na situáciu, prítomnosť zmyslu pre vkus / mieru, spôsob, ako hovoriť ticho – ukazovatele skutočnej elegancie. Ak eleganciu obmedzíme na klasický šatník s drahým oblečením a budeme ignorovať vyššie uvedené faktory, len ťažko sa nám podarí dodať nášmu imidžu eleganciu.

Každé elegantné dievča priťahuje obdivné pohľady. V posledných rokoch bolo prakticky nemožné stretnúť takúto predstaviteľku krásnej polovice. Tento jav je zriedkavý, pretože vo svete vládnu protichodné tendencie. Napríklad agresívne modelky na obálkach lesklých časopisov, nešťastné a vystrašené dievčatá kráčajúce po prehliadkových mólach, prázdne a vulgárne dievčatá, ktoré získavajú „lajky“ na sociálnych sieťach. Bohužiaľ, je takmer nemožné nájsť skutočne elegantnú ženu, dokonca aj medzi spoločenskými osobnosťami a herečkami.

Vlastnosti elegancie

Wikipédia definuje eleganciu ako „synonymum pre krásu s pridanou konotáciou jednoduchosti a nekonvenčnej účinnosti“. Tento pojem sa často používa na označenie vkusu, najmä vo výtvarnom umení, dizajne a estetických vedách. Elegantné oblečenie je skvelým prejavom vznešenosti a rafinovanej elegancie. Ak chcete vo svojom živote viac elegancie, hľadajte znaky.

Upravené stránky

V prvých sekundách stretnutia ľudia hodnotia vzhľad partnerov. Muži sú v prípade žien nároční na nechty, účes a tvár. Úhľadná manikúra, upravené vlasy, čistá tvár, krása zvýraznená make-upom – záruka elegancie. Ak chýba tento podstatný aspekt, ani žena v šatách z pravého zlata by v nich nevyzerala elegantne.

Je dôležité si uvedomiť, že starostlivosť o telo je základom pre vytvorenie elegantného imidžu a príťažlivosti a ženskosti.

Spravodajstvo

Inteligentný človek bude vždy dobre vychovaný. Pojmy elegancia a inteligencia sú neoddeliteľne spojené. Inteligentný človek ďakuje bez zvyšovania hlasu a zachováva si dôstojnosť, pričom rešpektuje hranice ostatných a osobné hranice.

Je dôležité prejavovať dobrú vôľu vo všetkom, čo je súčasťou inteligencie. Práve tento parameter odlišuje ženy od seba. Pôvab aj tej najkrajšej krásnej ženy sa vytratí, ak sa v nej nachádza láskavá rivalka s milým a otvoreným pohľadom, ktorá prejavuje skutočný záujem o život a ľudí okolo seba. Opakom elegancie je arogancia, izolovanosť, agresivita, odpor. Najväčšími zabijakmi ženskej krásy boli a stále sú neprístupný pohľad, nešťastie v očiach. Dievča nebude elegantné, ak sa bude tváriť znudene a nespokojne a oči sa jej budú vždy prevracať cez hlavu.

Vedieť, ako sa prezentovať

Takéto umenie je vysoké. Zdokonaľujú sa v ňom špecifické zručnosti. Schopnosť správne sa prezentovať sa prejavuje jasnou artikuláciou, kompetentnou stavbou reči, schopnosťou pekne hovoriť, ovládaním mimiky, pohybov tela.

Často môžete vidieť, ako pekné dievča okamžite zničí krásu svojej tváre hlúpou grimasou. Takéto správanie je v mnohých prípadoch nevedomé a mimo kontroly ženy. Výraz tváre dievčaťa si všímajú všetci okolo nej. Lenže ona netuší, ako jej tvár v skutočnosti vyzerá.

Správať sa elegantne – to znamená byť prebudený. Všímajte si každé gesto a pohyb, uvedomujte si, čo hovoríte a ako vyzeráte. Nie je potrebné viesť nezmyselné rozhovory, neodsudzovať ani nediskutovať a mať správny tón.

Ako vyzerať elegantne

Prirodzenosť

Nemyslite si, že predchádzajúce pravidlá správania zaváňajú strnulosťou a namyslenosťou. Naopak, žena musí byť pod neustálou sebakontrolou a v prísnych medziach. Elegantná dievčina je väčšinu času a vo všetkom voľná. Je sebavedomá, vždy dodržiava pravidlá a všeobecne uznávané normy etikety.

Prirodzenosť môže znamenať, že krásna polovica má osobný pohľad na svet, jemné a citlivé vnímanie sveta. Cíti a presne vie, čo a kedy má povedať svojmu partnerovi, ako ho podporiť, alebo naopak, ako vyjadriť ľahostajnosť.

Podľa nášho názoru nie je ťažké dosiahnuť slobodu prejavu a prirodzenosť, ak sa venuje náležitá pozornosť týmto otázkam. Musíte si tieto zručnosti zakoreniť vo svojej mysli a začať ich používať v praxi. Je dôležité venovať pozornosť inteligencii, reči, znalosti etikety, budovať sa ako osoba, učiť sa umenie a pestovať vlastný zmysel pre krásu. Keď dievčatá na sebe pracujú, získavajú prirodzenosť so zvláštnou eleganciou.

Oblečenie

Vedieť, ako vyzerať elegantne, je veľmi dôležité a nemalo by sa na to zabúdať. Ak nemôžete nájsť svoj vlastný štýl, môžete si ho vytvoriť alebo vybrať. V prípade potreby sa môžete poradiť s odborníkom, ktorý vám pomôže nájsť dokonalý šatník pre elegantnú ženu. Doplnky spolu so šperkami sú tiež nevyhnutnými prvkami vzhľadu. Dokonca aj keď štandardná čierna ponožka dopĺňa štýlové doplnky, obraz dostane „šmrnc“. Šperky často vytvárajú eleganciu dievčenského štýlu. Drahé náhrdelníky, prstene, náušnice, šatky, klobúky – takéto drobné detaily robia ženský šatník nádherným a očarujúcim.

Aký je rozdiel medzi krásou a eleganciou??

Zaujímavý názor na túto tému je vyjadrený v jednom časopise . Autori tejto publikácie sa domnievajú, že krása najčastejšie vylučuje eleganciu. Elegancia je vždy krása s nádychom perfekcionizmu a maximálnej jednoduchosti.

10 tajomstiev elegancie

Časopis Cosmopo

 • opálenie dáva ženám zaujímavé tipy pre eleganciu.
  1. Človek by sa nemal chváliť svojimi štítkami. Aj keď dievča nosí oblečenie svetoznámych značiek, nemala by nosiť oblečenie s logami. O to väčší je dôvod, prečo nenosiť falošné oblečenie so štítkami.

  2. Investície do topánok, tašiek. Kvalitné topánky spolu s doplnkami „vytvárajú“ elegantný vzhľad.

  3. Úhľadnosť je prvoradá. Najväčším nepriateľom elegancie je nedbalosť.

  4. Biela v šatníku. Svetlé oblečenie vyzerá výnimočne elegantne. Úplne biely vzhľad na zimu a jeseň.

  5. Nie experimentovaniu s flitrami a kamienkami. Takéto ozdoby nájdete len na odevoch haute couture. Inokedy to pôsobí lacným dojmom.

  6. Nakupovanie online je spoľahlivý spôsob, ako vytvoriť elegantný vzhľad. Obchodné reťazce ponúkajú ženám široký výber kvalitných doplnkov a štýlového oblečenia.

  7. Nie je potrebné nosiť lacné šperky. Náramok z kovu, ktorý za týždeň zmatnie, nerobí ženu krásnou, ale vyzerá rovnako lacno ako vybraný šperk.

  8. Kvalita vecí. Je lepšie kúpiť jednu drahú vec ako 10 lacných.

  9. Veľmi veľké kabelky nerobia ženu elegantnou. Venujte pozornosť malým spojkám, ktoré vyzerajú elegantne a štýlovo.

  10. Nie je potrebné kupovať módne oblečenie, ktoré za sezónu zmizne.

  Coco Chanel hovorievala, že „elegancia je odmietnutie“. Z tohto dôvodu elegantné dámy ľahko odmietajú mnohé veci a zameriavajú sa len na tie, ktoré zvyšujú kvalitu ich života. Tieto ženy nerady sklamú ľudí a vedia, že sklamanie najčastejšie nastáva, keď sa veci robia s rozhorčením.

  Elegantný život je len destilovaný. Ženy si pripravia plán na celý deň a držia sa ho, pretože od tohto prístupu závisí kvalita ich života.

  Ďalšou dôležitou radou je, že elegantná dáma by sa nemala snažiť byť dokonalá vo všetkom, čo robí. Skutočná elegancia spočíva v práci na sebe a v prijatí toho, kým ste, so všetkými negatívami aj pozitívami. Byť elegantný je ťažké, ale nie nemožné. Práca, ktorú na sebe vykonávajú, môže vytvoriť osobitý a ohromujúci obraz úžasnej ženy.

 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: