Archivácia prehliadača: čo to je a návod krok za krokom

Obočie je známe ako jedna z najdôležitejších oblastí tváre. Nemusíte vynaložiť veľké úsilie, aby ste to videli, stačí si predstaviť tvár človeka bez obočia. Ako príklad uvedieme krásu americkej herečky Charlize Theron, ktorá si pre úlohu vo filme Monštrum nechala výrazne upraviť vzhľad, najmä jej obočie bolo výrazne zvýraznené. Nakoniec vyzerala sebavedomá kráska rovnako odpudivo, ako zamýšľala.

Preto ženy venujú toľko času starostlivosti o túto oblasť tváre, dokonca využívajú služby profesionálneho odborníka na obočie. Práve od tohto odborníka novinári zistili, aká je architektúra obočia, čo je zahrnuté v tomto pojme, ako správne opraviť oblúky doma bez toho, aby sa uchýlili k službám špecialistu.

Architektúra prezerania – čo to je, ako sa líši od pretvárania

Ako si vypestovať elegantné, husté a široké obočie pomocou masáže

Architektúra obočia je pojem, ktorý má rôzne významy:

 1. Tvar, veľkosť, obrys, farba a objem.

 2. Kozmetické ošetrenie vykonávané technikom alebo samotnou ženou, ktoré umožňuje tvarovanie a optimalizáciu obočia.

 3. Aké faktory sa zohľadňujú pri úprave obočia:

 4. Prirodzený tvar obočia daný prírodou.

 5. Prítomnosť estetických chýb – jaziev, medzier, oblastí, kde vlasy rastú zriedka alebo nerastú vôbec.

 6. Tvar (oválny) tváre.

 7. Tvar, rez a iné anatomické vlastnosti očí.

 8. Farba vlasov na hlave.

 9. Priania klienta.

Architektúra prehliadača má veľa spoločného s korekciou, ale prvý koncept je rozsiahlejší a zahŕňa viac krokov. V ďalšom kroku technik analyzuje údaje o vašej tvári a určí najvhodnejšie obočie, ktoré bude vyhovovať vašim požiadavkám v závislosti od viacerých faktorov. Špecialista na obočie potom upraví obočie klienta pomocou rôznych nástrojov a techník až po tetovanie. Tu sa končí architektúra a začína korekcia. Keď chĺpky dorastú alebo keď sa farba na obočie vymyje, je potrebná kyselina alfa-lipoová. Ukazuje sa, že korekcia – je kozmetický postup podporujúci výsledok, ktorý sa vykonáva opakovane, na rozdiel od tvorby architektúry, ktorá sa vykonáva raz, keď prvýkrát navštívite majstra.

Vyklenutie obočia – kroky liečby

Rôzne typy obočia

Zvážte, aké manipulácie vykonáva majster obočia v rámci architektúry obočia:

 1. Identifikácia troch hlavných bodov – začiatku, konca a krivky každého obočia.

 2. Úprava tvaru a kontúr obočia v závislosti od kontúr tváre.

 3. Určenie ideálnej šírky obočia pre vaše individuálne črty.

 4. Odstránenie nadbytočných chĺpkov, ktoré vyčnievajú z davu a rastú mimo predtým definovaných kontúr.

 5. Úprava dĺžky chĺpkov obočia (použite zastrihávač alebo nožnice na nechty a hrebeň).

 6. Vyplnenie kontúr chýbajúcich chĺpkov (zvýrazňovač, tetovanie, microblading).

 7. Obočie dostane optimálnu farbu a zväčší sa jeho objem (chemické alebo prirodzené farbenie, biotetovanie, tiene na obočie, ceruzka, maskara).

Je dobré ísť prvýkrát do salónu, aby ste získali správnu architektúru obočia. Ak však nemáte možnosť alebo chuť dohodnúť si stretnutie s majstrom, môžete sa pokúsiť vykonať základnú manipuláciu sami. Samozrejme, microblading alebo tetovanie nemôžete robiť doma, ale tým, že väčšinu práce vykonáte sami, môžete výrazne znížiť náklady na služby.

Architektúra obočia – súradnice troch rastových bodov

Najprv musíte určiť, kde začínajú a končia oblúky, kde je ich bod zlomu, pretože aj keď plánujete „nosiť“ takmer rovné obočie, tento bod musí byť označený. Preto je potrebné stráviť jednoduchý postup pomocou zrkadla, ceruzky a dlhého tenkého predmetu, napríklad pletacie ihly. Postup je nasledovný (najprv na jednom obočí, potom na druhom):

 1. Určenie počiatočného bodu krivky obočia – priložte ihlu ku krídlu nosa a jej druhý koniec nasmerujte k vnútornému kútiku oka. Miesto, kde ihla pretína obočie, je počiatočným bodom rastu, základňa oblúka.

 2. Určenie koncového bodu obočia – rovnako ako v prvom bode, ale druhý bod ihly by mal prechádzať cez vonkajší kútik oka.

 3. Bod zakrivenia obočia je v mieste, kde špička ihly smeruje na krídlo nosa, ktoré prechádza nad zrenicou.

 4. Body určené v experimente by mali byť označené kozmetickou ceruzkou. To je východiskový bod pre určenie správneho tvaru obočia v závislosti od typu tváre.

Prečo je dôležité mať správny tvar obočia

Ako vytvarovať obočie v závislosti od tvaru tváre

Tvar obočia je pravdepodobne najdôležitejším krokom pri tvarovaní obočia. Ak urobíte chybu, vzhľad bude vyzerať prinajmenšom zvláštne. Tvár bude pôsobiť pochmúrne, zachmúrene, neustále prekvapene alebo črty nebudú navzájom v harmónii. Z tohto dôvodu odborníci zohľadňujú prirodzený tvar obočia a ovál tváre klienta:

 1. Ak máte okrúhlu tvár, vaše obočie bude musieť byť dlhšie a mať výraznejší ohyb.

 2. Ak máte hranatý tvar tváre, bude vám vyhovovať obočie s hladkou vysokou krivkou.

 3. Ak ste majiteľom trojuholníkovej tváre, vaše črty by mali byť v súlade s vaším vzhľadom obočia s miernou krivkou.

 4. Pre ženy s obdĺžnikovou tvárou je vhodné jemne zakrivené obočie bez veľkých vrcholov.

 5. Obočie by malo byť vysoko, mierne zdvihnuté, ak máte tvár v tvare diamantu.

Najšťastnejšie sú tie ženy, ktoré majú dokonale oválnu tvár. Tu sa otvára možnosť rôznych experimentov, pretože kontúry obočia môžete tvarovať podľa svojho vkusu.

Architektúra obočia pomocou šablón

Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako si vybrať tvar obočia, ktorý bude zdobiť vašu tvár, je použiť šablóny. Na internete možno nájsť mnoho variantov, dokonca aj celé súpravy. Cenové rozpätie je široké, preto si šablóny môžu kúpiť ženy s rôznymi finančnými možnosťami.

Veľkou výhodou šablón na obočie je, že ich môžete aplikovať na tvár po jednej a sami nájsť najlepší možný tvar bez toho, aby ste museli volať odborníka na archiváciu obočia.

Tvary šablón:

Šablóny môžu byť Plast alebo papier. Prvá možnosť je odolnejšia, druhá je spravidla lacnejšia.

šablóny na jednoduché obočie a šablóny na dvojité obočie. Druhá možnosť je vhodnejšia, pretože pri použití takéhoto výrobku je menej pravdepodobné, že nakreslíte asymetrické kontúry. V predaji sú aj súpravy, ktoré sa dodávajú v škatuliach a pozostávajú z:

 1. Šablóny na obočie, ktoré sa nachádzajú v špeciálnej priehradke škatuľky.

 2. Odtiene v 3 alebo 4 farbách.

 3. Štetce na tieňovanie obočia.

 4. Rôzne tipy na kefke.

Samostatná kategória šablóny dostupné vo forme masky. Sú ploché s otvormi na ústa, nos. Tento kozmetický doplnok je navrhnutý tak, aby pomohol používateľovi pochopiť, ako by mali oblúky obočia súvisieť s ostatnými prvkami tváre, aby mohol vykonávať architektúru podľa všetkých pravidiel. Veľmi obľúbené sú aj tvrdé plastové šablóny, ktoré sa dajú bezpečne pripevniť na nosový mostík. Vďaka tomu je možné priestor vo vnútri kontúr ľahko vyplniť akýmkoľvek kozmetickým prípravkom.

Ako používať šablónu na architektúru obočia:

 1. Nájdite si tvar šablóny, ktorý vám najviac vyhovuje.

 2. Tvarovanie obočia podľa špeciálnych značiek, ktoré by mali byť umiestnené nad obrubníkom, pretože to pomáha rešpektovať proporcie tváre v architektúre oblúkov obočia.

 3. Pomocou ceruzky vyhlaďte kontúry štrbiny a načrtnite tvar, ktorý chcete dosiahnuť. Ak používate tieň, môžete maľovať cez celú krivku, akonáhle je vnútri šablóny štrbiny.

 4. Odstráňte prekrytie, pinzetou jemne vytrhnite chĺpky a chmýří, ktoré sú mimo hraníc zvoleného tvaru.

Podobný postup vykonajte aj na druhom obočí.

Architektúra obočia – určenie šírky oblúkov

Kto má a nemá rád široké, husté obočie

Dĺžka oblúkov je viac-menej jasná – je obmedzená na body, ktorých súradnice boli nastavené skôr. Ak sa rozhodnete tento bod vynechať, majte na pamäti, že obočie by nemalo vyčnievať nad očnú jamku. Končekmi prstov si prehmatajte tvár s kosťami lebky v oblasti očí a môžete zistiť, či je dĺžka vášho obočia normálna.

Šírka obočia, ktorá je zvyčajne 0,3-0,7 cm., je určená dvoma faktormi:

 1. Genetické predispozície, prirodzené črty tváre. Pozrite sa, aké široké bolo vaše obočie pôvodne – to je faktor, ktorý treba zvážiť.

 2. Plnšie pery. Odborníci odporúčajú zohľadniť tento aspekt. Dievčatá s tenkými perami si môžu vytrhnúť obočie, aby dosiahli jemné linky. Tí, ktorí majú plné pery, môžu uprednostniť široké, husté obočie.

 3. Šírka čiar nemôže byť rovnaká na začiatku, na konci ani v strede, pretože takéto „klobásy“ nenamaľujú tvár. Harmonický a prirodzený vzhľad obočia, ktorého šírka sa postupne zmenšuje od základne ku končekom.

Architektúra obočia – ako odstrániť prebytočný materiál doma

Keď ste sa rozhodli pre výšku, tvar a šírku obočia, obkreslite obrysy obočia zvýrazňovačom. Všetko, čo sa nachádza vo vnútri línií, je oblúk obočia, ktorý bude zdobiť vašu tvár. Všetko, čo je mimo obrysov, by sa malo odstrániť.

Výnimkou sú chĺpky, ktoré rastú na samom vrchole obočia. Sú tuhšie ako tie v strede a pod nimi. Ak sa odstránia bežnými metódami, môžu sa na ich mieste objaviť čierne „pahýle“, ktoré prispejú k dojmu nedbalosti a neporiadku. Je lepšie nechať ich na pokoji a nedotýkať sa ich, alebo zvážiť laserovú epiláciu.

Ako odstrániť prebytočné chĺpky, ktoré rastú za obrysmi obočia – urobte to sami? Najjednoduchší a najúčinnejší spôsob, ako sa zbaviť obočia, je použiť pinzetu. Je lacný, ľahko sa aplikuje a väčšina žien ho pozná z mladosti. V poslednom čase sa objavili modifikované nástroje, ktoré majú tvar nožníc, pretože majú krúžky na uchopenie prstami a na koncoch ploché, sploštené plochy namiesto čepelí, aby ste mohli chĺpky uchopiť. Jedinou nevýhodou pinzety na obočie je bolesť pri odstraňovaní jednotlivých chĺpkov. Nežiaduce účinky, ktoré sa môžu vyskytnúť počas a po zákroku – zachytenie nielen chĺpkov, ale aj jemnej pokožky očných viečok, začervenanie a podráždenie epidermy.

Okrem pinzety existuje mnoho spôsobov, ako odstrániť nežiaduce chĺpky obočia v kozmetických salónoch a doma:

 1. Bavlnená, hodvábna alebo špeciálna niť. Je stočená tak, že keď ju držíte nad pokožkou, zachytí chĺpky pri jej základni a vytrhne ich ako zmodernizovaná pinzeta. Táto technika nie je nová, orientálne ženy ju úspešne používajú už celé stáročia. V poslednom čase si získala popularitu aj na domácom trhu s kozmetickými procedúrami, tzv. Salónnu depiláciu vykonáva majster ručne aj pomocou špeciálneho stroja. Doma môžete použiť iba manuálnu metódu, ktorú ste predtým praktizovali na chĺpkoch na nohách alebo rukách. Výhodou tejto metódy je, že pri troche zručnosti sa dajú nežiaduce chĺpky odstrániť rýchlejšie ako pinzetou. Nevýhod je veľa: vytrhávanie chĺpkov je rovnako bolestivé, dosiahnutie dokonalých kriviek je takmer nemožné a existuje veľká pravdepodobnosť, že sa chĺpky namiesto vytrhnutia zlomia pri koreni. Ak sa rozhodnete použiť túto metódu, najlepšie je pokožku vopred napariť a oblasť obočia ošetriť odmasťovacím prípravkom.

 2. Cukrová pasta používaná pri technike shugaring. Ak nájdete dobrý recept na pastu, vyklenutie obočia nebude ťažké ani doma, hoci sa odporúča nechať si ho urobiť v kozmetickom salóne. Pred kozmetickou manipuláciou by sa mala pokožka dezinfikovať a naparovať. Naneste krém na miesta, kde je odstránenie chĺpkov nežiaduce. Cukrovú pastu potom môžete nanášať a odstraňovať spôsobom uvedeným v recepte – buď natáčaním plastovej vrstvy, alebo pomocou špeciálnej textilnej podložky. Dôležité je sledovať teplotu pasty, aby nedošlo k popáleniu jemnej pokožky okolo očí.

 3. Kozmetický vosk, Najúčinnejšie z nich, vrátane špeciálnych voskových pásikov, ktoré sa používajú na depiláciu chĺpkov na rukách, nohách a v podpazuší, je. V tomto prípade sa postupuje podobne ako pri technike shugaring.

 4. Najúčinnejšia metóda odstraňovania nadbytočných chĺpkov pri budovaní architektúry obočiaPoužívanie laserovej technológie. Toto je možné vykonať len v salóne a len vtedy, ak ste naozaj spokojní s tvarom obočia, ktorý im dal špecialista na obočie. Aplikácia lasera pomôže rýchlo a účinne odstrániť chĺpky a zabráni ich rastu aspoň na 2-3 týždne. A ak takýto postup vykonáte 3-4 krát za sebou, môžete sa spoľahnúť na to, že tvar obočia zostane nezmenený niekoľko rokov alebo dokonca neskôr v živote bez potreby korekcie.

Architektúra obočia – fáza korekcie dĺžky chĺpkov

Korekcia dĺžky chĺpkov obočia

Aj keď je obočie dokonale vytvarované, môže sa zvlniť a vybočiť z radu jednoducho preto, že je príliš dlhé. Samozrejme, stále si ich môžete upraviť podľa svojich predstáv a zafixovať pomocou maskary alebo gélu. Ale niektoré ženy, najmä s východným typom vzhľadu, sú vlasy tak husté, tvrdé a nepoddajné, že sa nedokážu vyrovnať so žiadnymi liekmi na fixáciu. V tomto prípade pomôže iba „úprava“. Na „úpravu“ obočia a zastrihávanie chĺpkov doma môžete použiť dve metódy:

 1. Použitie špeciálneho zastrihávača. Je to malý prístroj napájaný batériami, pripomínajúci biro alebo fixku. Na jednom konci má rad zúbkovaných čepelí, ktoré dokážu zastrihnúť chĺpky na požadovanú dĺžku alebo dokonca až ku korienkom, podobne ako elektrický holiaci strojček pre mužov. Aby ste sa vyhli náhodnému prílišnému skráteniu chĺpkov, môžete použiť špeciálny obmedzovací nástavec, ktorý zabraňuje tomu, aby sa čepele dotýkali chĺpkov veľmi blízko úrovne pokožky. Zastrihávače sa spravidla dodávajú s dvoma alebo tromi nadstavcami, ktoré vám umožnia upraviť dĺžku vlasov v rôznych dĺžkach.

 2. Ak nemáte po ruke zastrihávač, môžetePoužite obyčajné holičské nožnice alebo nožnice na manikúrua plochý hrebeň. Nástroj musí byť správne naostrený, inak bude len ohýbať tuhé, ale pružné vlasy, a nie ich strihať. Mali by ste tiež dbať na to, aby sa vám ruka nekolísala, čo by mohlo odstrániť veľa chĺpkov a zničiť váš vzhľad aspoň na mesiac. Aby ste sa cítili istejšie, môžete si oprieť lakeť o pevný, rovný povrch. Následne prečešte všetky chĺpky obočia smerom nadol. Ak sú niektoré z nich také dlhé, že presahujú obrysy, je potrebné ich skrátiť. Vlasy sú potom prezentované v opačnom smere nahor. Končeky chĺpkov, ktoré sú mimo obrysu obočia, sa tiež skracujú.

Tento proces sa vám môže zdať nepríjemný a časovo náročný, ale nemusí sa vykonávať veľmi často. Chĺpky na obočí nerastú veľmi rýchlo, preto ich treba raz za dva až tri týždne zastrihnúť.

Architektúra obočia – sledovanie chýbajúcich častí

Ak sú v oblasti obočia miesta, kde by mali byť chĺpky, ale nie sú, môžete ich vyplniť. Potrebná je ceruzka na obočie, ktorej farba zodpovedá farbe chĺpkov. Pozrime sa na najjednoduchšiu techniku stopovania, ktorú si môžete urobiť sami doma:

 1. Vyčešte chĺpky – tie na začiatku krivky by mali smerovať nahor, tie v strede a na konci v smere ich rastu.

 2. Pomocou ceruzky zľahka obkreslite horný a dolný obrys obočia až po špičku. Nezačínajte kresliť od základne oblúka, ale každých 3 až 5 milimetrov.

 3. Vnútri obrysu identifikujte oblasti, kde chĺpky chýbajú, a nakreslite ich ceruzkou, pričom sa snažte čo najpresnejšie napodobniť prírodné prvky, ich dĺžku, hrúbku, umiestnenie.

 4. Vyplňte miesta, kde rastú chĺpky. Chcete sa uistiť, že medzi zatienenou a nezastrihnutou plochou nie je príliš veľký rozdiel.

 5. Ak sú línie príliš ostré a vyzerajú neprirodzene, môžete ich rozotrieť pomocou kefky na obočie. Môžete použiť aj vatový tampón.

 6. Postup vykonajte na druhom oblúku, aj keď nie je špicatý. Snažte sa, aby oboje obočie bolo čo najviac symetrické a zrkadlové, aby ste nestratili prirodzený vzhľad.

 7. Ak chcete výsledok zafixovať a vyhnúť sa náhodnému rozmazaniu farby dotykom tváre, môžete na obočie použiť fixačný gél alebo špeciálny vosk.

 8. Namiesto ceruzky môžete použiť očné linky alebo špeciálne fixky, ale výsledok nemusí vyzerať dostatočne prirodzene. Najdlhšie trvajúci efekt sa dá dosiahnuť obnovením chýbajúcich vlasov v kozmetickom salóne pomocou tetovania alebo mikrobladingu.

Klenutie obočia – techniky farebnej korekcie

Korekcia obočia pomocou rôznych techník

Ak vaše obočie vyzerá matne a vyblednuto, je ľahké zlepšiť jeho farbu. A aj keď ste si zafarbili vlasy, čo spôsobuje, že farba vášho obočia nie je taká harmonická, môžete situáciu ľahko napraviť. Na tento účel môžete použiť nasledujúce produkty a techniky:

 1. Tieňovanie obočia. Tento produkt dodá farbe sýtosť a výraznosť, ale účinok je krátkodobý – 3-4 hodiny.

 2. Maskara, gél na obočie. Nielenže pomáha upraviť farbu vlasov, ale tiež pomáha udržať a upraviť vlasy správnym smerom. Maskaru preto často používajú ženy s hustými, tuhými a nepoddajnými chĺpkami obočia.

 3. Henna a basma a ich kombinácie. Tento produkt preniká do pokožky a chĺpkov, čím umožňuje dosiahnuť dlhotrvajúce výsledky, ktoré vás budú tešiť 2-3 týždne. Keďže henna je dostupná v rôznych farbách, je to produkt pre svetlovlasé aj tmavovlasé ženy. Výhodou henny je, že si nemusíte každý deň upravovať obočie líčením. A tiež, že tento prírodný produkt má pozitívny vplyv na pokožku a vlasové folikuly, oživuje obočie, stimuluje jeho rast.

 4. Chemické farbenie obočia. Výhodou tohto produktu je, že poskytuje najdlhšie trvajúce výsledky. Chĺpky zmenia farbu na 4-5 týždňov. A tiež to, že farba sa dodáva v širokej škále odtieňov, takže ju môžu používať dievčatá všetkých typov vzhľadu.

Používanie kozmetických prípravkov na korekciu farby obočia má navyše tú výhodu, že obočie vyzerá objemnejšie, takže je výraznejšie a príťažlivejšie.

Výhody oblúka na obočie ako kozmetického zákroku

Väčšina dievčat a žien si nechá urobiť obočie a je to dobre strávený čas. Správna architektúra obočia má mnoho výhod:

 1. Maximálny výraz a sexappeal pre oči.

 2. Možnosť robiť absolútne akýkoľvek make-up očí zdôraznením tejto oblasti tváre.

 3. Oči vyzerajú opticky otvorenejšie.

 4. Tvár získava upravený vzhľad.

 5. Výraz tváre nie je skreslený.

Ako nájsť dokonalý tvar obočia

V skutočnosti správna architektúra obočia robí ženu o niekoľko rokov mladšou. Ak obočie nie je upravené alebo je tvarované spôsobom, ktorý nie je v súlade s ostatnými črtami tváre, môže to mať tieto negatívne účinky:

 1. Vzhľad ženy je nedbalý a neupravený.

 2. Žena vyzerá staršia, ako v skutočnosti je.

 3. Ich výraz tváre je skreslený, ich pohľad je smutný, pokérovaný a agresívny.

 4. Líčenie očí nie je vhodné, pretože priťahuje pozornosť na neupravené obočie.

Základné chyby v architektúre obočia

Dievčatá, ktoré si oblúk na obočie vytvárajú samy, sa môžu dopustiť chýb, ktoré majú za následok menej ako želané výsledky. Naši poradcovia nám radia, čomu sa vyhnúť pri výbere tvaru, veľkosti a farby obočia:

 1. Vždy pracujte s tým, čo vám dala príroda, vychádzajte z tvaru, ktorý už máte, a neošklbávajte ho úplne s úmyslom vykresliť nové kontúry a vyplniť ich.

 2. Ak vidíte, že vybraný tvar sa nehodí k vašej tvári a neladí s ostatnými črtami tváre, nepoužívajte ho. Aj keď sa vám veľmi páči, ako podobný tvar oblúka vyzerá na tvári inej osoby.

 3. Pri úprave obočia sa snažte o čo najprirodzenejší výsledok, pretože v súčasnosti je to trend. To znamená, že obočie nesmie byť príliš široké ani príliš úzke, dlhé ani príliš svetlé.

 4. Pri úprave kontúr a farby obočia používajte len špecializované produkty. Na tento účel nie je potrebné používať ceruzku na oči, očné linky alebo očné tiene. Obočie tým síce nepoškodíte, ale nedosiahnete požadovaný efekt.

 5. Odborníci tiež odporúčajú, aby ste sa nepokúšali sami upravovať obočie. Je dobré sa aspoň poradiť s profesionálnym odborníkom na obočie, aby vám pomohol rozhodnúť sa pre tvar obočia, ktorý je pre vás vhodný.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: