Jarná starostlivosť o pleť – 5 najlepších produktov jarnej starostlivosti

Príchod jarného obdobia prináša náhle zastavenie imunitného systému. To má vplyv na celé telo a, bohužiaľ, aj na pokožku. Šupinatá, podráždená, matná a suchá pokožka: to sú problémy, s ktorými sa môžete stretnúť v prvých týždňoch marca.

Týmto kožným škvrnám sa nedá vždy zabrániť, ale možno sa im vyhnúť. Ide o to, aby ste svojej tvári venovali správnu starostlivosť a nezanedbávali ani zdanlivé maličkosti.

Jarná starostlivosť o pleť: 5 tipov, prehľad 5 najlepších produktov starostlivosti

Stav pokožky po zime

Počas zimného obdobia je pokožka na tvári suchá a citlivá na všetky druhy vonkajších a vnútorných faktorov. Hlavným dôvodom je zmena teploty a atmosférického tlaku. Mrazivý, studený vietor a zrážky sa podieľajú na poškodení stavu pokožky.

S príchodom jarnej sezóny sa situácia radikálne mení a jarné prípravky na starostlivosť, ktoré sa používali v zime, sa už zdajú byť „ťažké“. Ich používanie spôsobuje každým dňom viac nepohodlia a nakoniec žena dospeje k správnemu záveru, že musí prehodnotiť svoju tašku na make-up. Je pravda, že výrobky na zimnú starostlivosť nie sú vhodné na jarnú a letnú sezónu. Ale za čo ich vymeniť?? Ak je ťažké odpovedať na túto otázku, najlepšie je opýtať sa kozmetičky alebo dermatológa.

Jarná starostlivosť o pleť: 5 najlepších tipov od odborníkov na starostlivosť o pleť

Kozmetológovia určili 5 základných fáz starostlivosti o pleť: čistenie, tonizácia, hydratácia, výživa a ochrana pred UV žiarením. Je však možné pridať ďalšie prvky, ktoré pomáhajú maximalizovať funkciu epidermy, udržiavať ju zdravú, mladistvú a krásnu.

Očista

Toto je najdôležitejší krok v starostlivosti o pleť. Používajú sa na to peny, pleťové vody, peny, gély alebo micelárna voda. V ideálnom prípade by vaša kozmetická taštička mala obsahovať niekoľko čistiacich prostriedkov, vždy jeden. Ak môžete odstrániť make-up pomocou mlieka alebo micelárnej vody, budete potrebovať iné produkty na čistenie. A to hlavné: rovnako ako ostatné produkty starostlivosti o pleť, ani čistiaci make-up by nemal byť lacný a mali by sa kupovať len kvalitné produkty.

Tónovanie

Počas čistenia sa na povrchu pokožky otvárajú póry, aby sa odstránili toxíny, odumreté kožné bunky a prebytočný kožný maz. Po tejto fáze je potrebné tonizovať pokožku špeciálnou kozmetikou – pleťovými vodami, pleťovým mliekom alebo tonikom. Vďaka otvoreniu pórov môžu zložky týchto produktov preniknúť čo najhlbšie do kožných vrstiev a pôsobiť na bunkovej úrovni.

Tonizácia je potrebná na hydratáciu a udržanie normálneho pH pokožky. Čistenie pripraví pokožku na nasledujúce kozmetické ošetrenia.

Zvlhčujte

Na tento účel sa zvyčajne používajú séra. Môžu byť založené na kyseline hyalurónovej, ako aj na iných základoch. zloženie s rastlinnými zložkami, termálnou vodou alebo kvetinovými zložkami s prídavkom olejov. Sérum by ste si mali vybrať v závislosti od typu vašej pleti.

Výživa

krémy a emulzie sa používajú na výživu a nasýtenie epidermy. Mali by byť ľahké, nie nepríjemné, nepríjemný pocit na povrchu kože. Je však nevyhnutné, aby tieto výrobky obsahovali esenciálne alebo éterické oleje, ktoré boli rafinované a spracované rovnakým spôsobom. Takéto výrobky je potrebné vyberať s ohľadom na typ pleti, inak by mohli byť neúčinné alebo dokonca škodlivé.

Ochrana pred UV žiarením

krémy s UV filtrami musia mať SPF aspoň 20 alebo 30. Pred nákupom takejto kozmetiky však stojí za to venovať pozornosť zloženiu vášho krému na každodennú starostlivosť o pleť. Ak obsahuje aj SPF, potom sú ďalšie produkty obsahujúce tento prvok zbytočné a dokonca nepraktické.

Pravidelne sa odporúča návšteva kozmetičky a chemický alebo prístrojový peeling. Možnosť vykonania zákroku by sa mala koordinovať s odborníkom, pretože každá kozmetická manipulácia má svoje vlastné charakteristiky a obmedzenia na vykonanie.

Zásady jarnej starostlivosti v závislosti od typu pokožky

Jarná starostlivosť o pleť: 5 tipov, prehľad 5 najlepších jarných prípravkov na starostlivosť o pleť

Pri dodržiavaní všeobecných pravidiel starostlivosti o pleť by ste nemali zanedbávať svoj špecifický typ pleti. Inými slovami, pri výbere kozmetiky a konkrétnych procedúr by ste mali vždy zohľadniť svoj typ epidermis.

Starostlivosť o mastnú pleť

Mastná pleť znáša všetky „strasti“ zimy: mráz, vietor, výkyvy atmosférického tlaku a ďalšie faktory. Potrebuje však aj dobrú starostlivosť, pretože môže svojmu majiteľovi spôsobiť veľa problémov. Najmä na jar, keď je pokožka zanesená kožným mazom a prachom, sa môžu množiť patogénne mikroorganizmy a upchávať póry.Aby ste sa vyhli nepríjemným následkom, je možné použiť

 1. exfoliácia: kyslé zmesi možno nahradiť peelingom alebo gomážou;

 2. pravidelné čistenie špeciálnym čistiacim prostriedkom (od jari by sa takéto ošetrenie malo vykonávať aspoň dvakrát denne);

 3. používanie tonikov určených špeciálne pre mastnú pleť;

 4. ílové masky, ktoré sťahujú a čistia póry a mierne vysušujú pokožku, čím odstraňujú mastné usadeniny.

Používanie hydratačných produktov je nevyhnutné. Ak máte mastnú pleť, sérum je vhodnejšie ako krém.

Jarná starostlivosť o suchú pokožku

Suchá pleť je rovnako problematická ako mastná. Môže byť často šupinatá a zapálená a vrásky sa na nej tvoria oveľa skôr ako na iných typoch pleti. Preto si vyžaduje osobitnú starostlivosť.

Umývanie mliekom alebo penou. Nezabudnite označiť kozmetiku ako „Pre suchú pleť“. Pri výbere kozmetiky treba venovať pozornosť zložkám: nesmie obsahovať alkohol, ktorý epidermu ešte viac vysušuje.

Je prospešné pravidelne si umývať tvár bylinnými odvarmi. Jemný peeling sa aplikuje na boj proti odumretým kožným bunkám. Na druhej strane suchú pokožku neexfoliujte príliš často, pretože abrazívne látky môžu spôsobiť jej poškodenie.

Produkty starostlivosti o pleť na báze hyalurónu by sa mali vyberať na každodenné použitie. Zatiaľ čo séra sa odporúčajú pre mastnú pleť, krémy sú v tomto prípade oveľa vhodnejšie.

Jarná starostlivosť o zmiešanú pleť

Ďalším problematickým typom je zmiešaná pleť. Vyznačuje sa vysokou mastnotou v T-zóne a nadmernou suchosťou v ostatných oblastiach. Z tohto dôvodu potrebuje epiderma tohto typu pokožky špeciálnu starostlivosť – starostlivosť, ktorá sa mení v závislosti od ročného obdobia.

Naši kozmetológovia vám poradia:

 1. použite toniká na báze zinku, kyseliny salicylovej, bylinných a kvetinových výťažkov;

 2. Raz týždenne vykonajte ľahký peeling, ktorý vystriedajte aplikáciou ílových masiek;

 3. Umývajte sa studenou vodou a špeciálnymi kozmetickými prípravkami (nie horúcimi tekutinami a antibakteriálnym mydlom na ruky);

 4. Používajte krémy s jemnou a ľahkou textúrou, ktoré sa rýchlo vstrebávajú, nekrvácajú a nezanechávajú na tvári film;

 5. Nočný krém používajte až od veku 30 rokov. Pred týmto vekom môžu aj tie najdrahšie a najkvalitnejšie prípravky starostlivosti o pleť poškodiť zmiešanú pleť mladej pleti.

Nechcete zabudnúť ani na pomoc svojej kozmetičky. Takmer každá žena si môže vybrať vlastnú kozmetiku, ale všetky typy pleti pravidelne vyžadujú profesionálne čistenie. A môže ho vykonávať len odborník v kozmetickom salóne alebo na klinike, ktorá má všetko potrebné vybavenie.

Prehľad 5 jarných produktov starostlivosti o pleť

Keďže pokožka je na jar oslabená, potrebuje dodatočnú výživu. Potrebujú vitamíny, minerály, aminokyseliny a antioxidanty. Nasledujúce produkty môžu dodať pokožke základné prvky.

NomináciaUmiestnenieNázovCena
Prehľad 5 kozmetických výrobkov na jarnú starostlivosť o pleť1Belita Pearl Skin dvojfázová emulzia185 €
2Umývacia pena SKIN AHA C s ovocnou kyselinou
 • NIC
 • 190 €
  3Hydratačný krém na tvár
   Krém na tvár Tra, Kiehl’s
  2 650 €
  4Neovadiol nočný komplexný ošetrujúci krém pre menopauzálnu pleť, Vichy3 200 €
  5Aquafluid Facial Genius Moisturiser pre normálnu pleť so sklonom k suchosti, L’Oréal Paris600 €

  Belita Pearl Skin dvojfázová emulzia

  Hodnotenie: 4.8

  PERLOVÁ PLEŤOVÁ DVOJFÁZOVÁ EMULZIA OD SPOLOČNOSTI BELITA

  Spevňujúca, upokojujúca, hydratačná a vyživujúca emulzia na precitlivenú a poškodenú pokožku. Produkt získal veľa lichotivých recenzií od zákazníkov. Jemný a šetrný účinok na pokožku. Kozmetický prípravok nespôsobuje podráždenie, neucpáva póry a má prírodné, hypoalergénne zloženie.

  Výrobok je vhodný pre rôzne typy pleti. Môže sa používať na jarnú alebo celoročnú starostlivosť o tvár, krk a dekolt.

  SKIN AHA krém na tvár s ovocnými kyselinami
 • NIC
 • Hodnotenie: 4.8

     SKIN AHA C<li></div><p>NIC“ src=“/wp-content/uploads/2023/03/71116666195831-22ka.jpg“ height=“400″ title=“Umývacia pena s ovocnou kyselinou SKIN AHA C</p><li>NIC“><p>Jemný kozmetický prípravok, ktorý „prebúdza“ pleť, tonizuje ju a osviežuje. Exfoliačný a bieliaci účinok vďaka ovocným kyselinám.</p><p>Je vhodný pre všetky typy pleti okrem suchej a precitlivenej pleti. Má tendenciu zmenšovať póry a vysušovať epidermis. Jeho používanie, keď je pokožka extrémne suchá, by mohlo viesť k odlupovaniu a podráždeniu.</p><p>Výrobok má vekové obmedzenia. Neodporúča sa používať pred dosiahnutím veku 25 rokov.</p><h3>Hydratačný krém na tvár<ul>Krém na tvár, Kiehl’s</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=<ul></div><p>TRA FACIAL CREAM, KIEHL’S“ src=“/wp-content/uploads/2023/03/28316666195831-48ka.jpg“ height=“400″ title=“Vlhčiaci krém na tvár</p><ul>TRA KRÉM NA TVÁR, KIEHL’S“><p>Hydratácia je presne to, čo pleť na jar potrebuje. Mnohé produkty, ktoré dokážu nasýtiť kožné bunky vlhkosťou, navyše obsahujú celý komplex vitamínov a minerálov. Obnovuje zdravie epidermy a pomáha jej rýchlo získať prirodzený vzhľad. Tento výrobok je presne ten druh výrobku, ktorý.</p><p>Spätná väzba potvrdzuje, že krém je okamžite hydratačný a jeho účinok trvá dlho. Má bohatú textúru, ktorá však nie je ťažká na pokožku, pretože sa vôbec necíti. Kombinované zloženie výrobku je založené na skvaléne a antarkticíne. Tieto zložky poskytujú hĺbkovú hydratáciu a vyhladzujú aj tie najväčšie vrásky.</p><h3>Neovadiol nočný komplex, ošetrujúci krém pre menopauzálnu pleť, Vichy</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=Nočný kompenzačný komplex, krém - starostlivosť o menopauzálnu pleť Neovadiol, Vichy

  Pleť potrebuje nočnú starostlivosť počas každého ročného obdobia, ale najmä na jar. Sezónny nedostatok vitamínov má určite vplyv na stav epidermy a tento krém pomôže odstrániť nepríjemné príznaky a predchádzať im.

  A to všetko vďaka zloženiu, ktoré tvoria proxylán, kofeín, kyselina hyalurónová. Tieto zložky spoločne tonizujú, hydratujú a upokojujú epidermis, čím eliminujú suchosť a podráždenie. Pomáha tiež pokožke získať zdravý turgor a prirodzený lesk.

  Hydratačný pleťový fluid Genius Facial Aquafluid pre normálnu a suchú pleť, L’Oréal Paris

  Hodnotenie: 4.7

  PLEŤOVÝ AQUAFLUID

  Aktuálne počas teplého jarného a letného obdobia. Pomáha regenerovať pokožku po zimnom chlade a iných negatívnych vplyvoch. Tento kozmetický prípravok má ľahké zloženie, ktoré je zabezpečené aktívnymi zložkami, ktoré obsahuje. okrem iného: termálna voda, extrakt z aloe vera a kyselina hyalurónová.

  Kombinácia týchto zložiek robí z AquaFluidu najlepšiu komplexnú starostlivosť pre normálnu až suchú pleť. Prípravok hydratuje a vyhladzuje pokožku, vyživuje bunky potrebným množstvom vody a kyslíka, zlepšuje trofiku tkaniva a zabraňuje predčasnému starnutiu. Pozitívne účinky výrobku na pokožku si už všimli mnohé ženy.

  Jarná starostlivosť o pleť vôbec nie je to, čo potrebuje v zime. Je to úplne normálne, pretože každé ročné obdobie ovplyvňuje stav a fungovanie pokožky inak. Pri rozhodovaní o výbere prípravku na starostlivosť o pleť je preto dôležité uvedomiť si, že s novou sezónou sa spájajú určité dodatočné náklady. Keď však ide o zdravie pokožky, nemali by sa zanedbávať ani tie najmenšie detaily.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: