Make-up na tvár: prehľad 5 vynikajúcich odstraňovačov make-upu

Odlíčenie je dôležitou súčasťou starostlivosti o pleť tváre. Niektorí ľudia ju však pravidelne zanedbávajú. Posedeli sme si s kozmetičkami a vizážistkami, aby sme sa dozvedeli viac o význame tohto rituálu krásy, o tom, ako si vybrať správny produkt a aké kroky treba urobiť pri líčení. Zostavili sme tiež prehľad najlepších kozmetických výrobkov, ktoré tento proces uľahčujú a prospievajú pleti.

Make-up na tvár: prehľad 5 vynikajúcich odstraňovačov make-upu

Odličovač všeobecne

Odlíčenie je manipulácia, ktorá zahŕňa odstránenie make-upu z tváre a krku, vyčistenie pleti a jej prípravu na ďalšie ošetrenie (nanesenie sér a krémov). Odlíčenie môže byť potrebné aj pred nanesením nového make-upu. Napríklad pred večerným líčením je potrebné odstrániť každodenný mejkap, ktorý ste nanesli ráno.

Čistiaca kúra je potrebná na zachovanie mladosti a príťažlivosti na dlhé roky. Odlíčením sa odstránia aj stopy make-upu a iných nečistôt, prach, prebytočný kožný maz, ktorý môže ľahko upchať póry, spôsobiť zápalové prvky a dodať pleti zemitý odtieň.

A ak sa špina skombinuje s intenzívnym nanesením podkladovej bázy a púdru, o kráse a sviežosti sa vám ani nesníva. Zatiaľ čo na mladej pleti sa vynechanie kvalitného líčenia na vzhľade pleti príliš neprejaví, na zrelej pleti je nedostatok primeranej starostlivosti okamžite viditeľný.

Prečo by ste nemali vynechávať odstraňovanie make-upu

Ak sa každodenné odstraňovanie make-upu zanedbáva alebo sa vykonáva nesprávne, je pravdepodobnejšie, že sa tieto účinky prejavia:

 1. geriatrické procesy sa začnú prejavovať skoro;

 2. Pleť tváre má tendenciu získať zemitý odtieň;

 3. Akné a komedóny sa vyskytujú systematicky.

Niektorí vynechajú líčenie a len si umyjú tvár penou alebo gélom. To však nie je správny prístup. Špeciálne odličovače sú navrhnuté tak, aby rozpúšťali a jemne odstraňovali všetky druhy odolného make-upu. Tieto produkty by mali používať aj zástancovia ľahkého make-upu.

Klasickým čistiacim prostriedkom nie je možné odstrániť make-up. Dobre odstraňujú pot, kožný maz alebo vonkajšie nečistoty, ale nie dekoratívny make-up. Ak si na make-up nanesiete penu alebo gél, v najlepšom prípade si len rozotriete make-up, mastnotu a nečistoty po celej tvári. A v najhoršom prípade sa vám upchajú póry. Výsledkom je miestami vyčistená pokožka. A ak na ne nanesiete novú vrstvu podkladu, vzniku akné sa nedá zabrániť.

Dôležité! Odlíčenie a umytie sú dva samostatné kroky čistenia. Spojiť ich do jedného procesu je hrubá chyba.

Odlíčenie pre všetky typy pleti

Na odstránenie každého typu make-upu je praktické používať samostatné produkty:

 1. Micelárna voda, tonikum alebo pleťová voda môžu dobre fungovať s podkladovou bázou alebo korektorom;

 2. Hydrofilné oleje, pleťové vody a krémy dokážu účinne odstrániť ťažký make-up;

 3. výrobky s označením „na oči a pery“ sú vhodné pre túto oblasť.

Je dôležité, aby kozmetické výrobky mali vyvážené pH a boli vhodné pre váš typ pleti.

Suché

Ich pleti chýba vlhkosť a lipidy. Pri nesprávnom výbere čistiacich produktov sa pokožka šupinatí a je podráždená. Mastné textúry sú vhodnejšie pre suchú pleť. Hydratačné zložky, ako sú glycerín, panthenol, rastlinné výťažky a kyselina hyalurónová, majú pozitívny vplyv na pokožku. A vyhýbajte sa výrobkom, ktoré obsahujú alkohol v zozname zložiek.

Mastný

Micelárne roztoky sú skvelé na odstraňovanie prebytočného kožného mazu – bežného stavu pleti. Tieto produkty účinne odstraňujú nečistoty z pleti, čistia póry, udržiavajú pH 5,5-5,7 a pomáhajú predchádzať lesku.

Kombinácia

Tento typ pleti si vyžaduje uvážlivý prístup a kombináciu produktov, pretože sa môže ľahko vysušiť. Žľazy produkujúce kožný maz sú aktívne najmä v T-zóne, zatiaľ čo okrajové oblasti trpia nedostatkom lipidov, ktoré sú nevyhnutné na udržanie vlhkosti. Micelárna voda sa považuje za univerzálny čistiaci prostriedok.

Citlivé

Tento typ pokožky je veľmi reaktívny a reaguje aj na najmenšie podráždenie. Čistite veľmi jemne. Kozmetickí terapeuti odporúčajú čistiace prostriedky s mastnou textúrou. Pri odstraňovaní make-upu alebo iných druhov nečistôt netraumatizujú pokožku. Sú tiež vhodné na upokojenie pokožky.

Sekvencia odstraňovania make-upu

Make-up na tvár: prehľad 5 vynikajúcich odstraňovačov make-upu

Odlíčenie rôznych častí tváre sa musí vykonať správne.

pery a periorbitálna oblasť

Odstráňte rúž, odtieň rúžu a lesk na pery pomocou hubky navlhčenej odlakovačom. Postupujte od kútikov úst smerom k ich strednej časti. Tento postup opakujte toľkokrát, koľkokrát je potrebné, aby bol disk čistý. Potom prejdite na čistenie očí.

Držte sa tohto algoritmu:

 1. Na obidve zatvorené viečka priložte hubky namočené v čistiacom prostriedku. Počkajte 2-3 sekundy. To uľahčuje odstraňovanie make-upu z rias a mihalníc bez ich poškodenia.
 2. Pri odstraňovaní make-upu z horných viečok jemne pohybujte vatovým tampónom od čela a nosa k vonkajším kútikom očí. Na odstránenie make-upu pod očami obráťte smer obočia.
 3. Postup opakujte a používajte ďalšie a ďalšie disky, kým na nich nezostanú stopy po make-upe.

Všetky pohyby sa snažte vykonávať čo najjemnejšie, aby ste sa vyhli natiahnutiu pokožky viečok. Ďalšie užitočné tipy o líčení očí a odstraňovaní očného make-upu nájdete v článku Americkej akadémie oftalmológov.

Pokožka tváre

Po prvé, vyberte si produkt, z ktorého má vaša pokožka dobrý pocit. Mnohí ľudia sú zvyknutí naniesť svoj obľúbený čistiaci prostriedok na vatový tampón a potom ním pohybovať po masážnych líniách na odstránenie make-upu. Ale je tu lepší spôsob:

 1. Čistiaci prípravok naneste na tvár pomocou dlaní. Výrobok zľahka rozotrite vankúšikmi prstov. Táto metóda funguje aj v prísne Langerových líniách.
 2. Jemne masírujte približne 60 sekúnd rôzne oblasti tváre.
 3. Použite kozmetickú hubku a zotrite prebytočný prípravok z tváre.

Táto metóda umožňuje dôkladné vyčistenie všetkých záhybov bez agresívneho trenia.

Varianty produktov na líčenie

Popredné značky starostlivosti o pleť dnes ponúkajú celý rad prostriedkov starostlivosti o pleť. Záleží na type make-upu, ktorý odstraňujete, na type vašej pleti a na tom, ako je vaša pleť znečistená. Každý spotrebiteľ si nájde výrobok, ktorý vyhovuje jeho potrebám.

Hydrofilný olej

Tento produkt hĺbkovo čistí pokožku. Všeobecne obsahuje: oleje, vitamíny, aminokyseliny a iné prospešné zložky. Správny odličovací prípravok vytvára po kontakte s vodou vzdušnú penu alebo mlieko. Hydrofilné oleje používali ázijské krásky a teraz dobyli európsky trh. Tento sortiment zahŕňa luxusné značky, ako aj značky s nízkou cenou.

Dôležité! Hydrofilné oleje účinne odstraňujú BB a CC krémy.

Micelárna voda

Je to čistiaci prostriedok obsahujúci špeciálne micelárne častice. Ľahko rozpúšťajú make-up a odstraňujú nečistoty. Micelárna voda nenarušuje rovnováhu lipidov. Sú dobrou alternatívou hustého kozmetického mlieka, ktoré môže upchať póry, a čistiacich gélov, ktoré často vysušujú a dráždia pokožku.

Dvojfázová kvapalina

Účinnosť dvojfázových produktov v prípade vodeodolného make-upu je spôsobená olejovými a vodovými zložkami. Olejové zložky odstraňujú všetky nečistoty a make-up, zatiaľ čo zloženie na báze vody odstraňuje mastné zvyšky a osviežuje pleť. Dvojfázová tekutina je vo všeobecnosti vhodná pre všetky typy pleti.

Čistiace mlieko

Jeho čistiace vlastnosti sú spôsobené vysokým obsahom mastných zložiek. Nie je však vhodný pre pleť, ktorá produkuje veľa kožného mazu. Ale pre suchú alebo starnúcu pleť je to univerzálny produkt. Nielenže odstraňuje make-up, ale aj hydratuje a vyživuje.

krémy

V čistiacich krémoch sa nepoužíva mydlo. Tento produkt dokonale čistí pleť od make-upu, nečistôt rozpustných vo vode a v tukoch. Tento výrobok pleť nevysušuje, ale dobre ju osviežuje.

Utierky

Metóda odstraňovania make-upu utieraním by sa nemala používať trvalo. Sú však skvelou voľbou na cestovanie alebo do iných podmienok pri kempovaní. Odličovacie obrúsky sú kúsok spunbondového materiálu, ktorý je napustený čistiacimi látkami. Účinne odstraňujú make-up a iné nečistoty z pokožky.

Odstraňovanie make-upu v salóne

Odličovanie tváre: prehľad 5 vynikajúcich odličovačov

Nie je to bežné ošetrenie v salóne. Zvyčajne sa používa, keď je potrebné odstrániť make-up po aplikácii špecifickej farebnej kozmetiky. Môže byť zložité odstrániť ho doma samostatne. Použitím v salóne ochránite riasy a pokožku pred traumatizáciou. Odborníci môžu ľahko odstrániť vodeodolný alebo profesionálny make-up.

Odlíčenie v salóne môže byť potrebné aj pri príprave na kozmetické ošetrenie (biorevitalizácia, čistenie ultrazvukom alebo mezoterapia). Ak chcete čo najlepšie vyčistiť pokožku, musíte poznať určité nuansy a poznať určité techniky. Kozmetička dokáže vykonať profesionálne čistenie tváre.

Náš prehľad najlepších odstraňovačov make-upu

Náš prehľad zahŕňa najlepšie produkty francúzskych a ázijských značiek.

NomináciaMiestoNázovCena
Prehľad najlepších odstraňovačov make-upu1Hydrofilný enzýmový olej Whamisa2 500 €
2Bioderma micelárna voda Sensibio

O

765 €
3Uriage čistiace mlieko Demaquillante800 €
4E
 • zavecca krém na odstránenie make-upu Donkey Piggy
 • 1 350 €
  5Dvojfázový produkt A’PIEU Eau-Marine230 €

  Hydrofilný enzýmový olej Whamisa

  Hodnotenie: 4.9

  Whamisa Hydrofilný olej na báze kvetinových enzýmov

  Kórejská značka Whamisa vyvinula hydrofilný olej, ktorý obsahuje 59,7 % organických zložiek. Olej z lieskových orechov, olivový, avokádový, kaméliový a arganový olej. Doplnené o prospešné rastlinné výťažky. Tento hydrofilný olej sa všeobecne dobre vstrebáva do všetkých typov pokožky.

  BiodermaSensibio micelárna voda

  O

  Hodnotenie: 4.8

  Bioderma  Sensibio<h2></div><p>O“ src=“/wp-content/uploads/2023/03/66416666196961-74de.jpg“ height=“400″ title=“Micelárna voda Bioderma Sensibio</p><h2>O“><p>Odborníci francúzskej značky Bioderma vyvinuli účinnú micelárnu vodu Sensibio</p><h2>O. Obsahuje prírodné zložky, ktoré jemne absorbujú akýkoľvek make-up, dokonca aj vodeodolný. Zároveň udržiava optimálne pH pokožky. Tento výrobok je oftalmologicky schválený, takže sa môže bezpečne používať na odstraňovanie očného make-upu.<h3>Uriage Demaquillante Čistiace mlieko</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=Uriage čistiace mlieko Demaquillante

  Francúzska značka drogérie Uriage uvádza na trh jemné čistiace mlieko Demaquillante. Aktívne zložky: termálna voda a glycerín. Prípravok nepoškodzuje hydrolipidový plášť, takže po jeho použití zostáva pokožka svieža, pružná, jemná a hladká. Tento produkt Uriage účinne odstraňuje make-up z tváre a možno ho použiť aj na čistenie očných kontúr.

  Odličovací krém E
 • zaveccaDonkey Piggy
 • Hodnotenie: 4.7

  E<li></div><p>zavecca donkey piggy make-up remover cream“ src=“/wp-content/uploads/2023/03/3071666196961-71de.jpg“ height=“400″ title=“E</p><li>zavecca Oslík Prasiatko Odličovací krém“><p>Kórejská značka E</p><li>Zavecca vyvinula odličovač s oslím mliekom. Mechanizmom účinku sa podobá hydrofilnému oleju. Výrobok si účinne poradí s farebnou kozmetikou, výrobkami s ochranným faktorom SPF a rôznymi druhmi nečistôt. Oslie mlieko je špeciálna zložka, ktorá stimuluje tvorbu kolagénu a elastínu. Spomaľuje tiež geriatrické procesy a hĺbkovo hydratuje a regeneruje pokožku.<h3>A’PIEUEU-Marine dvojfázový olej</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=A'PIEU DVOJFÁZOVÝ ČISTIACI PRÍPRAVOK EAU-MARINE

  Juhokórejská značka A’PIEU uvádza na trh dvojfázový čistiaci prípravok vhodný na odstránenie make-upu z pier a očí. Obohatený o rastlinné výťažky a morskú vodu. Tento produkt funguje perfektne aj s vodeodolným make-upom. Tekutina nezanecháva lepkavý ani stiesnený pocit. Dokonca aj tá najcitlivejšia pokožka ju znáša veľmi dobre.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: