Morská voda na vlasy: výhody a škody

Po kúpaní v mori by ste sa mali vždy osprchovať a umyť si vlasy. Toto tvrdenie je opodstatnené, hoci niektorí odborníci o ňom diskutujú. Morská voda je nesporne prospešná aj pre vaše pramene, pretože má bohaté zloženie. Môže však spôsobiť aj škody, ak sa nedodržia potrebné bezpečnostné opatrenia.

Morská voda je vhodná pre vaše vlasy

Účinky morskej vody na vlasy

Morská voda je bohatá na minerály, ktoré sú prospešné pre celé telo vrátane vlasov. Jód, selén, mangán, horčík a ďalšie makroživiny môžu prenikať do štruktúry vlasov a mať posilňujúci účinok.

To však nie sú všetky kozmetické výhody morskej vody. Jeho pozitívny účinok na vlasy je zrejmý:

 1. Dodáva kučerám lesk a objem. Po kúpaní v mori si všimnete, že sa vaše vlasy ľahšie upravujú, sú poddajnejšie a zlepší sa ich štruktúra.

 2. Náprava mastných vlasov. To je, samozrejme, výhoda, ktorú neocenia všetky dámy. Morská voda zanecháva pramene zmatnené, dokonca mierne zamotané a tuhé. To sa prejavuje v jeho schopnosti odvádzať maz z vlasov a pokožky hlavy.

 3. Odstránenie škodlivých zložiek z vlákien,Jód, selén, mangán, mangán, chloramfenikol, ktoré sa nahromadili po používaní šampónov a stylingových prípravkov. Vysoká koncentrácia soli pôsobí ako jemný peeling, ktorý účinne odstraňuje nečistoty.

Môže tiež pomôcť pri liečbe lupín. Je obzvlášť užitočný pri stavoch, ako je mastná seborea.

Morská voda škodí vlasom

Negatívne účinky morskej vody na vlasy je ťažké posúdiť, pretože sa líšia od človeka k človeku. Zatiaľ čo mastné vlasy možno považovať za výhodu, suché vlasy môžu byť na škodu.

Napriek tomu sa zvažujú nepriaznivé účinky slanej vody na vlasy:

 1. Tuhé vlasy;

 2. suché pramene;

 3. schopnosť morskej vody lámať slnečné lúče, čo zvyšuje ich intenzitu.

Samozrejme, je možné obnoviť zdravie vlasov po poškodení morskou vodou. Je však oveľa jednoduchšie takýmto škodlivým účinkom predchádzať ako liečiť ich následky.

Starostlivosť o vlasy na mori

Kúpať sa v mori bez toho, aby ste si namočili vlasy, je utópia. Preto, aby ste sa vyhli nepríjemnému účinku soli na vlasy, starajte sa o ne správne.Je dôležité starať sa o ne podľa týchto pravidiel a tipov:

 1. Morská voda sa musí vymyť jemným šampónom bez povrchovo aktívnych látok. Takto radí odborník z obľúbenej spoločnosti Vichy, ktorá sa zaoberá starostlivosťou o vlasy. Preto by ste sa mali po pláži čo najskôr osprchovať.

 2. Plavte v čelenke, ktorá neprepúšťa vodu. Môže to byť čiapka, šatka, klobúk – čokoľvek.

 3. Ak sa po kúpaní nemôžete osprchovať, mali by ste si vlasy umyť uterákom, kým nie sú mokré. Nemali by ste ho však vmasírovať, pretože môže poškodiť štruktúru vašich vlasov.

 4. Šampóny používané na dovolenke pri mori je potrebné vyberať s ohľadom na vysušujúce účinky morskej vody. Nezabudnite, že si budete musieť umývať vlasy častejšie ako zvyčajne.

 5. Bolo by potrebné venovať zvýšenú pozornosť vlasom. To možno zabezpečiť použitím špeciálnych opaľovacích krémov, ktoré sú odolné voči vlhkosti.

 6. Počas celej dovolenky na pláži a po nej by sa mala používať vyživujúca maska na vlasy a pokožku hlavy.

Rovnako dôležitá je výživa. Do jedálneho lístka by mali byť zaradené potraviny obsahujúce aminokyseliny. Vhodné sú morské plody, prírodné oleje a riasy. Zložky v nich poskytujú ochranu pred škodlivými účinkami morskej vody zvnútra, zatiaľ čo kozmetické výrobky chránia pramene zvonka.

7 produktov starostlivosti o vlasy

Ak sa chystáte na dovolenku pri mori, nezabudnite si kúpiť produkty, ktoré vám pomôžu ochrániť vlasy pred slanou vodou a slnečnými lúčmi. Môžete používať šampóny, séra, masky a výplachy.

Fructis ‚SOS Repair. Zdravé korene“, Garnier

Fructis

Revitalizačné a posilňujúce sérum, ktoré oživuje vlasy a zabraňuje ich lámaniu. Obsahuje olej z amly obohatený o vitamíny a minerály. Nielenže vyživuje vlasový stvol, vysušuje ho, ale tiež opravuje mikrotrhliny v štruktúre vlasov. To všetko zanecháva vlasy lesklé, pružné a poddajné.

Kozmetický rad Pa
  Mitchell Colour Repair Absolute

 Pa<ul></div><p> Mitchell „Absolute Colour Restore““ src=“/wp-content/uploads/2023/03/99716666195831-11vl.jpg“ height=“300″ title=“kozmetická linka Pa</p><ul> Mitchell: „Absolútna obnova farieb“><p>Prírodný šampón, maska a kondicionér. Neobsahuje sulfáty, takže je bezpečný aj pre oslabené alebo farbené vlákna. Tento rad produktov starostlivosti je špeciálne vyvinutý na obnovu a revitalizáciu vlasov poškodených morskou vodou alebo intenzívnym UV žiarením. Pravidelné používanie výrobkov pomáha chrániť vlasy pred vonkajším poškodením.</p><h3>Maska Full Repair 5, L’Oréal Paris</h3><div style=Absolute Colour Repair 5, L'Oréal Paris

Maska na vlasy na báze nechtíkového oleja a ceramidu. Intenzívna starostlivosť a oprava štruktúry vlasov. Prameňom dodáva prirodzený lesk a objem a zanecháva ich hladké a poddajné.

Biolage SunSorials Spray, Matrix

Biolage SunSorials, Matrix

Nezmazateľný ochranný sprej na vlasy vytvára na povrchu vlasov silnú bariéru. To zabraňuje prenikaniu morskej vody do štruktúry vlákna a jeho poškodeniu. Výborne sa hodí na pláž a do verejných bazénov, kde voda často obsahuje chlór alebo iné škodlivé prísady.

Sprej možno použiť na suché aj vlhké vlasy. Obsahuje látky, ktoré vlákna nielen chránia, ale aj opravujú, ak boli predtým poškodené negatívnymi vonkajšími faktormi.

SprayKeyer Glowing RepairProtect

Udržujte žiarivý vzhľad RepairProtect

Sprej na vlasy určený na obnovu vlasov poškodených morskou vodou alebo intenzívnym slnkom. Ak sa aplikuje pred kúpaním, má ochranný účinok a zabraňuje negatívnemu pôsobeniu týchto faktorov na vlasy. Kozmetický výrobok na prírodnej báze schválený pre deti od 12 rokov.

L’anza Advanced Hea
 • Blonde
  Predúprava Night Blonde Boost
 • L'anza Advanced Hea<li></div><p>Blonde <br />Bright Blonde Boost Pre-Treatment“ src=“/wp-content/uploads/2023/03/35616666195831-88vl.jpg“ height=“300″ title=“L’anza Advanced Hea</p><li>ng Blonde <br />Biolage SunSystems a Matrix Sun-Boost Pre-Treatment“> „Color Blonde Boost Pre-Treatment<p>Sprej na vlasy s ochranným účinkom. Posilňuje a zjemňuje vlasy. Odporúča sa používať po opaľovaní, plávaní v mori, bazéne alebo akejkoľvek inej vonkajšej vodnej ploche. Aerosól zjemňuje pramene, zmierňuje ich krepatenie, suchosť a tuhosť. Tento výrobok má však nevýhodu: je vhodný len pre farbené a blond vlasy.</p><h3>Vichy Dercos Nutri Protein</h3><div style=Vichy Dercos Nutri Protein

  Obnovujúci šampón na suché, rozštiepené a poškodené vlasy. Obsahuje prírodné oleje a quinoové otruby. Proteíny, ale bez parabénov a silikónov. Šampón vyživuje pramene vlasov, bojuje proti suchosti a lámavosti. Pomáha ich rýchlo obnoviť po vystavení morskej vode, horúcemu vetru alebo UV žiareniu.

  Revitalizačný kozmetický rad od spoločnosti System Professional

  Ak sú vaše vlasy veľmi poškodené slanou vodou, samotný šampón alebo maska nebudú stačiť. Je potrebný holistický prístup, na ktorý možno použiť produkty System Professional. Súprava na starostlivosť sa skladá z:

  1. Oživujúci elixír. Obsahuje keratín, ktorý vyživuje, chráni a zanecháva vlasy jemné a lesklé. Odstraňuje tvrdosť vlákien spôsobenú morskou vodou.

  2. Šampón.Bohatý aj na keratín. Vyživuje vyčerpané vlasy, odstraňuje ich suchosť a zanecháva ich jemné. Žiadny váhový efekt.

  3. Krémový kondicionér na báze keratínu.Používajte po umytí vlasov. Môže sa používať každý deň počas celého dňa. Je dobré ho používať aj na dovolenke, aby ste ochránili vlasy pred škodlivými účinkami morskej vody.

  4. MASKA NA OBNOVU KERATÍNU. Okamžite zjemňuje vlasy a zabraňuje ich stuhnutiu. Soľná soľ vlasy hydratuje, vyživuje a zabraňuje ich vysušovaniu.

  5. Keratínová esencia.Mal by sa nanášať pred kúpaním v mori – je to nezmazateľný kozmetický prípravok. Chráni vlasy pred škodlivým vplyvom slanej vody a spaľujúceho slnka.

  Ak sa už pripravujete na dovolenku, v kozmetickej taštičke by nemal chýbať váš make-up – ochranný a opravný. Výrobky prvej kategórie by sa mali používať pred kúpaním, výrobky druhej kategórie po návrate z pláže.

  Morská voda na vlasy: ako a prečo používať doma?

  Morská voda je výborným prostriedkom na liečbu mastných vlasov a seborey. Môžete použiť oplachovací roztok alebo masku na báze morskej soli. Niektoré dievčatá používajú kuchynskú soľ, ale tá nie je taká účinná. Neobsahuje rovnaké množstvo stopových prvkov, aké sa nachádza v domácej „morskej“ vode.

  Na prípravu oplachovania mastných vlasov rozpustite 2 lyžičky vriacej vody v 1 šálke. . morská soľ. Roztok rozotrite po celej dĺžke vlasov a pokožky hlavy, chvíľu podržte a potom opláchnite teplou vodou. Ošetrenie sa môže aplikovať po každom umývaní.

  Morská soľ je pre vaše vlasy viac dobrá ako zlá. Príliš časté kúpanie v mori si však vyžaduje zvýšenú ochranu vašich vlasov, najmä ak sú náchylné na štiepenie, lámanie a vysušovanie. V takom prípade by ste mali používať kozmetické prípravky, z ktorých väčšina nielen chráni kučery, ale aj pomáha obnoviť ich, ak napriek tomu došlo k poškodeniu.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: