Nahé líčenie pre blondínky, brunetky, hnedovlásky a blondíny

Odborníci tvrdia, že nahé líčenie je ideálne na denné vychádzky do práce alebo do školy. Preto sme sa rozhodli zistiť, aký je štýl nude v kozmetickom priemysle, ktoré kozmetické výrobky možno použiť na použitie techniky nude, ktoré odtiene kozmetiky vyhovujú ženám s rôznymi typmi vzhľadu.

Čo je štýl nahého tela, výhody a nevýhody

Nahé líčenie

Nahý vzhľad je novým trendom v dnešnom kozmetickom priemysle. Je to snaha o maximálnu prirodzenosť vzhľadu, pretože výraz Nude doslova znamená „nahý“, „nahý“. Umenie nanášať make-up, ktorý je na tvári prakticky neviditeľný, pretože vrstva make-upu je minimálna, rovnako ako množstvo a stupeň sýtosti pigmentov. Líčenie, ktoré zvýrazňuje pleť, ale vyzerá čo najprirodzenejšie. Pastelové farby, ako je béžová, ružová, svetlohnedá, sivá, broskyňová, terakotová, zelená, modrá a biela, sú normou pre nude look..

Výhody nahého líčenia:

 1. Všestrannosť – perfektný vzhľad v práci, na prechádzke s priateľmi, pri joggingu, v posilňovni alebo počas romantického večera.

 2. Nahé líčenie je ideálne pre dospievajúce dievčatá, ktoré nemôžu používať jasné farby a ešte nemajú plnohodnotný zmysel pre štýl.

 3. Prirodzený vzhľad, ktorý je v kurze.

 4. Používanie minimálneho množstva make-upu.

 5. Šanca, že sa s paletou „pomýlite“, je nulová, pretože farby líčidiel pre Nude Look sú univerzálne a hodia sa takmer ku každému typu vzhľadu.

 6. Jednoduché techniky líčenia, jednoduché a rýchle líčenie. Posledný aspekt je obzvlášť dôležitý, ak vezmeme do úvahy, že ráno je vždy nedostatok času na líčenie. Make-up sa dá urobiť „v zhone“, čo je veľmi dôležité pre tie dievčatá, ktoré sa vždy ponáhľajú a neskoro ráno.

Nevýhody nahého make-upu:

 1. Toto líčenie môže na slávnostný večer vyzerať dosť bledo, najmä v kombinácii so svetlým alebo extravagantným oblečením.

 2. Nadmerné vlastnosti používaných kozmetických prípravkov nie sú veľmi dobré. Preto ak máte problematickú pleť s výraznými estetickými nedostatkami, ktoré je potrebné starostlivo zamaskovať, Nude Look nemusí byť pre vás tou správnou voľbou.

Je zrejmé, že nevýhody sú oveľa menšie ako výhody nahého vzhľadu. Tento štýl sa používa aj na módnych prehliadkach. Hermes, Isabel Marant, Miu Miu, Valentino, Chloe a mnohé ďalšie módne domy odmietli jasné farby v líčení modeliek a uprednostnili skromnosť, striedmosť, prirodzenosť a prirodzenosť. Platí to aj pre filmové hviezdy a spevákov, z ktorých mnohí už dávno prešli na nahý vzhľad, a to v každodennom živote aj pri účasti na slávnostných podujatiach.

Všeobecné zásady nahého make-upu – čistenie

čistenie tváre

Čistenie pokožky je povinnéPred nanesením make-upu na tvár. Ak sa však rozhodnete pre nahý vzhľad, čistiace produkty a techniky sa môžu skutočne uplatniť. Odborníci to odôvodňujú takto:

 1. Vyčistená pleť sa nezačne lesknúť ani niekoľko hodín po nanesení make-upu. A mastný lesk na tvári nevyzerá ako prirodzený lesk pleti.

 2. Hygienické ošetrenie pomôže odstrániť obsah upchatých a rozšírených pórov, ktoré priesvitný podklad nedokáže zamaskovať.

 3. Po očistení a hydratácii sa stav pokožky normalizuje, začervenanie a olupovanie zmizne.

 4. Čistenie, peeling, naparovanie, hydratácia a tonizácia pomáhajú predchádzať estetickým nedokonalostiam a brzdia proces starnutia.

 5. Čistá a zdravá pleť je základom nahého make-upu, preto sa pozrime na kroky čistenia:

 6. Umývanie tváre špeciálnym čistiacim prostriedkom – mliekom alebo penou (každý deň ráno a večer, ale nie častejšie). Odporúča sa umývať si tvár nie vodou z vodovodu, ktorej chemické zloženie je veľmi žiaduce, ale aspoň balenou minerálnou vodou bez plynu.

 7. Peeling (raz za 3-4 dni) pomáha odstraňovať odumreté kožné bunky, ktoré môžu spôsobiť, že pleť vyzerá neusporiadane. Zlepšuje mikroreliéf a optimalizuje prenikanie kozmetických výrobkov do hlbších vrstiev epidermy. Ak nemáte po ruke komerčne dostupný peeling, použite niektorý z domácich prostriedkov, napríklad kávovú usadeninu zmiešanú s kyslou smotanou.

 8. Peeling ovocnými kyselinami (raz za 10-14 dní alebo menej často v závislosti od stavu pokožky) umožňuje hĺbkové čistenie. Takéto ošetrenia spúšťajú samoobnovovacie procesy epidermy a dermy.

 9. Parná kúra (raz za 4-5 dní) umožňuje pórom otvoriť sa a zbaviť sa kožného mazu, toxínov a odpadových látok.

 10. Maskujte si tvár, napr. lepkavou maskou na čierne bodky alebo výživnou ovocnou maskou. Čistí a nasycuje vitamínmi, mikro- a makroživinami.

 11. Používanie hydratačného krému alebo výživného séra (každý deň ráno a večer po čistení). Prípravok na starostlivosť o pleť pomáha obnoviť stav pokožky.

 12. Tonizácia pleti tonikom alebo kockou ľadu (každé ráno), ktorá má mierny liftingový účinok. Pomáha tiež udržiavať póry uzavreté a zabraňuje upchávaniu podkladovej bázy.

 13. Po čistení a ďalších procedúrach je vaša pleť plne pripravená na nahé líčenie.

Všeobecné zásady aktového líčenia – výber a aplikácia podkladovej bázy a korektora

Správny spôsob nanášania a používania make-upu

Použitie podkladovej bázy pri nahom líčení nie je povinné, ale odporúča sa. Najmä ak chcete vyhladiť pleť a make-up, aby vydržal dlhšie. Môžete použiť silikónový podkladový krém, ktorý dodá vašej tvári prirodzený lesk, akoby vychádzal zvnútra.

Použitie korektora je nevyhnutné pre všetky ženy, ktoré majú akékoľvek nedokonalosti pleti – pupienky, jazvy, tmavé kruhy pod očami. Priesvitný podkladový krém so slabými krycími schopnosťami nedokáže správne zamaskovať takéto estetické nedokonalosti a musíte mu „pomôcť“ nanesením korektora tam, kde je to potrebné, a to buď bodkovaním, alebo veľmi striedmym nanesením. Korektor môže byť ľahký, silne pigmentovaný alebo hustý. Jedna kvapka stačí na spoľahlivé zamaskovanie nedokonalostí. K dispozícii sú aj špecializované korektory v zelenej, ružovej, žltej a oranžovej farbe. Tie sa používajú na konkrétny účel, na zakrytie nedokonalostí, ktoré majú špecifickú farbu. Napríklad červené pupienky, ktoré sú sotva viditeľné pod tenkou vrstvou zeleného korektora. Oranžovo-ružový make-up môže zakryť nevzhľadné čierne oči, ktoré môžu byť spôsobené nedostatkom spánku alebo únavou.

Spoločnými zásadami nahého líčenia sú výber a aplikácia podkladu, púdru a rúžu

Ak chcete vyrovnať tón a štruktúru pleti, použite podkladový krém. Môže to byť jeden z týchto produktov:

 1. Klasický podkladový krém s priesvitnou, ľahkou textúrou a bez efektu chimmer. Povrchová úprava takéhoto výrobku by mala byť matná alebo saténová.

 2. Tonizačný fluid – produkt vhodný pre majiteľov dobrej pleti bez výrazných nedokonalostí. Vytvára dokonalý matný tón, ktorý vyzerá čo najprirodzenejšie.

 3. BB alebo CC krém je podkladový krém s nízkym obsahom pigmentu a vzdušnou konzistenciou, ktorý má nielen dekoratívny, ale aj hojivý účinok. Takýto krém vytvára beztiažový závoj, je neviditeľný na pokožke, tvár nevyzerá ako maska.

 4. Podkladový krém by sa mal vyberať v prísnom súlade s odtieňom a podtónom pleti na tvári a krku. Bezchybný, prirodzene vyzerajúci tón pleti je zbraňou vo vašich rukách pri vytváraní nude make-upu. A keďže vaša tvár v tomto prípade vystupuje do popredia, musíte sa pokúsiť zamaskovať všetky nedokonalosti, čo dokáže len kozmetický prípravok, ktorý vytvára prirodzené a neviditeľné krytie.

Ak máte bledú pleť, vykonanie nude make-upu pomôže ázijským alebo európskym. Ak máte tmavú, opálenú pokožku, pravdepodobne budete používať len výrobky vyrobené v Európe alebo výrobky domácich značiek. Ak si chcete vybrať správny podklad, vezmite si dva alebo tri farebné vzorníky a označte farbu, ktorá vám teoreticky môže vyhovovať.Môže ísť o tieto varianty:

 1. Veľmi slušný (veľmi ľahký).

 2. Svetlá (svetlá, bledá).

 3. Medium (stredná, prírodná béžová).

 4. O

 5. ve (olivový).
 6. Dusty.

 7. Tan (opálený, silne opálený).

 8. Dark.

Doma si odstráňte make-up, naneste produkt z testovacej aplikácie na pokožku na brade a porovnajte, ktorý odtieň vám najviac vyhovuje. Vyhodnoťte výsledok na dennom svetle, t. j. počas dňa pri okne.

Ak chcete zvýrazniť určité oblasti tváre, napríklad pekné vysoké čelo alebo pôvabný výtok, môžete podklad doplniť rozjasňovačom. Hoci sa tento produkt bežne nepoužíva pri nahom líčení. V tomto prípade však neexistujú žiadne jasné zákazy, ak vidíte, že celkový obraz netrpí, ale dokonca vyhráva, nebojte sa experimentovať a nastaviť vlastné pravidlá.

Pri nahom make-upe sa púder používa podľa ľubovôle. Ak chcete dosiahnuť dokonale matnú a zamatovú pleť bez toho, aby ste stratili prirodzenosť, použite bezfarebný minerálny púder alebo jemne rozptýlený produkt od dôveryhodnej značky, ktorý nebude pôsobiť ako „plnohodnotná“ maska na vašom podklade. Ak chcete naniesť len tenkú vrstvu púdru a nepreháňať to, kúpte si veľký, nadýchaný štetec z prírodných vlasov a plochý, široký štetec v tvare vejára, ktorým z tváre pozbierate prebytočný púder.

To, či použijete rúž pri nude líčení, závisí len od vás a vašich preferencií. Ak vaše líca už zdobí jemná rúž, nie je potrebné použiť podobný kozmetický prípravok. Ak však máte bledú pleť, dodanie zdravého ružovkastého odtieňa lícam neuškodí. Použite prirodzene vyzerajúci, jemne ružový alebo broskyňový rúž. Na nanášanie make-upu použite ľahký okrúhly štetec s nadýchanými a mäkkými prírodnými vlasmi.

Všeobecné zásady nahého líčenia – obočie a oči

Všeobecné zásady nahého líčenia

Skôr ako si namaľujete oči, musíte sa postarať o obočie. Aj tu sa podporuje prirodzenosť. Takže žiadna ceruzka na obočie, žiadna maskara. Stačí upraviť tvar obočia pinzetou alebo niečím iným: odstráňte chĺpky pri základni, na špičke a pod spodnou kontúrou.

Ak sú tóny obočia veľmi bledé a ploché, použite špeciálne odtiene, ktoré poskytujú čo najprirodzenejší efekt. A ešte lepšie je maľovať chĺpky obočia henou, výsledok takéhoto postupu bude trvať aspoň 1-2 týždne. Farbiace prípravky na báze henny sa dodávajú vo viacerých farbách, takže ich môžu používať svetlovlasé aj tmavovlasé dievčatá.

Keď je obočie v poriadku, môžete začať s líčením nahých očí. Platia tu pravidlá a obmedzenia:

 1. Používajte len polopriehľadné, nenasýtené očné tiene. Alebo jednoducho rozotrite make-up a udržujte nízke krytie. Nahé líčenie sa dá urobiť pomocou očných tieňov v jednej, maximálne dvoch pastelových farbách.

 2. Tiene by mali byť matné, bez perlete a najmä bez veľkých lesklých častíc. Jediná výnimka je, že do vnútorných kútikov viečok a pod obočie možno naniesť ľahký perleťový očný tieň s jemným decentným leskom, ktorý osvieži pohľad a dodá mu výraznejší nádych.

 3. Maskara by mala byť čierna alebo hnedá. V nahom make-upe nie sú povolené žiadne iné svetlé farby maskary. Prípravok by sa mal nanášať po celej dĺžke rias alebo len na končeky, ale v jednej vrstve. Maskara sa môže úplne vynechať a nahradiť ju natáčkou, ktorá dodá riasam krásnu krivku bez náznaku líčenia. Výsledok možno zafixovať bezfarebným gélom na riasy.

 4. Používanie umelých mihalníc sa neodporúča, pretože nevyzerajú dostatočne prirodzene pre vzhľad Nude. Ak si chcete nechať predĺžiť riasy, uprednostnite metódu, ktorá vám umožní dosiahnuť čo najprirodzenejší výsledok.

 5. Ak chcete dať výraz vzhľadu, môžete aj bez použitia tieňa a vyzbrojení len ceruzkou kontúry čiernej, tmavohnedej alebo tmavobéžovej farby. Ceruzka by mala jemne pôsobiť v oblasti medzi riasami, nakreslite tenkú šípku pozdĺž línie rias, líniu vystínujte, aby ste dosiahli efekt ľahkej hmloviny.

 6. Nude make-up nemusí obsahovať žiadne tekuté očné linky ani mastnú kajalovú ceruzku. Tieto kozmetické prípravky sú na tvári príliš viditeľné, čo nepomáha zachovať prirodzený vzhľad.

Podľa týchto pravidiel a pokynov môžete vytvoriť dokonalý vzhľad líčenia Nude Look bez toho, aby ste zničili prirodzený pôvab vzhľadu.

Najlepšie palety na líčenie nahých očí

Najlepšie palety na líčenie nahých očí

Azda najdôležitejším prvkom trendu Nude Look je líčenie očí. Očné tiene môžu dodať prirodzený vzhľad a zároveň zdôrazniť prednosti, aby bol pohľad očarujúci a zvodný. Preto naši odborní poradcovia vybrali tri dobre vyzerajúce palety očných tieňov, vďaka ktorým budete vyzerať prirodzene a zároveň bezchybne:

 1. Naked2 sada 12 kusovOd Urban Decay. Táto paleta obsahuje odtiene od najsvetlejších po najtmavšie pastelové odtiene béžovej a čokoládovej farby. Povinná výbava pre tých, ktorí chcú experimentovať s nude make-upom. Odtiene kozmetiky sú univerzálne, sú určené pre majiteľov teplých a studených tónov pleti. Súprava má štýlový dizajn, dodáva sa so značkovou kefou s dvoma pracovnými plochami, praktickým plochým puzdrom a veľkým zrkadlom.

 2. Súprava očných tieňov X 15M.A.C. Používatelia majú na výber z dvoch paliet od profesionálov z kozmetického priemyslu. Prvý sa nazýva Cool Neutral a je určený na nude make-up na pleť s chladným podtónom. Druhý sa nazýva Warm Neutral a je vhodný pre ľudí s „teplou“ pleťou. Obe palety ponúkajú 15 odtieňov očí od najsvetlejších až po takmer čierne, s matným aj trblietavým povrchom. Ideálne na každodenné a slávnostné nude looky.

 3. Paletka na oči Smokey NudesBobbi
  . Medzinárodne uznávaná značka predstavila menej rozsiahlu, ale veľmi informatívnu paletu nude make-upu pre každú príležitosť. Obsahuje osem najobľúbenejších textúrovaných odtieňov, ktoré vytvárajú výrazný a prirodzený nude vzhľad na deň a jemný dymový vzhľad na večerné róby.

Takéto palety sú drahé, ale svoju prácu vykonávajú správne, sú úsporné a pomáhajú vytvárať kvalitné nude líčenie s minimálnym úsilím.

Všeobecné zásady nahého líčenia – rúž

Ak vaše líčenie musí zdôrazňovať oči, nemali by ste odmietnuť použiť rúž od spoločnosti Urban Decay, ktorá je výrobcom rúžov. Ide o to, že tento akcent je tak bezvýznamný, že nemôže byť prekážkou ďalšieho zvýraznenia spodnej časti tváre. Kľúčom k úspechu je zladiť rúž alebo lesk, aby ste vytvorili prirodzený a harmonický celkový vzhľad.Pravidlá pre výber správneho produktu pre nahý vzhľad:

 1. Očné linky môžu byť číre alebo farebné (používajte nenápadné pastelové odtiene).

 2. Je lepšie, keď je rúž matný ako lesklý. Je možné nájsť stredne matný variant, pretože úplne matný produkt nie je vhodný pre osoby so suchými perami. Jemný, prirodzený, vlhký lesk dodá perám svieži vzhľad a mladistvý nádych.

 3. Zvolený rúž by mal ladiť s odtieňom rúžu.

 4. Farba vybraného výrobku by mala byť čo najprirodzenejšia, podobná prirodzenej farbe pier.

 5. Používanie farebnej kontúry na pery je zbytočné. Ak sa však chcete vyhnúť rozmazávaniu rúžu, riešením môže byť béžová ceruzka.

 6. Pred nanesením nude make-upu na pery sa odporúča použiť balzam na zjemnenie pokožky a odstránenie vrások, ktoré sú často spôsobené nadmernou suchosťou epidermy.

nahý make-up

Nahé líčenie pre blondínky a blond vlasy

Prírodné blondínky majú zvyčajne svetlú alebo veľmi svetlú a tenkú pleť s chladným podtónom. Preto je pre ne vhodný podklad s ružovkastým odtieňom a priesvitnou textúrou. Maskara môže byť čierna, ale lepšia je svetlohnedá verzia, ktorá vás nebude zaťažovať. Blondínky môžu nosiť broskyňové, béžové, pieskové, sivé a bledo lila odtiene. Očná linka môže byť sivá alebo hnedá. Rúž by mal byť jemne ružový, rúž, ak sa používa, by mal byť tiež ružový, nanajvýš marhuľový alebo broskyňový.

Nahé líčenie pre hnedovlásky a brunetky

Ak máte hnedé alebo čierne vlasy, môžete mať béžovú alebo mierne tmavšiu pokožku s teplým podtónom. Podkladová báza by mala mať teplý žltkastý alebo oranžový podtón. Maskara by sa mala vyberať podľa farby kučier na hlave – môže byť čierna alebo tmavohnedá, kávová. Ceruzka na oči by mohla byť aj tmavá čokoláda s hlbokým a sýtym tónom. Pre váš farebný typ sa hodia prakticky všetky pastelové, neutrálne odtiene v studených aj teplých farbách. Rúž a rúž na pery by mali podčiarknuť jemný teplý tón vašej pleti, takže vám budú vyhovovať rôzne variácie broskyňových a marhuľových odtieňov.

Nahé líčenie – ako doplniť prirodzený vzhľad

Pri blondínkach musia byť make-up, vlasy, doplnky a oblečenie navzájom zladené. To všetko by malo ísť ruka v ruke, dopĺňať a zdôrazňovať celkový pozitívny dojem zo vzhľadu ženy. Ak si teda chcete zvoliť nahý vzhľad, musíte venovať veľkú pozornosť detailom:

 1. Dbajte na to, aby bol čo najjednoduchší a najženskejší. Môže byť voľne strihaný na rôzne dĺžky, vlny a kučery, čím vytvára jemný a nežný efekt. Ak sa vám však páčia krátke účesy, nemusíte sa vzdávať svojich vlastných preferencií. Či už ide o chlapčenský účes, ktorý ešte nedávno nosila slávna Hermiona Grangerová (Emma Watson), alebo o rozkošne roztomilý drdol Keiry Knightley, môžete si zvoliť prirodzenejší, nenáročný vzhľad. A nevyžadujú veľa hľadania v duši ráno, keď máte málo času.

 2. Šperky a doplnky musia byť čo najjednoduchšie a nie ťažké, bez nároku na luxus. Bolo by dobré, keby boli vyrobené z prírodných materiálov – drahých kovov, kameňov, dreva. Dizajn by mal byť elegantný, minimalistický, nenáročný a funkčný.

 3. Uprednostňujte prírodné a tlmené tóny, prírodné tkaniny a tradičné vzory oblečenia a obuvi. Do svojho vzhľadu môžete zakomponovať farebné akcenty, ale niečo tak provokatívne ako minišaty alebo topánky Louboutin sa určite nehodí k nahému líčeniu.

Prirodzenosť a prirodzenosť sú teraz v kurze, takže sa nemusíte veľmi namáhať, aby ste sa prispôsobili tejto móde. Stačí doplniť jednoduchý nahý make-up vkusnými doplnkami a oblečením a dosiahne sa nahý vzhľad!

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: