Čo je rozjasňovač na tvár a ako ho používať

O rozjasňovači a jeho úlohe v každodennom, večernom líčení sa hovorí už dlho. Do povedomia ho dostala známa americká modelka a herečka Kim Kardashian. Po tom, čo na svojej stránke na Instagrame zverejnila fotky pred a po kontúrovaní, sa státisíce jej sledovateľov dozvedeli, ako si zvýrazniť a dokonca korigovať lícne kosti, nos, oči a pery pomocou rozjasňovača bez toho, aby museli siahnuť po plastickej operácii. Novinári sa rozhodli zistiť, čo je zvýrazňovač, ako si ho vybrať a ako ho správne používať… Viac informácií o tomto type farebnej kozmetiky nájdete v tomto článku.

Rozjasňovač – čo je tento kozmetický výrobok

Rozjasňovač - o aký kozmetický výrobok ide?

Rozjasňovač je kozmetický výrobok určený na zvýraznenie alebo rozjasnenie určitých oblastí tváre a tela. Prečo ho dievčatá používajú:

 1. Dodá tvári žiarivý a svieži vzhľad.

 2. Dosiahnutie rovnomernej pleti.

 3. Na zvýraznenie výhodných, atraktívnych čŕt tváre, napríklad na zvýraznenie očí alebo pôvabnosti tvaru nosa.

 4. Na zosvetlenie určitých oblastí tváre, zamaskovanie stareckých škvŕn, nežiaducich znamienok alebo pieh, vačkov a modrín pod očami.

 5. Na zakrytie jemných vrások, začervenania, omladenia a prekrvenia.

 6. Aby sa kútiky očí a úst zdali menej ovisnuté a pokožka menej matná a ochabnutá (na to sa vo vyššom veku používajú rozjasňovače).

 7. Aby vaša tvár vyzerala mlado a príťažlivo.

 8. Na zvýraznenie krásy očí, otvorenie a vyjadrenie vášho pohľadu, zakrytie únavy po bezsennej noci.

 9. Doplnenie a harmonizácia obrazu.

Na väčšinu z týchto úloh, ktoré sa dajú vykonať pomocou rozjasňovača, je potrebný ďalší produkt, bronzer. Na tvári vytvorí tieň tam, kde je to potrebné. Oproti tmavým oblastiam, ktoré odvádzajú pohľad, osvetlené oblasti priťahujú pohľad. Táto technika líčenia tváre sa nazýva kontúrovanie (kontúrovanie, tvarovanie). Namiesto bronzeru môžete použiť akýkoľvek kozmetický výrobok v tmavých béžových, svetlých čokoládových, tehlových, terakotových odtieňoch. Očné tiene, podkladová báza, rúž, púder, korektor, dokonca aj korektor.

Ako používať zvýrazňovač

Ako používať zvýrazňovač

Pozrime sa, ako je podľa vizážistov potrebné použiť rozjasňovač na dievčatá s určitým tvarom tváre, aby bol vzhľad harmonickejší:

 1. Rhomboidná alebo trojuholníková tvár – rozjasňovač naneste na čelo a bradu, oblasť pod spodnými viečkami. Bočné strany líc a dolnú čeľusť ošetrite bronzerom.

 2. Ovál v tvare srdca – zvýrazňovač nanesený na čelo a bradu. Bronzer po stranách čela, po stranách líc.

 3. Podlhovastá, príliš podlhovastá tvár – na boky líc naneste rozjasňovač, na bradu bronzer.

 4. Ovál – zvýrazňovače sa používajú na čelo, oblasť pod spodnou perou, oblasti pod spodnými viečkami.

 5. Obdĺžnik a štvorec – dievčatám s takýmto tvarom tváre sa odporúča zvýrazniť svetlý pigment na čele, brade a tmavým pigmentom ošetriť bočné oblasti čela a dolnej čeľuste.

 6. Okrúhla tvár – Rozjasňovač by sa mal naniesť ako zvyčajne na čelo a pod spodnú peru. Bronzer by sa mal nanášať po celej bočnej ploche tváre, od čela až po spodnú líniu čeľuste.

Nie všetky tváre však majú typický tvar, nie všetky dievčatá chcú použiť rozjasňovač rovnakým spôsobom. Preto nie je bezdôvodné zvážiť, čo dáva použitie tohto kozmetického výrobku na konkrétnu oblasť tváre. Takto budete vedieť, aký efekt dosiahnete, ak použijete zvýrazňovač na určitú oblasť.

Oblasť nad hornou a dolnou perou

Použitie rozjasňovača v tejto oblasti môže perám dodať objem. Rovnaký efekt možno dosiahnuť použitím svetlého pigmentu v strede pier, kde sa stretávajú.

Rohy pier

Použitie svetlejšieho pigmentu nad a pod perami a tmavšieho v kútikoch môže odstrániť problém s „veľkými“ ústami.

Vnútorné kútiky očí pri moste nosa

Rozjasnenie tejto oblasti zvýrazní oči a zníži únavu. Túto techniku môžu používať aj dievčatá s tesne posadenými očami.

stred očného viečka

Po nanesení očných tieňov, očných liniek a maskary skúste pridať záverečnú úpravu. Naneste malé množstvo rozjasňovača a jemne prečešte stred horného viečka. Pigment by sa mal nanášať v priesvitnej vrstve. Vďaka tomu budú tiene obočia výraznejšie a oči budú vyzerať väčšie.

Oblasť pod obočím

Rozjasňovačom pod obočie zväčšite a zvýraznite oblasť očí. A samotné obočie bude vyzerať graficky výraznejšie, čím sa zvýrazní jeho tvar.

Stred nosa

Nakreslenie jemnej linky uprostred nosa s tmavšími pigmentmi po stranách dodá tejto časti tváre rafinovanejší, elegantnejší a tvarovanejší vzhľad. Ak chcete, aby nos vyzeral pevnejšie, naneste na jeho špičku korektor.

Hrebene brady a lícnych kostí

Rozjasňovač aplikovaný na tieto oblasti pomáha opticky pozdvihnúť a zároveň mierne omladiť tvár.

Stred čela

Zvýraznením tejto oblasti sa čelo stane plnším, výraznejším a vypuklejším. A stmavením úseku kože v blízkosti línie vlasov môžete dosiahnuť, aby čelo vyzeralo o niečo menej plné. Ak naopak chcete „zdvihnúť“ nízke čelo a zároveň zdvihnúť obočie, použite svetlú linku tesne nad obočím.

Zvýrazňovač

Ako používať rozjasňovač na techniku strobingu

Ak chcete použiť rozjasňovač, ale technika kontúrovania je pre vás príliš komplikovaná alebo nechcete stráviť príliš veľa času líčením, je možné použiť metódu strobingu. Aplikácia je oveľa jednoduchšia ako tvarovanie tváre. Tmavé pigmenty nie sú potrebné; stačí rozjasňovač s veľmi ľahkým perleťovým leskom.

Svetlejší pigment naneste na miesta, ktoré potrebujú objem a prirodzený lesk:

 1. Na bradu.

 2. Na lícnych kostiach.

 3. Pod obočím.

 4. Na strede čela.

 5. Zadná časť nosa.

 6. Nad hornou perou.

 7. Do vnútorných kútikov očí a na vypuklé horné viečko.

Keďže pri strobingu sa nepoužíva tmavý kontrastný pigment (bronzer), toto líčenie vyzerá prirodzenejšie a prirodzenejšie ako líčenie používané pri technike kontúrovania. Hlavnou vecou je dobre naniesť rozjasňovač na podkladovú bázu a trblietavý trblietavý pigment.

Dokončite líčenie a podčiarknite prirodzený vzhľad ľahkým, ale lesklým rúžom s perleťovými čiastočkami. Alebo priehľadný lesk na pery.

Ako používať zvýrazňovač na iných miestach

Rozjasňovač je univerzálny produkt, ktorý možno použiť nielen na líčenie tváre, ale aj na zvýraznenie iných častí tela. Rozjasňovač môže pomôcť skrášliť krk, zväčšiť poprsie, urobiť kľúčne kosti a krčnú chrbticu výraznejšími a zvodnejšími. Odborníci odporúčajú vyskúšať používanie výrobku týmto spôsobom:

 1. Ak chcete zdôrazniť eleganciu krku, presnejšie oblasti krku, naneste svetlý pigment do stredu krku vo vertikálnom páse, ktorého šírka je približne 2 – 3 cm. Pigmenty nanášajte vertikálnymi a horizontálnymi, diagonálnymi ťahmi štetca. Bronzer naneste na bočné oblasti, ktoré by mali byť tiež vystínované.

 2. Ak chcete lichotiť kľúčnym kostiam, naneste rozjasňovač na vyčnievajúce miesta a po stranách naneste tmavý pigment.

 3. Na vizuálne zväčšenie pŕs, aby boli zaoblenejšie a atraktívnejšie, sa používa aj kombinácia svetla a tmy. Bronzer alebo tmavý béžový tieň sa aplikuje medzi a pozdĺž kontúr prirodzených kriviek. Pigmenty musia byť dobre premiešané, aby sa vytvoril prirodzene vyzerajúci tieň. A na vypuklú oblasť hrudníka, ktorá je viditeľná vo výstrihu, naneste perleťový rozjasňovač.

Odborníci hovoria, aby ste si na telo nenosili make-up, kým nie ste pripravení si ho naniesť. To znamená nosiť spodnú bielizeň a vrchné oblečenie (tričko, mikinu, blúzku) s výstrihom. Ak sa obliekate po tvarovaní krku, výstrihu, kľúčnych kostí, kozmetika sa pravdepodobne rozmazáva a rozmazáva látku.

Výhody a nevýhody zvýrazňovača

Výhody a nevýhody zvýrazňovačov

Výhody zvýrazňovačov, Uvedené profesionálnymi vizážistami a maskérmi:

 1. Všestrannosť. Výrobok pomáha pri širokej škále úloh, od maskovania škvŕn až po tvarovanie tváre a tela.

 2. Rozmanitosť textúr a tvarov – ľahko nájdete výrobok podľa svojho vkusu.

 3. Rôzne odtiene, ktoré umožňujú použitie rozjasňovača na svetlú alebo tmavú pleť.

 4. Účinnosť – akákoľvek konzistencia a forma zvýrazňovača sa spotrebúva veľmi pomaly.

 5. Skvelá cenová ponuka. Môžete si kúpiť výrobok z lacného segmentu masového trhu alebo sa rozhodnúť pre luxusnú kozmetiku. Pre najnáročnejších spotrebiteľov sú k dispozícii profesionálne rozjasňovače, ktoré používajú vizážisti pri svojej profesionálnej činnosti.

NevýhodyZ moderných zvýrazňovačov možno spomenúť nasledujúce:

 1. Rozjasňovač sa vo väčšine prípadov ťažko nanáša na problematickú pleť. Keďže ide o rozjasňovač, okamžite upozorní na estetické nedokonalosti, ako sú akné, pupienky a jazvy. Rozjasňovač teda nanášajte len na tie časti tváre, kde pleť vyzerá relatívne dobre.

 2. Časté používanie rozjasňovača môže mať negatívny vplyv na pokožku. Zložky kozmetického prípravku upchávajú póry, pokožka nemá dostatok kyslíka, je nútená znášať zvýšený tlak spojený s každodenným používaním dekoratívnej kozmetiky.

 3. Tekuté rozjasňovače nebývajú veľmi stabilné, takže je potrebné make-up pravidelne upravovať.

 4. Pri použití suchého rozjasňovača vo forme púdru je ľahké to pri jeho nanášaní prehnať. Najmä ak dievča nemá potrebné skúsenosti a zručnosti. Výsledkom je, že make-up sa musí úplne zmyť a naniesť znova.

 5. Vysokokvalitné zvýrazňovače na tvár sú drahé, ale pretože sa nepoužívajú príliš často, môžu sa pokaziť skôr, ako je trubica prázdna.

Výhody zvýrazňovačov ako kozmetického výrobku prevažujú nad nevýhodami. Preto je taký obľúbený u profesionálnych vizážistov, ako aj u žien, ktoré ho používajú v každodennom živote.

Typy zvýrazňovačov

Typy zvýrazňovačov

Rozjasňovače ako farebnú kozmetiku možno rozdeliť na dva druhy podľa konzistencie a textúry – tekuté a suché. Každý tekutý, t. j. tekutý alebo krémový rozjasňovač je kompatibilný s podkladom. Suché (lisované, práškové) výrobky sa kombinujú s práškom.

Pozrime sa na hlavné podtypy a formy zvýrazňovača:

 1. Rozjasňovače s tekutou alebo krémovou konzistenciou. K dispozícii v nádobkách, fľaštičkách (vrátane tých s dávkovačom), ceruzkách s integrovaným štetcom alebo aplikátorom. Nanášajte na tvár pomocou hubky v tvare vajíčka alebo trojuholníka, tenkého plochého štetca alebo aplikátora. Tekutý rozjasňovač má spravidla perleťový alebo saténový povrch, čo znamená, že jemne dodáva pleti jemný lesk a žiaru. Textúra je veľmi ľahká a pohodlná, beztiažová. Prakticky sa necíti na koži. Pohodlne sa používa a ľahko sa dávkuje, dobre sa leskne a pokrýva pokožku rovnomerne a v tenkej vrstve. Tekutý rozjasňovač po nanesení na pokožku nepudrujte, pretože aj veľmi tenká vrstva púdru zmizne pod jemným leskom.

 2. Tekutý sérum rozjasňovač. Má ďalšie terapeutické vlastnosti a dobre hydratuje suchú pokožku. Výrobok sa nachádza najmä v sériách a radoch kyslíkovej kozmetiky.

 3. Suchý lisovaný zvýrazňovač. Výrobok vyzerá ako očný tieň, rúž alebo púder a dodáva sa v príslušných plochých malých baleniach. Tiež veľmi príjemná textúra, sotva sa cíti na koži. Lisovaný rozjasňovač je odolnejší ako tekutý rozjasňovač a na tvár sa môže nanášať pomocou nadýchaného (objemového) alebo vejárovitého štetca.

 4. Suchý zvýrazňovač v tvare ceruzky. Tento typ make-upu je vhodný na lokálne zvýraznenie pokožky na malých plochách. Napríklad pod obočím, v kútikoch očí, na dolných viečkach. Pohodlne sa nanáša, pretože umožňuje robiť presné ťahy, ktoré sa dajú ľahko vytieňovať tak dôkladne, ako to vyžaduje technika líčenia. Nevýhoda tohto výrobku – môže traumatizovať (poškriabať) suchú, citlivú pokožku, náchylnú na podráždenie.

 5. Suchý sypký zvýrazňovač práškového typu. Tento výrobok sa odporúča plne používať až po dôkladnom zaškolení a získaní skúseností s jeho aplikáciou na určité oblasti tváre. Prášok sa môže rozpadnúť, odletí pri najmenšom závane. Má veľmi príjemnú textúru, výborne sa rozotiera na pleť v tenkej vrstve a umožňuje dosiahnuť potrebnú sýtosť odtieňa pomocou techniky postupného vrstvenia.

 6. Polosuchý zvýrazňovač vo forme hrubej ceruzky alebo tyčinky. Pohodlne sa používa a je vynikajúci na kontúrovanie tváre, pretože umožňuje vytvoriť jasné línie požadovanej šírky, ktoré sa dobre zmršťujú. Pri ošetrení rozjasňovačom vyzerá tvár vymodelovaná a kontúry sú správne vytvarované a vytvarované.

Výber zvýrazňovača je len na vás. Odborníci tvrdia, že všetky uvedené výrobky sú približne rovnaké, pokiaľ ide o jednoduchosť aplikácie a konečný účinok.

Ako si vybrať dobrý rozjasňovač na tvár

Ako si vybrať púder na tvár na leto, zimu, jeseň a jar?

Pri výbere rozjasňovača na tvár je vhodné riadiť sa odporúčaniami odborníkov. Najprv venujte pozornosť svojmu tónu pleti. Ak chcete, aby kozmetika na vašej tvári alebo iných častiach tela vyzerala prirodzene, uistite sa, že ste si vybrali správny výrobok:

 1. Ak máte veľmi svetlú pleť, bude vám vyhovovať perleťovo biely, strieborný alebo svetlo béžový výrobok, rozjasňovač v farbe slonovej kosti alebo šampanského. Jemný perleťový lesk dodáva pleti prirodzený lesk. Jemné ružové odtiene možno použiť na vytvorenie kontrastu a zvýraznenie určitých oblastí tváre.

 2. Ak máte svetlú pleť s modrastým podtónom, vyberte si make-up v modrej farbe.

 3. Ak máte svetlú pleť s ružovým podtónom, použite ružový rozjasňovač.

 4. Ak máte opálenú alebo prirodzene tmavú pleť, správnou voľbou je zlatý, broskyňový, marhuľový, bronzový alebo svetlo medený rozjasňovač.

 5. Ak máte žltkastú alebo olivovú pleť, budú vám vyhovovať rozjasňovače broskyňovej alebo krémovej farby.

 6. Pri výbere make-upu sa musíte riadiť aj ďalšími parametrami. Napríklad konzistencia a formulácia. Navštívte samostatne stojaci obchod a vyskúšajte si rôzne skúšobné odtiene. Vďaka tomu môžete posúdiť, či chcete tekutý alebo suchý výrobok, ako dlho vám výrobok vydrží na pokožke a či sa vám výrobok nepríjemne „nosí“ alebo máte pocit suchej, napnutej a vysušenej pokožky. Použite vzorky na zápästí, aby ste sa uistili, že nie ste alergickí na konkrétny kozmetický výrobok.

 7. Venujte pozornosť aj zloženiu výrobku – musí obsahovať prírodné zložky, ako sú minerály, vitamíny, oleje, výťažky z užitočných rastlín. Syntetické zložky, ako sú umelé sladidlá a konzervačné látky, by sa však mali obmedziť na minimum.

 8. Pre mnohé ženy je dôležitá aj značka a cena. Ako sme už spomenuli v našom článku, na dnešnom trhu s kozmetickými výrobkami nájdete produkty pre každý vkus a peňaženku. Odborníci však neodporúčajú kupovať zvýrazňovače od neznámych výrobcov, pretože môžu byť nekvalitné, obsahovať neznáme zložky, ktoré môžu poškodiť pokožku tváre a tela.

Najlepšie značky zvýrazňovačov a ich produkty

Najlepšie značky zvýrazňovačov a ich produkty

Odborníci sa s našimi novinármi podelili o svoje názory na to, ktoré spoločnosti a ich produkty sami najradšej používajú vo svojej profesionálnej kariére.Predstavujeme profesionálne a luxusné produkty:

 1. Rozjasňujúca tyčinka Night Idea od NYX Professional Makeup.

 2. Rep + Prime High

 3. M.A.C.
 4. Shimmering Skin Perfector Poured High

 5. Becca.
 6. Mary-Lou Manizer by theBalm.

 7. Mister

 8. ght Instant
 9. korekčné pero Givenchy.

Toto nie je úplný zoznam špičkových zvýrazňovačov, ale dá sa povedať, že sú na vrchole rebríčka v tejto kategórii.

Ak uprednostňujete výrobky z lacného segmentu, Pozor na tieto výrobky určené pre masový trh:

 1. Elegantné drahé kovy High

 2. Paleta farieb.
 3. Al

 4. L’Oréal Paris‘ Colour Perfect.
 5. Master Strobing od Maybel

 6. ne.
 7. High Glow Mineral od Catrice.

 8. Tvárové štúdio Master Strobing

 9. Maybel quid
 10. ne.

Tieto rozjasňovače majú dobre zloženú, jemnú textúru, vynikajúcu výdrž a rôzne odtiene.

Čo môže nahradiť zvýrazňovač na tvár

Aký je dobrý rozjasňovač na tvár?

Ak radi používate zvýrazňovač, ale nečakane vám dôjde, môžete použiť iné produkty na dosiahnutie podobného efektu. Vizážisti napríklad odporúčajú vyskúšať hydratačný krém na tvár ako náhradu za rozjasňovač. Jeho ľahká textúra a perleťový povrch dodajú vašej pleti prirodzene žiarivý a svieži vzhľad. Ako náhrada sa môže použiť aj rozjasňovač na tvár Maybelle:

 1. Reflexný náter. Použite ho na rovnaké miesta, na ktoré používate zvýrazňovač. Podkladovú bázu aplikujte len pred podkladovou bázou, pretože je základom. Druhú ľahkú vrstvu možno naniesť na podklad.

 2. Nude korektor s perleťovými časticami.

 3. Permanentné suché alebo krémové perleťové očné tiene. Ak chcete dlhotrvajúci mejkap, používajte očné tiene, ktoré sa nedrobia ani sa nekrútia do guličiek.

 4. Malé množstvo nude lesku na pery alebo blond rúžu s trblietavým efektom.

 5. Rúž Chimmer v jemnom pastelovom odtieni.

 6. Perleťová ceruzka, ktorú možno dokonale rozotrieť. Na kontúrovanie pier je rovnako dobrá ako ceruzka na oči.

Ako vidíte, rozjasňovač môžete na krátky čas nahradiť jedným z produktov, ktoré sa určite nachádzajú vo vašej domácej kozmetickej taštičke. Vizážisti sa však s čitateľmi nášho časopisu podelili o recept, pomocou ktorého si môžete vyrobiť vlastný rozjasňovač doma.

Ako si vyrobiť vlastný rozjasňovač na tvár a telo

Na vytvorenie rozjasňovača budete potrebovať telové maslo alebo krém z prírodných zložiek. A tiež malé množstvo púdru – sypkého (preferovaného) alebo lisovaného. Prášok by mal byť svetlý alebo bezfarebný. Kľúčovou zložkou, ktorá dodáva výrobku jemný, trblietavý lesk, je perleťový tieň so svetlou farbou, ktorá zodpovedá prirodzenému tónu vašej pleti.

Proces výroby make-upu je jednoduchý. Najprv musíte zmiešať prášok a tieň. Ak sa prášok lisuje, musí sa predtým rozomlieť na prášok. Do zmesi pridajte toľko oleja alebo krému, koľko potrebujete na dosiahnutie požadovanej krémovej konzistencie. Zvýrazňovač sa umiestni do malej nádoby s tesne uzatvárateľným viečkom a uchováva sa na spodnej polici chladničky najviac 1-1,5 mesiaca.

Najčastejšie chyby tých, ktorí používajú zvýrazňovače

Ak chcete správne a efektívne používať rozjasňovače na tvár, musíte vedieť, akých chýb sa pri líčení vyvarovať:

 1. Nezakrývajte tvár úplne, aj keď má výrobok matný povrch, a ešte menej, ak má výrobok jemný trblietavý efekt. Nie je potrebné používať rozjasňovač ako podklad.

 2. Nezvýrazňujte T-zónu (čelo, nos, brada), ak máte kombinovanú alebo mastnú pleť s problémami, ako je akné, rozšírené póry, komedóny, čierne bodky.

 3. Nepoužívajte zvýrazňovač na miesta, ktoré je potrebné a priori stmaviť. Nepoužívajte ho napríklad na pokožku pod bradou, na bočných častiach čela, na krídlach nosa a v oblasti podbruška.

 4. Nepoužívajte kozmetické výrobky s viacerými textúrami. To znamená, že ak si na tvár nanesiete podkladovú bázu, mal by sa na ňu naniesť len rozjasňovač tekutej konzistencie. Ak na podkladový krém používate púder, môžete naň použiť aj suchý rozjasňovač. Ak používate výrobky s viacerými textúrami, môžu sa rozvrstviť, takže budete vyzerať neupravene.

 5. Make-up na tvári vždy dôkladne rozotrite, aby sa svetlé odtiene plynule prelínali s tmavšími farbami. Nemali by byť viditeľné žiadne jasné línie. Zároveň to nepreháňajte, inak sa pigmenty zmiešajú a vytvoria efekt škvrny.

 6. Nenanášajte hrubú vrstvu kozmetiky, inak namiesto zdravého lesku získate efekt masky alebo mastný lesk. Trochu „prehnaný“ make-up je prijateľný len vtedy, ak vytvárate scénický alebo módny vzhľad pre fotografovanie v štúdiu.

 7. Vyhnite sa nanášaniu make-upu pri umelom svetle. Zvýrazňovač vyzerá pri rôznom svetle rôzne. Ak je vonku tma, použite na líčenie lampu s denným svetlom.

Ak sa vyhnete týmto chybám, bude nanášanie rozjasňovača jednoduché a vytvoríte dokonalý, moderný vzhľad na deň alebo večer.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: