Prehľad opaľovacích krémov pre problematickú pokožku, rady týkajúce sa starostlivosti

Problematická epidermis si vyžaduje starostlivú ochranu pred slnečnými lúčmi. Výber krému na starostlivosť o pleť so správnou úrovňou SPF je zložitá úloha, pretože výrobok nesmie upchať póry, čo môže viesť k vzniku akné.

Opaľovací krém pre mastnú a problematickú pleť: 3 opaľovacie krémy pre mastnú a problematickú pleť

Problematická epidermis

Na výber správneho opaľovacieho krému je dôležité správne posúdiť stav vlastnej pokožky a zistiť, či je problematická alebo len mastná. Ako zistiť, či ide o problém?Tento typ pleti sa prejavuje týmito znakmi:

 1. Čierne bodky sa vyskytujú po celej tvári. Dermatológovia v takýchto prípadoch diagnostikujú akné. Ďalším problémom je vysoká segregácia tuku. Na pozadí aktívnych mazových žliaz dochádza k určitým javom, ktoré menia mastnú epidermu na problematickú, pretože ju ovplyvňujú mazové zátky, upchaté póry. Vytvára sa prostredie ideálne pre množenie škodlivých baktérií.

 2. Akné, akné alebo pupienky – množstvo zápalových zložiek robí bežnú pokožku problematickou, čo si vyžaduje špeciálnu starostlivosť a čo najstarostlivejší výber kozmetických výrobkov, najmä tých z kategórie ochrany pred slnkom.

Vezmite na vedomie! Od problematickej epidermy je to už len krôčik. Nesprávny výrobok môže spôsobiť čierne bodky a komedóny, ak sa používa spôsobom, ktorý účinne chráni pokožku pred slnečnými lúčmi.

Čo je v kréme SPF pre problematickú epidermis?

Je dôležité vedieť, že problematická pokožka si vyžaduje ochranu pred UV žiarením. Pod jeho negatívnym vplyvom sa póry oveľa viac upchávajú a vzniká hyperkeratóza – na povrchu sa hromadia zrohovatené bunky, čo výrazne zvyšuje riziko vzniku akné.

Kozmetické prípravky na pleť s akné obsahujú dôležité zložky:

 1. Rohože obsahujú síru, perlit a niektoré deriváty zinku;

 2. kyseliny regulujúce tvorbu kožného mazu (AHA, kyselina salicylová);

 3. protizápalové krémy s prírodnými rastlinnými výťažkami.

Komedogénne zložky spôsobujú upchávanie pórov. Patrí sem vazelína, parafín, syntetické a minerálne oleje, niektoré kyseliny a rastlinné oleje, medzi nimi palmový, olivový a kokosový.

Čo hovorí vedecký výskum?

Ministerstvo zdravotníctva USA varovalo, že používanie niektorých kozmetických prípravkov s ochranným faktorom SPF môže spôsobiť vážne poškodenie zdravia.

V máji 2019. Úrad FDA, ktorý podlieha priamo ministerstvu zdravotníctva USA, zverejnil výsledky štúdie o rôznych kozmetických prípravkoch na ochranu pokožky. Americký úrad pre kontrolu kvality liekov dôkladne preskúmal vlastnosti bežných SPF filtrov, ktoré sa nachádzajú v kozmetických výrobkoch. Úrad FDA zistil, že mnohé obľúbené UV filtre, ktoré majú chrániť pokožku pred slnečnými lúčmi, sa dostávajú do krvného obehu, ak porušia epidermálnu bariéru.

Opaľovacie krémy na problematickú pokožku tváre môžu preniknúť. Znie to zle, naozaj? Prečo ich teda neprestanete používať?? Takýto nápad nemožno považovať za dobrý vzhľadom na škody, ktoré UV žiarenie spôsobuje na pokožke tváre. Je dokázané, že rakovinu kože spôsobuje neustále vystavovanie sa slnečnému žiareniu. UV žiarenie je tiež známou príčinou rýchleho starnutia pokožky, pretože spôsobuje degeneratívne zmeny v bunkách, cievach a vláknitom tkanive, čo vedie k tvorbe vrások.

Ideálnou stratégiou pre ľudí, ktorí sa obávajú o mladosť svojej pokožky, je nepoužívať opaľovacie krémy s týmito škodlivými zložkami:

 1. Avobenzón;

 2. Oktokrylen;

 3. Oxybenzón;

 4. Ecams

   e.

Je potrebné poznamenať, že úroveň absorpcie vyššie uvedených látok do krvného obehu ďaleko presahuje úroveň odporúčanú FDA. Odborníci musia pochopiť, ako tieto zložky ovplyvňujú zdravie ľudí. Dovtedy sa odporúča nepoužívať kozmetiku na tvár obsahujúcu vyššie uvedené látky, najmä oxybenzón.

Typy krémov

Opaľovací krém na problematickú pleť: prehľad 3 krémov na mastnú problematickú pleť

Nasledujúce typy kozmetických výrobkov sú určené na problematickú epidermis.

Z línií opaľovacích krémov s SPF

Pri výbere krému na ochranu pred UV žiarením je dôležité nezabudnúť na textúru. Index SPF musí byť vysoký. Pre citlivú pokožku by sa mali vyberať emulzie a ľahké tekutiny.

Denný krém s ochranným faktorom SPF

Ak máte mastnú pokožku, môžete použiť denný produkt s vysokým SPF. Hoci táto možnosť nebude fungovať pri problematickej pleti.

Vodoodolný krém SPF

Tento typ výrobku je určený na ochranu pokožky pred. Po vystúpení na breh si musíte obnoviť ochranu. Podľa Alexandra Prokofieva, dermatológa a experta spoločnosti La Roche-Posay, je dôležité venovať pozornosť zloženiu krému. Výrobky odolné voči vode majú často nasýtenú konzistenciu, ktorá spôsobuje upchávanie pórov. Toto riziko sa znásobuje pri systematickom používaní ťažkých krémov.

Ochranné komponenty

Ochranné prvky sa tiež líšia:

 1. chemické alebo organické;

 2. Minerálne alebo fyzikálne.

Tá, ako napovedá jej názov, poskytuje fyzickú ochranu. Fungujú ako štít, ktorý dokonale odráža slnečné lúče. Existuje niekoľko takýchto zložiek. Patrí medzi ne oxid titaničitý a oxid zinočnatý, ktoré zanechávajú biely povlak. Bez chemických zložiek krémy nefungujú správne, a preto nie sú bezpečné.

Ako si vybrať opaľovací krém vhodný pre váš typ pleti?

Mastná pleť. Krémy upchávajú póry a spôsobujú zápaly. Majitelia tohto typu pokožky by mali prednostne používať opaľovacie krémy s obsahom minerálnych prvkov: oxid titaničitý, oxid zinočnatý. Mali by sa uprednostňovať výrobky, ktoré neobsahujú oleje.

Suchá/citlivá epidermis. Odborníci z časopisu Vogue neodporúčajú používať emulzie a iné výrobky, ktoré obsahujú umelé vône. Vyberte si krémy od značiek, ktoré predstavujú produktové rady pre citlivú pokožku. Napríklad CeraVe, Bioderma, Avène alebo La Roche-Posay. Na optimálnu ochranu očného okolia možno použiť tyčinku s oxidom zinočnatým, ktorý pôsobí ako prirodzená ochranná bariéra proti slnečnému žiareniu.

Normálna, kombinovaná epidermis. Žiadne pevné odporúčania. môžete si vybrať krém s textúrou, ktorá sa vám páči.

Epidermis je náchylná na pigmentáciu. Ak vaša pokožka potrebuje silnú ochranu, ideálne sú opaľovacie krémy s ochranným faktorom najmenej 50 %. Skvelou voľbou je aj tekutina proti starnutiu, ktorá vďaka prítomnosti vitamínu C účinne vyživuje pokožku a rozjasňuje ju.

Zloženie ochranných prostriedkov

Ešte nedávno boli opaľovacie krémy vo forme bežných krémov, ktoré mali pomerne hustú konzistenciu. Z tohto dôvodu ich mnohí ľudia s problematickými kožnými ochoreniami nepoužívali, pretože im tento formát nevyhovoval. Pod tlakom lekárskej komunity začali výrobcovia kozmetiky premýšľať o tom, ako urobiť ochranné výrobky čo najpohodlnejšími. Ovocie tohto úsilia možno nájsť v dnešnom sortimente kozmetiky na ochranu pred slnkom.

Tekutiny

Vzdušný opaľovací krém, ktorý sa pohodlne používa. Tekutiny sú ideálne pre ľudí s problematickou epidermou, kde sa bežné krémy niekedy vytrácajú, najmä keď je pokožka lesklá na slnku. Ako sa vyvíjali technologické zložitosti kozmetickej výroby, opaľovacie krémy sa začali nahrádzať škodlivými chemickými filtrami, ktoré nevytvárajú „clonu“ na pokožke. To vyvoláva reakciu vo vrchných vrstvách pokožky, ktorá premieňa tepelnú energiu na najbezpečnejšiu možnú.

Sprej

Opaľovací krém na mastnú a problematickú pleť: 3 recenzie opaľovacích krémov na mastnú a problematickú pleť

Okrem úžasnej ľahkosti sa aj pohodlne aplikuje. Sprej má rovnaký stupeň ochrany ako ťažké krémy. Pri používaní nezabudnite, že nestačí len postriekať problematickú pokožku. Tekutinu je potrebné nanášať na pokožku opatrne. Výnimkou je fľaštička s rozprašovačom, ktorá by sa mala používať len na tvár. Je vhodný len do mestského prostredia, kde sa dievča dlhodobo neopaľuje. Sprej by sa mal nastriekať na tvár na vrchnú časť make-upu. Výrobok nie je potrebné vmasírovať do pokožky.

Slnečná voda

Produkt je ľahší ako štandardná kvapalina. Najčastejšie je dvojfázová. Vodná časť poskytuje ľahkú textúru, ktorá dobre spolupracuje s olejovým zložením, ktoré koncentruje ochranu. Bifacial textúra je známa mnohým ľuďom z micelárnej vody, ktorá obsahuje oleje. Pred použitím slnečnú vodu dobre pretrepte.

Recenzia opaľovacieho krému

NomináciaUmiestnenieNázovCena
Recenzia opaľovacieho krému1Noreva, Exfo krém
 • ac spf 50+
 • 1 400 €
  2Eucerin, gélový krém Oil Control1 500 €
  3La Roche-Posay, krémový gél Anthe
 • Ochrana proti nedokonalostiam s ochranným faktorom SPF 50+
 • 1 600 €

  Noreva, Exfo krém
 • ac spf 50+
 • Hodnotenie: 4.9

  NOREVA, EXFO<li></div><p>AC SPF 50+“ src=“/wp-content/uploads/2023/03/8116666196451-64ob.jpg“ height=“400″ title=“NOREVA, EXFO opaľovací krém</p><li>AC SPF 50+“><p>Medzi výhody výrobku patrí vysoká ochrana pred širokým spektrom žiarenia. Výrobok je určený pre problematickú epidermis. Vynikajúco hydratuje, zmatňuje a kontroluje vyrážky. Obsahuje ochranné filtre, seboregulátory a výťažok z lúčnych kvetov.</p><p>Aplikuje sa na pokožku po jej vyčistení a bezprostredne po starostlivosti o pleť. Nepoužívajte pod očami!</p><h3>Eucerin, gélový krém Oil Control</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=Opaľovací krém na mastnú problematickú pleť: prehľad 3 krémov na mastnú problematickú pleť

  Špeciálne navrhnutý na ochranu problematickej pokožky pred UV žiarením. Pri trvalom používaní znižuje tendenciu k vzniku akné. Gél kombinuje ochranu pred slnkom, ktoré spôsobuje poškodenie pokožky, s funkciou zlepšenia mastnej epidermy so sklonom k tvorbe čiernych bodiek.

  Gél je založený na jedinečnej technológii kontroly tukových oddielov pokožky. Produkt, ktorý spĺňa potreby pleti so sklonom k akné. Prípravok obsahuje L-karnitín, ktorý reguluje vylučovanie podkožného mazu. Zloženie je tiež obohatené o pigmentový komplex, ktorý absorbuje zmatnenie, dlhodobo zmatňuje pokožku a má účinok proti starnutiu v rôznych klimatických podmienkach: vlhkom a horúcom.

  La Roche-Posay, krémový gél Anthe
 • Ochrana proti nedokonalostiam s ochranným faktorom SPF 50+
 • Hodnotenie: 4.8

  Opaľovací krém na problematickú pleť: prehľad 3 krémov na mastnú problematickú pleť

  Má korekčný účinok. Opaľovací krém je určený pre problematickú pleť, ktorá je citlivá a náchylná na tvorbu pupienkov. Má antioxidačný účinok a chráni pokožku pred infračerveným žiarením, znečistením. Gél je obohatený o niacínamid a kyselinu salicylovú, ktoré pomáhajú redukovať nedokonalosti a nedostatky pleti.

  Technológia vzduchu

 • Cium má jedinečný účinok na epidermis: jeho matujúce mikročastice rýchlo odstraňujú príčiny tvorby kožného mazu a potu. Má tiež vysokú úroveň ochrany proti UVB a UVA žiareniu.
 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: