Vrásky okolo úst: príčiny, liečba a prevencia

Vrásky na ústach sú kozmetickou chybou, voči ktorej nie sú imúnne ani mladé dievčatá. Krása je v týchto dňoch trendovejšia ako kedykoľvek predtým a tento druh nedostatku môže skutočne pokaziť celý váš vzhľad. Slepá ulička však neexistuje a dá sa jej vyhnúť. Pomôcť môžu služby profesionálnej kozmetičky v kombinácii s vlastným úsilím ženy, pretože výber kozmetiky proti starnutiu je skutočne pôsobivý.

Vrásky okolo úst

Prečo vrásky okolo úst: 9 dôvodov

Vrásky na perách sa objavujú okolo pier žien, ktoré fajčia. Toto je jedno z najčastejších tvrdení, ale je pravdivé len čiastočne. Pravdou je, že existuje oveľa viac dôvodov nevzhľadných záhybov alebo jamiek okolo pier, z ktorých niektoré nie sú ani zďaleka nevinné.

Mimikry

Zvýšená mimika neslúži len na rozprávanie, ako by ste si mohli spočiatku myslieť. Nadmerné vyjadrovanie emócií („tube mouth“) a časté pitie nápojov cez slamku patria medzi faktory, ktoré prispievajú k tvorbe jemných liniek a vrások. Ak tomu chcete zabrániť, musíte sa zbaviť tohto zvyku.

Vplyv na klímu

Chlad a teplo majú rovnako škodlivý účinok na pokožku pier a ovplyvňujú jej zdravú hydratačnú rovnováhu. Dôsledkom toho je, že pokožka je suchá, šupinatá a popraskaná. Je známe, že je jednou z príčin predčasného starnutia a tvorby vrások.

Fajčenie

K tomu prispieva aj fajčenieVrásky okolo pier z 3 dôvodov:

 1. Po vyfajčení cigarety sa vaše pery musia stočiť do rúrky;

 2. nikotín prispieva k ničeniu vitamínu C, ktorý je jedným z najdôležitejších prvkov na udržanie zdravého turgoru pokožky a plnej tvorby kolagénu;

 3. Cigaretový dym otravuje organizmus ako celok a bráni tkanivu v plnom zásobovaní kyslíkom.

Tvorba jemných liniek a vrások pod vplyvom nikotínu, ako aj celkové starnutie pokožky.

Genetický faktor

Genetika je, žiaľ, nemilosrdná mrcha. Ak má blízky príbuzný vrásky okolo úst, ani ostatní členovia rodiny nie sú voči takejto poruche imúnni. To platí najmä pre ženy.

Náhly úbytok hmotnosti

Náhla strata hmotnosti, najmä ak je sprevádzaná výrazným úbytkom hmotnosti, ovplyvňuje epidermis tváre. Postihnuté sú aj pery, kde je pokožka obzvlášť jemná a citlivá. V dôsledku toho sa okolo úst objavia nevzhľadné linky a vrásky, tvár môže vyzerať matne a môže sa zmeniť jej tvar.

Hormonálna nerovnováha

S pribúdajúcim vekom sa produkcia estrogénu znižuje. Je to jeden z najdôležitejších hormónov v ženskom tele, ktorý ovplyvňuje nielen reprodukciu, ale aj pokožku. A zníženie estrogénu automaticky inhibuje tvorbu kolagénu. Zvlnenie a vysušenie pokožky sa zvyšuje, čo vedie k vzniku vrások, vrátane vrások okolo pier.

Biologické starnutie

Biologické starnutie

Prirodzené starnutie kostry tváre nemôže nemať vplyv na pokožku. Vrásky okolo úst môžu byť spôsobené aj takými nedokonalosťami, ako je nesprávny skus alebo chýbajúce zuby.

Nedostatky vo výžive

Nedostatok vitamínov a antioxidantov v strave a nedostatočný pitný režim sú faktory, ktoré prispievajú k suchej pokožke. Nebuďte preto prekvapení, ak je váš jedálniček založený výlučne na nezdravých potravinách, pričom ovocie a zelenina sa objavujú len výnimočne.

Vplyv UV žiarenia

Vystavovanie sa slnku, najmä v horúcom počasí, vedie k intenzívnej strate vlhkosti z pokožky. Riziko popálenín nie je vylúčené a neprispievajú pozitívne k stavu epidermy. Takže u žien, ktoré milujú slnko a zanedbávajú používanie špeciálnych opaľovacích krémov, nie sú vrásky na tvári, vrátane tých okolo úst, zďaleka takou vzácnosťou.

Rôzne typy vrások okolo úst

Špecifické vlastnosti a metódy riešenia vrások okolo úst čiastočne závisia od ich vzniku. Rozlišuje sa:

 1. Nasolabiálne záhyby.Sú to dva poloválcové „závity“, ktoré sa tiahnu z oboch strán nosa až ku kútikom úst. Každý človek ich má, ale s vekom alebo pri predčasnom starnutí sa zvýrazňujú.

 2. Bábkové linky.Tieto vrásky sa nazývajú „smútočné vrásky“. Sú vertikálne a smerujú od kútika úst k brade. Dodávajú tvári nešťastný vzhľad, ktorý je spôsobený rozpadom kolagénu.

 3. Vrásky na tvári alebo takzvané „fajčiarske vrásky“.Vznikajú v dôsledku neustálych pohybov pier a vyzerajú ako vertikálne línie nad hornou perou a pod dolnou perou.

Práve tento druh vrások sa vyskytuje najčastejšie a spôsobuje vážne estetické ťažkosti.

Kozmetické ošetrenie vrások okolo úst

Ak sa okolo pier objavia nevzhľadné linky a vrásky, správnym riešením je poradiť sa s kozmetičkou. Moderné kozmetické výrobky sú k dispozícii v širokom sortimente, ale nie vždy prinášajú očakávané výsledky. V tomto prípade je vhodné vykonať kozmetické omladzovacie procedúry.

Mezoterapia

Mezoterapia je kozmetická procedúra založená na podkožnom podávaní vitamínových kokteilov. Môžu obsahovať živiny a aminokyseliny. Zloženie takýchto prípravkov sa vyvíja individuálne pre každého pacienta.

Používanie mezokoktailov zabezpečuje výživu a hydratáciu pokožky. Ošetrenie tiež normalizuje lokálny metabolizmus a podporuje aktívnu obnovu buniek. Vyhladzuje vrásky nielen okolo pier, ale aj v iných oblastiach tváre. Liečba predpisuje 3 až 4 ošetrenia s intervalom len 2 až 3 týždne medzi jednotlivými ošetreniami.

Biorevitalizácia

Vrásky okolo úst: Príčiny, liečba a prevencia

Ďalšou injekčnou procedúrou s účinkami proti starnutiu je biorevitalizácia. Rovnako ako mezoterapia je zameraná na obnovu kožných buniek, výživu a hydratáciu epidermy. Pri takejto kozmetologickej manipulácii sa však nepoužívajú vitamínové koktaily, ale kyselina hyalurónová. Výrazný účinok proti starnutiu vďaka ošetreniu, ktoré sa vykonáva v 3-4 sedeniach.

Zaujímavé! Vysoká účinnosť metódy bola preukázaná v štúdiách s dobrovoľníkmi. Testu sa zúčastnilo 64 žien, ktoré podstúpili 4 biorevitalizačné procedúry s odstupom 3 týždňov medzi jednotlivými procedúrami. Injekčne sa aplikujú do rôznych oblastí vrátane tváre. Estetické výsledky sa hodnotili po 6, 9 a 12 týždňoch s prihliadnutím na klinické a prístrojové metódy hodnotenia, ktoré boli dodatočne potvrdené fotografickou dokumentáciou. Aj po druhej biorevitalizačnej procedúre inštrumentálne hodnotenie preukázalo účinnosť testovaných výrobkov proti starnutiu.

Facelift s mezonitom a biaformingom s kyselinou hyalurónovou

Toto ošetrenie je obzvlášť vhodné v prípade veľkých vrások alebo stareckých škvŕn vrátane tých okolo pier. Použitie špeciálnych nití umožňuje dosiahnuť efekt liftingu, ako aj naštartovať regeneračné procesy v pokožke, čo prispieva k jej omladeniu. Vlákna nespôsobujú nepríjemné pocity; sú nepostrehnuteľné, pretože sú veľmi tenké. Tento postup má však vážnu nevýhodu – je drahý.

Laserový resurfacing tváre

Počas manipulácie laserový lúč odstráni vonkajšiu vrstvu kože v oblasti pier. Pôsobí presne v mieste defektu bez poškodenia zdravých častí epidermy. Po manipulácii sa naštartujú regeneračné procesy, odstránia sa vrásky okolo úst, pokožka sa osvieži a zmizne ochabnutie.

Po laserovom ošetrení je možné mierne začervenanie a odlupovanie ošetrovanej oblasti. Nepríjemné príznaky zmiznú samé v priebehu niekoľkých dní.

Chemický peeling

Chemické peelingové prípravky sú individuálne prispôsobené pacientovi. Rovnako ako variácia postupu. Pri vráskach okolo úst sa uprednostňuje mediálny peeling. Vhodný je retinol, kyselina trichlóroctová, kyselina salicylová. Môžu poškodiť niekoľko vrstiev epidermy, spôsobiť ich odlupovanie, a tým pomôcť odstrániť vrásky.

Výplne kyselinou hyalurónovou

Výplne s kyselinou hyalurónovou vypĺňajú dutiny vrások a pomáhajú vyhladiť jemné vrásky. Je však dôležité, aby odborník poznal špeciálne techniky týchto injekcií. V opačnom prípade sa výplň vstrekne v nadmernom množstve, čo skreslí úsmev a vyvolá „robotický“ výraz tváre.

Podľa štúdie sa ukázalo, že použitie hyalurónových výplní HAE prináša trvalé účinky, pokiaľ ide o plnosť pier, vyhladenie periorálnych vrások a hodnotenie trojrozmerného objemu. Po 6 mesiacoch od podania výplne bolo zaznamenané zlepšenie stavu pokožky okolo pier približne o 1 bod. Doba účinku injekčne aplikovaných výplní je pol roka.

Injekcia s kolagénom

Vplyvom tohto ošetrenia sa postupne dosahuje omladzujúci účinok. Výsledky možno pozorovať po 2 – 3 týždňoch od začatia kozmetického ošetrenia. Vyhladzuje vrásky okolo pier, zbavuje pokožku ochabnutosti a dodáva jej pevnosť a pružnosť.

Lipofilling

Vrásky okolo úst: príčiny, liečba a prevencia

Zákrok spočíva v injekčnom podaní vlastného očisteného tuku do oblasti vrások pier. Manipulácia omladzuje, redukuje vrásky a dodáva perám plnší vzhľad.

Terapia botulínom

Botulotoxínové injekcie uvoľňujú kŕče v svaloch úst a dvíhajú kútiky pier. Vyhladzuje vrásky a zanecháva pokožku hladkú a pružnú. Ošetrenie sa používa na odstránenie a prevenciu vrások okolo úst.

Účinnosť botulotoxínu A pri periorálnych vráskach potvrdili štúdie. Testu sa zúčastnilo 18 dobrovoľníkov. Do vertikálnych záhybov okolo pier sa aplikuje botulotoxín A. Prvé pozitívne výsledky sú viditeľné do 2-3 týždňov po začatí kozmetických procedúr. Bolo hlásené vyhladenie hyperfunkčných záhybov a nadmernej plnosti (everzia) hornej pery. V krátkom čase pokračovalo v liečbe botulínom 72 % pacientov.

7 najlepších kozmetických prípravkov na periorálne vrásky

Kozmetika proti starnutiu je vhodná na domácu starostlivosť o periorálnu oblasť. Výber produktu nie je zložitý, ale vždy venujte pozornosť zložkám. Na odstránenie vrások okolo úst,Zloženie kozmetických výrobkov musí byť založené na:

 1. Kyseliny, retinol.Tieto zložky účinne exfoliujú zrohovatené kožné bunky a podporujú regeneráciu pokožky. Kozmetika založená na týchto zložkách výrazne redukuje vrásky a znižuje ich hĺbku, ako aj osviežuje tvár ako celok.

 2. Kolagén, kyselina hyalurónová. Tieto látky zabezpečujú hydratáciu a navracajú pokožke pružnosť.

 3. Rastlinné oleje.Zvlhčujú pokožku a vytvárajú na jej povrchu neviditeľný film, ktorý zabraňuje odparovaniu vlhkosti.

 4. Cukry, glykopeptidy. Tieto látky pomáhajú pokožke produkovať vlastný kolagén.

 5. Molekulárny proxilán. Pri pravidelnom používaní látka viditeľne vyrovnáva vrásky.

Upozorňujeme však, že alergie na konkrétne zložky sú prísne proti ich používaniu.

Podľa spotrebiteľov a odborníkov z odvetvia sú najlepšie kozmetické výrobky proti starnutiu.

nomináciaUmiestnenieNázovCena
7 najlepších kozmetických prípravkov proti vráskam1Hyalurónové esenciálne sérum od spoločnosti Ainhoa5 650 €
2Čerešňová kolagénová náplasťová maska od Moods50 €
3Vital Essence od Chantecaille9 600 €
4CBD „Regeneračný balzam“ na tvár6 000 €
5

atch Filler z

 • ederm
 • 2 050 €
  6Revita
 • ft Laser x3, L’Oréal Paris
 • 770 €
  7

  atológia, flashpatch

  3 100 €
  4 domáce prostriedky proti vráskam okolo úst1Aloe na periorálne vrásky
  2Olivový olej
  3Paradajková šťava
  4Citrónová šťava s medom

  Hyalurónové esenciálne sérum od spoločnosti Ainhoa

  Hodnotenie: 4.9

  Hyalurónové esenciálne sérum od spoločnosti Ainhoa

  Sérum je vhodné pre všetky typy pleti. Dobre hydratuje a vyživuje pokožku. Obsahuje nízkomolekulárnu kyselinu hyalurónovú, ktorá sa získava odstránením lipidov, bielkovín a nukleových kyselín z pôvodného produktu (bežnej molekuly kyseliny hyalurónovej). Zachováva si funkciu prvku zadržiavajúceho vodu.

  Sérum má vodovú konzistenciu, takže sa ľahko rozotiera po pokožke a je úsporné.

  Nálady Čerešňová kolagénová náplasťová maska

  Hodnotenie: 4.9

  Nálady Čerešňová kolagénová náplasťová maska

  Kolagénová maska na pery má bohaté zloženie, ktoré obsahuje vitamín E, glycerín, ovocné kyseliny a kyselinu hyalurónovú. Tento prípravok vyživuje pokožku, odstraňuje periorálne vrásky a exfoliuje odumreté častice epidermy. Prípravok aktivuje miestny metabolizmus, vyživuje a dodáva perám objem.

  Masku sa odporúča aplikovať v prípade kyslých a marionetových línií, rán, prasklín na perách a na prevenciu ich poškodenia vplyvom vonkajších negatívnych faktorov. Pravidelným používaním kozmetického prípravku možno dosiahnuť výrazný liftingový efekt, pretože pokrýva nielen pery, ale aj pokožku okolo nich.

  Vital Essence od Chantecaille

  Hodnotenie: 4.8

  VITAL ESSENCE BY CHANTECAILLE

  Ide o univerzálne omladzujúce sérum. Je vhodný na tvár vrátane okolia pier a očí. Obsahuje kyselinu hyalurónovú, výťažky zo sóje a červených rias a antioxidačné výťažky. Okrem toho zloženie séra obsahuje olej z hroznových jadierok, ktorý stimuluje tvorbu kolagénu a chráni epidermis pred škodlivými účinkami vonkajších faktorov.

  Vhodné pre zrelú pleť, na ktorej sa v dôsledku starnutia a biologického starnutia vytvorili jemné linky a vrásky. Môže sa používať pod make-up ako podkladová báza. Sérum má ľahkú textúru, takže neucpáva póry a na pleti nie je vôbec cítiť.

  CBD Regeneračný balzam na tvár

  Hodnotenie: 4.7

  Regeneračný balzam na tvár s CBD

  Výživný krém-balzam obsahuje rastlinné oleje (jojobový, zo sladkých mandlí, sezamový, čajovníkový), ktoré majú omladzujúce a regeneračné účinky. Včelí vosk dodáva pokožke jemnosť a pružnosť a zabraňuje odparovaniu vlhkosti.

  Balzam upokojuje pokožku, zmierňuje podráždenie a suchosť. Vhodný pre všetky typy pleti, viditeľne vyhladzuje periorálne vrásky a nazolabiálne záhyby. Sérum sa môže používať neobmedzene počas dňa.

  atch Filler z

 • ederm
 • Hodnotenie: 4.6

  PATCH FILLER<li></div><p>EDERM“ src=“/wp-content/uploads/2023/03/25916666195821-95mo.jpg“ height=“400″ title=“PATCH FILLER FROM</p><li>EDERM“><p>Tento produkt je druh domácej mezoterapie na pery. Náplasť obsahuje veľké množstvo mikroihličiek, ktoré sa pri kontakte s epidermou pier pomaly rozpúšťajú. Náplasti obsahujú účinné látky, ktoré prenikajú do hĺbky pokožky, vyživujú ju a hydratujú. Hlavnou zložkou kozmetického prípravku je kyselina hyalurónová.</p><p>Rty by sa mali nechať pôsobiť aspoň 3 hodiny. Je možné ich nechať pôsobiť aj cez noc – zvýši to účinok vykonaných procedúr. Použitie výplne záplat z</p><li>Ederm môže nahradiť salónnu mezoterapiu alebo biorevitalizáciu.<h3>Revita<li>ft Laser x3, L’Oréal Paris</h3><p>Hodnotenie: 4.5</p><div style=Revita<li></div><p>ft Laser x3, L’Oréal Paris“ src=“/wp-content/uploads/2023/03/31216666195821-35mo.jpg“ height=“400″ title=“Revita</p><li>Laser x3, L’Oréal Paris<p>Regeneračné sérum vhodné pre všetky typy pleti. Odstraňuje všetky druhy vrások, vrátane vrások v okolí tváre. Obsahuje molekulu nazývanú proxylan, ktorá stimuluje produkciu základných zložiek bunkovej matrix. Kozmetický prípravok obsahuje aj kyselinu hyalurónovú, ktorá vypĺňa periorálne vrásky a udržiava vlhkosť v pokožke.</p><p>Sérum by sa malo aplikovať šetrne, len na problémové oblasti. Dobre si poradí s jemnými linkami, vráskami a nosoretnými záhybmi. Môže sa použiť aj na iné oblasti tváre, kde epidermis vykazuje známky starnutia.</p><h3><p>atchológia, Flashpatch</h3><p>Hodnotenie: 4.5</p><div style=ATOLÓGIA, FLASHPATCH

  Náplasti na pery napustené kyselinou hyalurónovou. Hydratuje, vyživuje a odstraňuje vertikálne vrásky okolo úst. Prípravok tiež zvýrazňuje kontúry pier a dodáva im plnší vzhľad. K týmto výhodám prispievajú aj ďalšie aktívne zložky, ako je extrakt zo zeleného čaju, peptidy a niacínamid.

  Náplasťová maska sa ľahko používa. Pásik by sa mal priložiť na čisté a úplne suché pery a nechať pôsobiť 5 minút. V prípade potreby je možné čas liečby predĺžiť. Zvyšné sérum na pokožke votrite do pier a okolia pier. Túto masku aplikujte podľa potreby toľkokrát týždenne, aby ste sa zbavili vrások v okolí tváre.

  4 domáce prostriedky na vrásky okolo úst

  Ľudová medicína je tiež v popredí v boji proti ochabnutej pleti a vráskam. Jednoduché domáce prostriedky dokážu vyhladiť vrásky, posilniť miestnu imunitu a odstrániť mnohé ďalšie nedokonalosti epidermy.

  Aloe na periorálne vrásky

  Aloe vera je najznámejším prostriedkom proti starnutiu. Bohatý obsah vitamínov pomáha redukovať vrásky a osviežuje tvár. Na ošetrenie problematickej oblasti sa môže použiť aj čerstvá šťava z rastliny. V prípade potreby sa zmieša v rovnakom pomere s vodou alebo bylinnými odvarmi/nálevmi.

  Gél z aloe vera sa považuje za rovnako užitočný. Naneste ju na okolie pier a nechajte masku pôsobiť pol hodiny. Potom ju opláchnite bylinným odvarom alebo čistou vodou. V prípade potreby naneste na ošetrenú oblasť make-up proti starnutiu.

  Olivový olej

  Olivový olej sa už dlho používa v boji proti vráskam. Je obľúbený vďaka vysokému obsahu tokoferolu. Nielen vitamín, ale aj antioxidant s omladzujúcimi, zjemňujúcimi a regeneračnými vlastnosťami.

  vyhrievaný olej by sa mal aplikovať na pokožku každý večer na boj proti vráskam okolo úst. Ráno opláchnite a naneste make-up.

  Paradajková šťava

  Vrásky okolo úst: Príčiny, liečba a prevencia

  Paradajková šťava dokáže odstrániť vrásky a bráni ďalšiemu starnutiu pokožky. Tajomstvo jeho účinnosti spočíva v jeho zložení. Obsahuje retinol, pyridoxín, kyselinu askorbovú, provitamín A a lykopén. Ide o látky, ktoré potrebuje ochabnutá pokožka tváre. Pri nanášaní paradajkovej šťavy na periorálnu oblasť sa odporúča jemne ju masírovať končekmi prstov. Masku nechajte pôsobiť štvrť hodiny a potom ju opláchnite studenou vodou.

  Citrónová šťava s medom

  Kombinácia citrónovej šťavy a tekutého medu zároveň eliminuje voľné radikály z pokožky, vyživuje ju a hydratuje. Každý výrobok je pokladom vitamínov a minerálov, ktoré udržujú mladistvý a svieži vzhľad pokožky.

  Zmiešajte med a citrónovú šťavu v rovnakom pomere. Naneste na pery a pokožku okolo pier, počkajte 15-20 minút a zmyte bylinkovým odvarom. Kúra sa môže používať 4-5-krát týždenne.

  Cvičenia na pery pre vrásky okolo úst

  Špeciálne cvičenia pomáhajú vyhladiť periorálne vrásky a predchádzať ich opätovnému vzniku. Urobte aspoň 6 opakovaní nasledujúcich cvikov za deň. Výsledky budú čoskoro viditeľné.

  Najlepšie cvičenia na vrásky okolo úst:

  1. Čo najviac spúšťajte a dvíhajte spodnú peru. Urobte to tak, aby boli viditeľné ďasná a zuby.

  2. Stiahnite pery k sebe, akoby ste sa bozkávali, a držte ich pritlačené 10 sekúnd, potom sa uvoľnite.

  3. Mierne sa usmievajte a jemne sa končekmi prstov dotknite pier a pokožky okolo nich.

  4. Obalenie hornej pery smerom dovnútra bez pomoci rúk. Počkajte 10 sekúnd a potom uvoľnite svaly.

  5. Jemne si zahryznite a stlačte hornú peru a potom to isté urobte na spodnej pere.

  6. Cvičenie vykonávajte každý deň. Pozitívne výsledky sa prejavia po niekoľkých týždňoch.

  Masáž vrások okolo úst

  Vrásky okolo úst: Príčiny, spôsoby liečby a prevencie

  Pravidelná masáž pier a pokožky okolo pier normalizuje krvný obeh a urýchľuje obnovu buniek. Existuje niekoľko účinných techník na omladenie tváre.

  Variant 1

  Vezmite bohatý výživný krém a rozotrite ho po celej pokožke od nosa až po bradu. Uvoľnite pery, mierne otvorte ústa a položte palce oboch rúk pod bradu.

  Ukazováky položte do stredu brady a krúživými pohybmi ich posúvajte smerom k nosoretným vráskam. Na konci manipulácie by sa mali prsty stretnúť v strede brady. Urobte 10-15 kruhov.

  Variant 2

  Dobre si umyte ruky alebo si nasaďte gumené rukavice. Ukazovák si vložte do úst a palec nechajte mimo úst. Jemne masírujte krúživými pohybmi a dôkladne hnette hrudky okolo úst. Opakujte na každej strane 10-krát.

  Možnosť 3

  Pevne stlačte pery a zhlboka sa nadýchnite nosom. Pri výdychu cez zatvorené pery sa čo najviac napnite. Malo by sa to robiť tak, aby bolo cítiť silné vibrácie. Opakujte 15-krát.

  Prevencia proti vráskam

  Prevencia je jednoduchšia ako liečba. To isté platí aj pre kozmetické chyby vrátane periorálnych vrások. Vyhnite sa im dodržiavaním týchto preventívnych opatrení:

  1. Vzdajte sa nezdravých návykov, ako je fajčenie;

  2. Doprajte pokožke primeranú a kompletnú starostlivosť;

  3. Zahrňte stravu bohatú na vitamíny A, C, E, D a B;

  4. kupujte kvalitnú kozmetiku podľa typu pleti;

  5. Vyhnite sa nadmernému oslneniu, používajte opaľovací krém;

  6. Nedotýkajte sa pier špinavými rukami;

  7. Niekoľkokrát týždenne si urobte peeling alebo exfoliáciu;

  8. dodať suchej pokožke správnu hydratáciu.

  Vrásky na perách sú častým problémom, ktorý si vyžaduje racionálne riešenie. Je potrebný komplexný prístup, ktorý kombinuje niekoľko metód zameraných na odstránenie chyby. Ak chcete predísť vzniku čiernych bodiek, či už primárnych alebo opakujúcich sa, dodržiavajte tieto jednoduché preventívne pravidlá.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: