Koľko samonivelačná podlaha schne a ako tento proces urýchliť

Ak chcete optimalizovať podlahu s dekoratívnym náterom, je potrebné nielen to urobiť správne, ale aj presne vypočítať proces sušenia. Pokládka dlažby a laminátových podláh bezprostredne po položení samozrejme nie je možná. Ako dlho trvá schnutie podlahy?? Naši odborníci vám môžu poradiť.

Doba vytvrdzovania samonivelačnej podlahy

Samonivelizačná podlaha

Čas schnutia príslušnej podlahy sa líši v závislosti od rôznych faktorov. Na vlastnosti podlahy môžu mať vplyv najmä okolité podmienky (teplota vzduchu, vlhkosť atď.).), typ použitého dokončovacieho materiálu, jeho zložky atď.. Ak bola použitá povrchová úprava podlahy na báze portlandského cementu, hotovú podlahu možno bezpečne používať minimálne po jednom dni. Týždeň po inštalácii samonivelizačnej podlahy je podlaha už dostatočne suchá na to, aby sa po nej dalo chodiť alebo z nej odstrániť piliny.

Ak plánujete inštalovať laminátovú podlahu naalebo podobných povrchových úprav, musíte počkať, kým podlaha nezmení farbu z tmavosivej na svetlosivú. Čas sušenia zvyčajne nepresahuje 3 týždne: závisí najmä od kolísania teploty a vlhkosti v miestnosti. V prípade, že sa plánuje pokládka dlažby na rýchlotuhnúcu cementovú maltu, je možné začať s prácami už niekoľko týždňov po inštalácii podlahy.

Ak používate podlahovú krytinu na báze živice, čas sušenia sa pohybuje od 3-4 hodín do 2 dní. Čas schnutia výrobkov na báze polystyrénu alebo polyuretánu je až 10-12 hodín. Za najrýchlejšie sa považujú kompozície, ktorých hlavnou zložkou je akrylová živica – povlak sa nastaví po 3 hodinách.

Podlahy z epoxidovej živice vyžadujú dlhší čas schnutiaPre kvalitné vytvrdnutie – zvyčajne takýto náter schne najmenej 48 hodín. Závisí to najmä od teploty v miestnosti a od ďalších plnív v použitom dokončovacom materiáli. Takýto výrobok sa považuje za najodolnejší voči agresívnym vplyvom, preto sa často používa nielen v domácnosti, ale aj v priemyselnej výrobe, zdravotníckych zariadeniach atď..

Ako optimalizovať proces

Aby podlaha vyschla čo najrýchlejšiea dosiahnuť dobrú kvalitu, je potrebné dodržiavať niektoré detaily pracovného procesu:

  1. Náter na báze cementu by sa mal aspoň 2-krát denne (v lete aspoň 3-krát denne) prikryť vrstvou handier a kropiť vodou, kým nie je úplne mokrý. Táto jednoduchá manipulácia oddiali stratu vlhkosti z cementu, kým chemická reakcia v cemente neprebieha. Ak to neurobíte, vaša podlaha bude nestabilná.

  2. Zloženie na báze polymérov musí byť chránené pred priamym slnečným žiarením, inak sa materiál lokálne prehreje, čo vedie k zmršteniu alebo napučaniu povrchu.

  3. Pri nanášaní samonivelizačnej podlahy sa každá ďalšia vrstva musí nanášať až po úplnom vyschnutí predchádzajúcej vrstvy. Trvanie možno určiť vynásobením počtu vrstiev časom sušenia jednej vrstvy.

  4. Pred položením samonivelačnej podlahy je dôležité pozorne si prečítať informácie, ktoré dodáva výrobca materiálu. Zvyčajne špecifikuje spôsob aplikácie, technológiu aplikácie a čas schnutia materiálu na konečnú úpravu podlahy.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: