4 pravidlá inštalácie AdBlocku v prehliadači Google Chrome

Reklamy sú pre používateľov prekliatím. Nachádza sa takmer na každej stránke, spomaľuje rýchlosť načítavania, rozptyľuje pozornosť a bráni vám nájsť užitočné informácie. Špeciálne blokačné pluginy môžu pomôcť zabrániť reklamným bannerom. Naši odborníci radia, ako nainštalovať rozšírenie AdBlock a jeho náprotivky do prehliadača Google Chrome a zbaviť sa dotieravých reklám na internete.

Inštalácia aplikácie AdBlock v prehliadači Google Chrome

Spoločnosť Google obmedzila inštaláciu doplnkov zo zdrojov tretích strán, aby zabezpečila bezpečnosť a stabilitu prehliadača. Po začiarknutí sú všetky zhromaždené vo webovom obchode Chrome. Toto riešenie používateľom výrazne uľahčuje život a systematizuje aktualizácie, ktoré dostávajú. Nie je potrebné vyhľadávať stránky vývojárov ani kontrolovať nové verzie softvéru.

Otvorte ovládacie menu prehliadača kliknutím na dvojbodku napravo od kombinovaného adresného a vyhľadávacieho riadku. Prejdite na „Rozšírené nástroje“ a zo zoznamu vyberte „Rozšírenia“.

Na stránke s nainštalovanými doplnkovými modulmi kliknite na ikonu s tromi vodorovnými čiarkami označenú šípkou.

V dolnej časti bočného panela sa nachádza odkaz na online obchod.

Do vyhľadávacieho poľa zadajte „adblock“. Okrem názvu budete zoradení aj podľa obľúbenosti, takže potrebný doplnok bude na vrchole zoznamu. Kliknite na tlačidlo „Inštalovať“.

Potvrdenie želania pridať doplnok do prehliadača.

V poslednom kroku sa v prehliadači Google Chrome otvorí nová karta s výzvou na poskytnutie príspevku autorom doplnku. Ak chcete pomôcť vývojárom, môžete si vybrať pevnú sumu daru alebo ju sami určiť. Keďže platba je dobrovoľná, môžete kartu jednoducho zavrieť.

Nastavenie pravidiel blokovania v prehliadači Google Chrome

Aby sa čo najefektívnejšie používal, nainštalovaný uzamykací modul musí byť nakonfigurovaný.

Kliknutím na ikonu AdBlock na paneli prehliadača. V rozbaľovacej ponuke vyberte položku „Možnosti“.

Na karte „Všeobecné“ by ste mali zrušiť začiarknutie políčok označených šípkami. Neexistujú žiadne nenápadné reklamy a počet blokovaných prvkov nemá žiadnu informačnú hodnotu. Počítadlo na ikone zásuvného modulu sa neustále dopĺňa a zmena čísel je tiež rušivá.

Ďalšia karta v nastaveniach blokovania, ktorá si zaslúži pozornosť, je „Zoznamy filtrov“. Pre jednoduchšie čítanie ju naši odborníci rozdelili na dve polovice. Prvá časť sa týka filtrov reklamného obsahu. V podstate ho môžete nechať tak, ako je. Jedinou pozoruhodnou položkou, ktorá stojí za pozornosť, je filtrovanie podľa jazyka. Ak musíte často navštevovať zahraničné stránky, môže to pomôcť, hoci väčšina bannerov je stále blokovaná z dôvodov, ktoré nesúvisia s jazykovými vlastnosťami.

Druhá časť zoznamu konfigurácie s názvom Ďalšie filtre rozširuje rozsah ochrany nad rámec blokovania reklám. V predvolenom nastavení vyzerá tak, ako je zobrazené na nasledujúcej snímke obrazovky. Číslo „1“ znamená skupinu, ktorá chráni súkromie a zabraňuje škodlivému obsahu. Dve označené dvomi označuje protispoločenské nastavenia siete. Používanie alebo nepoužívanie týchto možností závisí od používateľa.

Inštalácia a konfigurácia aplikácie AdBlock Plus v prehliadači Google Chrome

Ďalším populárnym rozšírením na blokovanie reklám vo webovom obchode Chrome je AdBlock Plus.

Postup inštalácie je rovnaký, ako je opísané vyššie. Prejdite do obchodu Chrome a do vyhľadávacieho poľa zadajte názov rozšírenia. Kliknite na tlačidlo „Inštalovať“.

Ak chcete nastaviť program AdBlock Plus, vyvolajte kontextovú ponuku kliknutím pravým tlačidlom myši na jeho ikonu. Otvorené možnosti.

Začnite na karte „Všeobecné“. Prepínače zobrazené ako „2“ sa používajú na rozšírenie možností blokovania reklám, ale nesúvisia s reklamami. Ich používanie je voliteľné a závisí od používateľa. Nižšie na stránke zrušte začiarknutie políčka „Reklamy povolené“. Začiarkavacie políčko v poslednej časti „Anti Bypass“ je najlepšie ponechať zapnuté. Mnohé webové stránky sa naučili rozpoznávať používanie modulov na blokovanie reklám v prehliadačoch. Pri ich návšteve sa zobrazí vyskakovacie okno s výzvou, aby ste na chvíľu deaktivovali blokátor, aby majiteľ stránky nebol na svete. Možnosť označená „4“ na snímke obrazovky vám umožní vyhnúť sa týmto oznámeniam.

Teraz by ste mali prejsť do časti „Rozšírené“. Zrušte začiarknutie prvej a poslednej položky nastavenia označenej šípkami na snímke obrazovky. Zoznam filtrov môžete ponechať nezmenený.

Inštalácia a konfigurácia uBlock Origin v prehliadači Google Chrome

Najnovší zvažovaný blokátor uBlock Origin si medzi používateľmi rýchlo získava popularitu, v roku 2018 sa umiestnil na prvom mieste a predbehol oba vyššie uvedené varianty AdBlocku.

Podobne ako ostatné doplnky ho nájdete v obchode Chrome pomocou vyhľadávacieho riadka.

Po dokončení inštalácie vyvolajte kontextovú ponuku a otvorte položku „Nastavenia“, aby ste prešli do nastavení rozšírenia.

Na prvej karte sa tradične zbavte počítadla blokovaných položiek na stránke.

Bezplatný softvér uBlock Origin s licenciou má najbohatšiu sadu filtrov. Okrem vlastných blokovacích zoznamov môžete v nastaveniach pripojiť ďalšie databázy. Rozbaľte skupinu nastavení kliknutím na znak „plus“ pred ňou a pridajte nové filtre začiarknutím políčok. Ďalšou užitočnou výhodou oproti konkurencii je, že uBlock nemá žiadnu databázu „nenápadnej reklamy“. Rozšírenie blokuje všetko, na čo dosiahne.

Ak to zhrnieme

Pomocou niekoľkých populárnych rozšírení, z ktorých každé má používateľskú základňu viac ako desať miliónov používateľov, vám naši odborníci ukázali, ako nainštalovať a prvýkrát nakonfigurovať blokovanie reklám v prehliadači Google Chrome.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: