5 spôsobov, ako zistiť heslo Wi-Fi

Kúpil si nové zariadenie? Zariadenie Wi-Fi vášho priateľa musí byť pripojené k sieti? V oboch prípadoch budete musieť poznať heslo domácej siete. Čo ak ste ho zabudli??

Predvolené heslo

Predvolené heslo

Zmenili ste vôbec heslo Wi-Fi od zakúpenia smerovača?? Možno ste na to zabudli alebo ste boli príliš leniví. V tomto prípade zostáva heslo predvoleným heslom. Čo zamýšľal výrobca. Ak ho chcete skontrolovať, stačí obrátiť router hore nohami – heslo správcu aj heslo bezdrôtovej siete sú označené na spodnej strane. Ak tieto informácie nie sú uvedené na spodnej strane, musíte si prečítať príručku.

Ak vám nepomôžu nižšie uvedené metódy, vždy môžete obnoviť predvolené heslo. Ak to chcete urobiť, podržte tlačidlo Reset niekoľko sekúnd stlačené. Nezabudnite však, že tým obnovíte aj všetky ostatné nastavenia. Potom budete musieť nakonfigurovať smerovač od začiatku. Bojíte sa, že to nezvládnete? V takom prípade si pozrite našu príručku nastavenia smerovača.

Webové rozhranie smerovača

Každý smerovač má vlastnú oblasť administrátora. Tu sa menia všetky nastavenia. Tu by ste mali hľadať všetky informácie o bezdrôtovej sieti.

Prístup k webovému rozhraniu smerovača získate zadanímadresa 192.168.1.1 alebo 192.168.0.1– mali by ste to urobiť na zariadení pripojenom k routeru prostredníctvom sieťového kábla alebo Wi-Fi. Budete požiadaní o zadanie prihlasovacieho mena a hesla správcu. Ak ste ho nezmenili, hľadajte ho na spodnej strane smerovača.

Štruktúra ponuky sa líši v závislosti od výrobcu. Musíte prejsť do časti venovanej vašej bezdrôtovej sieti. Môže sa nazývať takto alebo „Wi-Fi“ alebo podobne. Tu určite nájdete pole, do ktorého zadáte heslo. Ak je to súbor hviezdičiek, začiarknite políčko vedľa položky „Zobraziť heslo“ alebo „Zviditeľniť heslo“. Ak takáto položka neexistuje, budete musieť vymyslieť nové heslo a následne ho zmeniť aj na všetkých zariadeniach Wi-Fi pripojených k sieti.

„Kľúčenka.“

Ak ste šťastným majiteľom počítača so systémom Mac OS X, mali by ste poznať Kľúčenku. Ukladá takmer všetky vaše heslá. Vrátane toho, ktorý používate na pripojenie k sieti Wi-Fi.

Tento nástroj sa spúšťa z priečinka „Programy“ alebo cez Spot

 • ght. V jeho okne vyberte položku „Systém“ – v ľavom bočnom paneli vyhľadajte príslušné tlačidlo. Pred vami sa zobrazí zoznam dostupných bezdrôtových sietí. Nájdite požadovanú položku a kliknite na tlačidlo „i“ vedľa nej. Zobrazí sa vyskakovacie okno s informáciami o sieti Wi-Fi.

  Predvolené heslo sa tu tiež nezobrazuje. Ak však začiarknete políčko „zobraziť heslo“, okamžite ho uvidíte. Predtým však možno budete musieť zadať heslo správcu, ktoré si budete musieť zapamätať.

  Sieťové nastavenia systému Windows

  Nastavenia siete Windows

  Heslo Wi-Fi môžu zistiť aj majitelia počítačov so systémom Windows. Ale len ak ste k nemu predtým získali prístup. Ak máte stolný počítač pripojený k routeru sieťovým káblom, táto metóda nebude fungovať.

  Heslo vyhľadajte v časti Nastavenia pripojenia. Môže sa mierne líšiť v závislosti od verzie systému Windows. Všeobecná myšlienka je však zhruba takáto:

  1. Nájdite položku „Centrum sietí a zdieľania“. Ak to chcete urobiť, môžete otvoriť „Počítač“ a nájsť príslušnú položku vo „Vlastnostiach systému“. Môže tiež stačiť zadať názov položky do príslušného poľa v ponuke Štart. Do tejto sekcie sa dá dostať aj inými spôsobmi a bolo by zbytočné ich všetky vymenovávať.

  2. Teraz sa musíte dostať do zoznamu bezdrôtových sietí.

  3. Otvorte vlastnosti siete Wi-Fi, ku ktorej ste práve pripojení alebo ku ktorej ste sa pripojili predtým.

  4. Zobrazí sa vyskakovacie okno, v ktorom musíte prejsť na kartu „Zabezpečenie“.

  5. Heslo sa zadá do poľa „Network security key“. Najprv musíte zaškrtnúť políčko „Zobrazovať viditeľné znaky“.

  To je všetko! Metóda je pomerne jednoduchá, hoci nie je ľahké zapamätať si postupnosť činností z prvého pokusu.

  Mobilná aplikácia od tvorcov smerovača

  Mnohí ľudia si myslia, že prístup k panelu správcu smerovača je možný len prostredníctvom počítača. Môžete to však urobiť aj pomocou smartfónu, ktorý je už pripojený k sieti Wi-Fi. Stačí, ak do ľubovoľného prehliadača zadáte jednu z vyššie uvedených IP adries. Je však jednoduchšie použiť na tento účel špeciálnu aplikáciu.

  Mnohí výrobcovia routerov teraz ponúkajú inštaláciu tzv. sprievodnej aplikácie do vášho smartfónu. Napríklad v prípade spoločnosti ZyXEL sa nazýva My Keenetic. Pomocou neho je možné zmeniť mnohé nastavenia smerovača – na tento účel sa stačí pripojiť k ním vytvorenej bezdrôtovej sieti. Aplikácia dokonca poskytuje prístup k zabudovanému klientovi torrent! Umožňuje tiež skontrolovať nastavenia siete Wi-Fi. Alebo ich dokonca zmeniť, ak to bude potrebné.

  Používanie programu nie je nič zložité. Zvyčajne stačí vybrať aktuálnu sieť Wi-Fi, prejsť na „Wi-Fi“ kliknutím na príslušnú ikonu a vybrať pásmo, pre ktoré chcete poznať heslo (ak router podporuje 5Ghz). Vyhľadajte heslo v poli „Sieťový kľúč“. V prípade aplikácie My Keenetic nemusíte ani zaškrtnúť políčko, aby systém premenil hviezdičky na čitateľné znaky.

  Upozornenie

  Ak si myslíte, že heslo Wi-Fi je uložené niekde vo vašom smartfóne, musíme vás sklamať. To je pravda, ale textový súbor obsahujúci všetky bezdrôtové heslá sa nachádza v časti trvalej pamäte, ktorá je pre bežného používateľa nedostupná. Nemôžete ho zistiť pomocou žiadneho z existujúcich správcov súborov.

  Príslušný súbor nájdete len na pomerne starých smartfónoch s prístupom Root. Na takomto zariadení sú otvorené aj tie najvzdialenejšie kúty súborového systému. V iných prípadoch sa nemusíte ani pokúsiť nič urobiť. Či to stojí za námahu alebo nie? Zdá sa nám, že je jednoduchšie vstúpiť do webového rozhrania smerovača, kde sa heslo od Wi-Fi dá zistiť za niekoľko sekúnd. Ak nepoznáte ani heslo správcu, môžete vždy obnoviť všetky nastavenia smerovača na predvolené.

  Záver

  Ako ste pochopili, moderné siete Wi-Fi sú pomerne bezpečné. Heslo z tejto siete sa neukladá ani do už pripojeného smartfónu. Presnejšie povedané, je silne skrytý – bežnými prostriedkami ho nie je možné nájsť. Preto je jednoduchšie získať prístup na domovskú stránku smerovača, kde môžete zadať heslo.

 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: