7 užitočných rozšírení prehliadača Chrome pre službu VKontakte

Neustále používanie sociálnej siete VKontakte a používanie počítača? V tomto prípade vám odporúčame prečítať si výber najlepších rozšírení pre Chrome, vďaka ktorým bude sociálna sieť ešte pohodlnejšia a možno aj funkčnejšia.

7 užitočných rozšírení prehliadača Chrome pre službu VKontakte

Nomináciamiestonázov výrobkuHodnotenie
7 užitočných rozšírení prehliadača Chrome pre službu VKontakte1SaveFrom5.0
2owsec4.9
3Šablóny správ VKontakte4.8
4
 • keMe
 • 4.7
  5Pozadie VKontakte4.6
  6Pokročilé nastavenia služby VKontakte4.5
  7Ponuka VK4.4
  8Záver4.3

  SaveFrom

  Hodnotenie: 5.0

  SaveFrom

  Chcete si stiahnuť video z VK? Navštívte webovú stránku, aby ste nezabudli jej adresu, jednoducho si ju uložte do záložiek vo svojom prehliadači. V hornej časti tohto webového zdroja sa nachádza vstupné pole, do ktorého môžete zadať odkaz na video. Potom už stačí len kliknúť na tlačidlo „Stiahnuť“.

  Ako nájdete požadované prepojenie?? Stačí otvoriť video na VK.com vo webovom prehliadači, či už v počítačovom alebo mobilnom. Okamžite sa zobrazí požadované prepojenie. Teraz ho stačí vybrať, skopírovať a vložiť do vyššie uvedeného priečinka. Položka „Kopírovať prepojenie“ sa zvyčajne zobrazuje aj v špeciálnej ponuke, ktorá sa vyvolá po kliknutí na tlačidlo „Zdieľať“ pri používaní mobilného klienta sociálnej siete.

  Upozorňujeme, že služba SaveFrom podporuje viac ako len VK! Môže tiež sťahovať videá z iných populárnych služieb, ako sú YouTube, Odnoklassniki, Facebook alebo dokonca Instagram. Zároveň je tu podrobný návod, ako stiahnuť obsah z každého podporovaného zdroja.

  Zásuvný modul si môžete stiahnuť aj pre prehliadač Google Chrome kliknutím na tlačidlo „Inštalovať“. Potom sa vedľa hudobnej skladby alebo videoklipu zobrazí špeciálna ikona. Kliknutím naň si môžete okamžite stiahnuť počúvanú hudbu alebo video. Aj rozšírenie SaveFrom dokáže stiahnuť mnoho zvukových súborov a dokonca celé zoznamy skladieb! Ďalšou výhodou je, že je to jediný spôsob, ako sťahovať videá v najvyššom rozlíšení – stránka na to ukladá určité obmedzenia.

  Stačí skopírovať odkaz na video a začať sťahovať. Hneď ako to urobíte, zobrazí sa špeciálne okno s výzvou na spustenie procesu sťahovania. Ak vám to prekáža, začiarknite políčko „Nezobrazovať znova“.

  owsec

  Hodnotenie: 4.9

  </div><p>owsec“ src=“/wp-content/uploads/2023/02/72716666198091-827-.jpg“ height=“250″ title=“<br />SaveFrom“></p><p>Na webe je veľa blokovaných stránok. Ukrajinci sú touto pohromou zasiahnutí obzvlášť tvrdo. Ich krajina totiž neumožňuje bežný prístup ku všetkým službám skupiny. Vrátane zablokovanej sociálnej siete VKontakte. Našťastie existuje dostatočne jednoduchý spôsob, ako ho navštíviť. Spočíva v používaní siete VPN. Dokonca ani nemusíte manipulovať so svojím routerom. Nemusíte ani inštalovať samostatný program. Jednoducho použite rozšírenie <br />owsec, ktorý je k dispozícii vo webovom obchode Google Chrome úplne zadarmo.</p><p>Rozhranie tohto pluginu je v angličtine. Je však čo najjednoduchšie naučiť sa ho, aj keď ovládate len ukrajinčinu a ruštinu. Vo väčšine prípadov stačí stlačiť tlačidlo „Protect Me“. Táto akcia spustí aktiváciu servera VPN. Potom budú všetky stránky predpokladať, že sa nachádzate v Severnej Amerike alebo v západnej Európe, v závislosti od zvoleného servera. Skrátka, budete mať okamžitý prístup k službe VKontakte, aj keď ste stále na Ukrajine.</p><p>Ak sa chystáte používať <br />Ak chcete navštíviť sociálnu sieť, nemusíte ani stlačiť veľké zelené tlačidlo. Po inštalácii rozšírenia jednoducho vykonajte nasledujúce kroky:</p><ol><li><p>Kliknite na jeho ikonu vpravo od poľa na zadanie adresy stránky (vyzerá ako sivý glóbus);</p></li><li><p>Kliknite na položku „Inteligentné nastavenia“;</p></li><li><p>Vo vyskakovacom menu kliknite na položku „Upraviť inteligentné nastavenia“;</p></li><li><p>V otvorenom okne zadajte a vyberte krajinu, v ktorej bude virtuálny server umiestnený;</p></li><li><p>Teraz stačí kliknúť na zelené znamienko plus.</p></li></ol><p>Odteraz <br />Automaticky sa aktivuje vždy, keď chcete navštíviť VK. Aj toto rozšírenie sa aktívne používa na návštevu torrentových sledovacích zariadení.</p><h3>Šablóny správ VKontakte</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=Šablóny správ VKontakte

  Toto rozšírenie používajú najmä vydavatelia, ktorí musia pravidelne odpovedať na množstvo správ. Zásuvný modul tento proces výrazne uľahčuje. Vytvorí sa šablóna správy, ktorú potom môžete rýchlo vložiť do akéhokoľvek nového dialógového okna.

  Tým sa však funkčnosť rozšírenia nekončí! Podporuje aj kľúče typu {user} a {text}. Môžete ich použiť na rýchle vloženie mena osoby, ktorej píšete správu. Zásuvný modul tiež zjednodušuje kurzor.

  Toto rozšírenie vám umožňuje vytvoriť nie jednu, ale viacero šablón. A nebudete zmätení, pretože podporuje triedenie. A nemusíte ich zadávať ručne – zásuvný modul má zabudované funkcie importu a exportu šablón.

  Stručne povedané, toto rozšírenie vám umožní skrátiť čas na korešpondenciu. Ak však na sociálnej sieti neprevádzkujete vlastnú firmu, je vám to zbytočné.

 • keMe
 • Hodnotenie: 4.7

  <li></div><p>keMe“ src=“/wp-content/uploads/2023/02/65516666198091-267-.jpg“ height=“290″ title=“</p><li>keMe“><p>Veľa v sociálnej sieti VKontakte je založené na lajkoch. Najmä školáci sa nimi radi chvália. Ale lajky sú dôležité aj na propagáciu produktu alebo skupiny.</p><li>keMe vám umožní získať ich rýchlo, aj keď nie v astronomickom rozsahu.<p>Po inštalácii rozšírenia sa pod každým vašim príspevkom na stránke VK zobrazí nové tlačidlo, ktoré vyzerá ako srdce so znakom plus. Ak naň kliknete, zobrazí sa okno, do ktorého stačí zadať potrebný počet lajkov. Obzvlášť veľký počet na zadanie neodporúčame – bezplatná sadzba ponúka 250 rád za deň, ktoré môžu byť rozdelené do 5 príspevkov.</p><p>Toto rozšírenie funguje na veľmi jednoduchom princípe zdieľania. Pristupuje k niektorým rozhraniam API na vašej stránke. Ak si vyžiadate napríklad 50 lajkov, potom sa rovnaký počet lajkov pridá aj k príspevkom ostatných ľudí na pozadí od vás. A tí v pozadí vám dajú „srdcia“.</p><p>Bohužiaľ, bezplatná sadzba vám neumožňuje objednať opakované lajky. Taktiež nebude možné propagovať príspevky vo vlastnej skupine. Tieto dve obmedzenia sa odstránia, len ak sa zaregistrujete do plateného plánu. Cena za mesiac používania sa začína na 295 Euroľoch. Presná cena závisí od toho, koľko lajkov potrebujete (všeobecne denne a konkrétne za položku).</p><p>Zostáva dodať, že použitím</p><li>Môžete tiež pridať pohľady. Aj to môže byť v niektorých prípadoch dôležité.<h3>Pozadie VKontakte</h3><p>Hodnotenie: 4.6</p><div style=Pozadie VKontakte

  Sociálna sieť VK je stále akoby prispôsobená na prezeranie z „štvorcového“ monitora. Všetky užitočné informácie sa nachádzajú presne v strede obrazovky, po stranách je obrovská sivá plocha. A v nastaveniach sociálnej siete stále nie je možnosť vyplniť túto oblasť akýmkoľvek obrázkom. Preto si musíte nainštalovať rozšírenie pozadia VKontakte.

  Ako ste už pochopili, tento zásuvný modul vám umožňuje zmeniť nudné šedé pozadie na akýkoľvek obrázok. Tento efekt si všimnete hneď po inštalácii rozšírenia – v predvolenom nastavení vývojári navrhujú, aby ste sa tešili z paliem rastúcich na nejakom tropickom ostrove. Samozrejme, na pozadí môžete okamžite nastaviť inú fotografiu.

  Zmena pozadia vo VK je veľmi jednoduchá:

  Najskôr je potrebné nájsť vhodný obrázok na internete. Môžete použiť akýkoľvek vyhľadávač. Nezabudnite zadať nielen objekt záujmu, ale aj rozlíšenie monitora.

  1. Po nájdení obrázka ho otvorte v plnej veľkosti.

  2. Kliknite pravým tlačidlom myši na obrázok.

  3. Kliknite na „Nastaviť ako pozadie VKontakte“.

  To je všetko! Výsledok môžete vyhodnotiť! Mimochodom, samotné rozšírenie ukladá úplne všetky obrázky, ktoré vložíte na pozadie. Ak vás nový obrázok omrzí, môžete rýchlo prejsť na predchádzajúce. Zásuvný modul má tiež niekoľko nastavení na automatickú zmenu tapety. Môžu sa napríklad meniť každú polhodinu v náhodnom poradí. Alebo môžete poradie nastaviť vy a zmena sa uskutoční každých 6 hodín. Skrátka, všetko závisí od vašich želaní!

  Relatívne nedávno bol do rozšírenia pridaný nový typ nastavenia. Teraz môžete obsah svojho webu zjemniť. Môžete tiež zmeniť priehľadnosť a dokonca aj farbu aplikácie VKontakte! Nezabudnite experimentovať!

  Jedinou vážnou nevýhodou tohto rozšírenia je, že nemôžete použiť obrázok uložený na pevnom disku. Aj keď ju pretiahnete do prehliadača, fotografia sa už nerozpozná. Obrázok budete musieť nahrať na nejaký fotohosting a potom ho odtiaľ prevziať.

  Rozšírené nastavenia služby VKontakte

  Hodnotenie: 4.5

  Rozšírené nastavenia služby VKontakte

  Ďalšie rozšírenie s príznačným názvom. Pomocou neho môžete výrazne zmeniť rozhranie svojho webu. Napríklad namiesto „Páči sa mi“ sa po nabehnutí na „Páči sa mi“ zobrazí čokoľvek z „Výborné!“ na frázu podľa vlastného výberu. Zásuvný modul tiež umožňuje zmeniť logo stránky na staršiu verziu, ktorá sa niekomu páči výrazne viac.

  Po inštalácii rozšírenia sa zrejme nič nestane. Teraz však budete môcť nájsť ďalšie nastavenia vo VK. Ak ich chcete zmeniť, postupujte podľa nasledujúcich krokov:

  1. Kliknite na svoje meno v pravom hornom rohu sociálnej siete;

  2. Ťuknite na položku „Nastavenia“;

  3. Úplne hore na karte „Všeobecné“ sa zobrazí nový odkaz s názvom „Otvoriť stránku s rozšírenými nastaveniami“ – kliknite naň.

  Tento doplnok umožňuje zmeniť ikonu a vzhľad počítadla. Pre niekoho však bude zaujímavejšia možnosť zobrazenia znamenia zverokruhu každého používateľa. Po nainštalovaní rozšírenia sa u všetkých vašich priateľov zobrazí nielen dátum narodenia, ale aj vek – niečo podobné je implementované vo Wikipédii a Kinopoisku.

  Na našich stránkach sme už povedali, ako sťahovať hudbu z VK. Rozšírenie „Rozšírené nastavenia VKontakte“ sme však nespomenuli, pretože nám hneď neprichádza na myseľ. Má aj túto funkciu! Majitelia sociálnej siete však proti takejto možnosti aktívne bojujú. Je teda možné, že v čase, keď budete čítať tento článok, už táto funkcia nebude k dispozícii. Rozšírenie tiež umožňuje pridať tlačidlo na stiahnutie sledovaného videoklipu. Nakoniec je tu implementovaná aj možnosť použitia externej alebo vlastnej témy.

  Všimnite si, že vývojári teraz opustili jeho tvorbu. Z tohto dôvodu postupne prestáva fungovať čoraz viac položiek nastavenia. Ak máte podobný problém, môžete sa rozšírenia zbaviť tak, že namiesto neho nainštalujete aplikáciu VK Styles. Nájdete tam podobné funkcie.

  Ponuka VK

  Hodnotenie: 4.4

  Ponuka VK

  Každý deň začínate návštevou sociálnej siete VKontakte? Je otvorená na prvej karte a nemôžete ju zatvoriť? V tomto prípade sa vám môže páčiť rozšírenie VK Menu. Umožňuje vám pridať absolútne ľubovoľné odkazy do ponuky na ľavej strane sociálnej siete. VKontakte sa tak môže zmeniť na zbierku záložiek.

  Po inštalácii zásuvného modulu sa zobrazí príslušná ikona – hľadajte ju napravo od adresy webu. Po kliknutí na ikonu budete môcť pridať ľubovoľný počet odkazov. Stačí zadať názov lokality a jej adresu.

  Nezabudnite, že takéto záložky uvidíte len vy. Návštevníci vašej stránky nebudú môcť zobraziť pridané odkazy. Presne povedané, platí to takmer pre všetky tu diskutované rozšírenia. Zobrazí sa rovnaké pozadie, ale stránka sa v skutočnosti vôbec nezmení.

  Ponuka VK je malé rozšírenie s minimálnou funkčnosťou, ale je veľmi užitočné. Tento doplnok sa neoplatí inštalovať len tým, ktorí majú nainštalovaný nejaký druh Speed Dial, ktorý zrýchľuje návštevu rôznych stránok. Rozšírenie by bolo zbytočné inštalovať, ak k sociálnej sieti pristupujete len občas.

  Záver

  Tu je zoznam najlepších rozšírení pre Google Chrome v spojení s najpopulárnejšou Slovenskou sociálnou sieťou. Myslíme si, že aspoň niektoré z nich budú pre vás užitočné. Ich inštalácia je otázkou niekoľkých kliknutí myšou.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: