Ako kopírovať na MacBooku

Kopírovanie je jednou z prvých funkcií, ktoré sa používateľ naučí v každom operačnom systéme. Táto operácia je užitočná na úpravu súborov aj textu. Naši odborníci vám poradia, ako kopírovať na Macu.

Kontextové menu

Pomocou kontextovej ponuky v systéme macOS môže používateľ manipulovať so súbormi, ako aj s fragmentmi textu v rôznych editoroch.

Ako príklad sa používa textový editor TextEdit. Vyberte požadovaný fragment a kliknutím pravým tlačidlom myši zobrazte kontextovú ponuku. V bloku Akcie vyberte riadok označený dvojbodkou.

Nájdite miesto v dokumente, kam chcete umiestniť vybranú časť textu. Kliknite pravým tlačidlom myši na ponuku a použite položku Vložiť.

V správcovi súborov Finder urobte to isté. Vyberte dokument a kliknite pravým tlačidlom myši. Keď vyberiete jeden súbor z kontextovej ponuky, k jeho názvu sa pridá položka „duplicitný“. Pojem „objekty“ sa používa pre niekoľko dokumentov, ktoré označujú počet.

Prejdite do cieľového adresára otvorením v samostatnom okne alebo na novej karte. Kliknite pravým tlačidlom myši na oblasť umiestnenia označenú šípkou. Vyberte menu, ktoré sa zobrazí a ktoré je na snímke označené dvojkou.

klávesové skratky

Klávesové skratky fungujú rovnako aj v systéme macOS pre operácie so súbormi a fragmentmi dokumentov. Na tomto obrázku sú zobrazené tlačidlá na kopírovanie a vkladanie. Namiesto známych používateľov systému Windows alebo

 • nux, modifikátor Command je reprezentovaný ikonou ⌘.

  Duplicitné súbory

  Funkcia „duplikát“ umožňuje majiteľom počítačov Mac vytvoriť presnú kópiu súboru alebo adresára.

  Vyberte položku, ktorú chcete kopírovať, a vyvolajte kontextové menu. Vyberte riadok, ktorý je na snímke označený dvojitou značkou. V zdrojovom adresári sa vytvorí duplikát vybraného dokumentu a do jeho názvu sa pridá slovo „copy“.

  Podobne funguje aj klávesová skratka „Command+D“. Použite ho na vytvorenie duplikátu vybraného súboru alebo skupiny.

  Na záver

  Naši odborníci upozornili na niekoľko metód kopírovania implementovaných v systéme macOS. Používanie funkcií kontextovej ponuky alebo klávesových skratiek podľa potreby.

 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: