Ako nastaviť heslo v počítači so systémom Windows 7

Používanie hesla na prístup k pracovnej ploche je bezpečnostné opatrenie zamerané na ochranu osobných údajov. Doma počítač bezpečne uzamknite pred deťmi, ktoré môžu dosiahnuť na myš a klávesnicu. Naši odborníci vám ukážu, ako nastaviť heslo pre konto systému Windows 7.

Uzamknutie obrazovky

Operačné systémy spoločnosti Microsoft umožňujú uzamknutie obrazovky stlačením kombinácie klávesov „Ctrl+Alt+Del“.

Prihláste sa do používateľského konta, ktorému chcete priradiť heslo. Uzamknutie obrazovky súčasným stlačením klávesov Ctrl+Alt+Del. V zobrazenej ponuke vyberte možnosť označenú rámčekom.

Červeno zvýraznené pole nechajte prázdne. Používateľské konto nie je chránené a nie je do neho čo zadať. Vyplňte riadky označené zelenou značkou. Na prvom mieste zadáme požadované heslo a na druhom ho duplikujeme. Kliknite na šípku označenú trojkou na snímke obrazovky.

Na uzamknutej obrazovke sa za niekoľko sekúnd zobrazí oznámenie o zmene hesla. V tomto prípade to znamená jeho úspešné priradenie.

Nastavenia účtu

Všetky vlastnosti používateľského účtu sa spravujú zo systémovej lišty.

Otvorte dialógové okno „Spustiť“ stlačením klávesovej skratky „Win+R“. Zadajte do textového poľa „control“. Stlačte kláves Enter na fyzickej klávesnici počítača alebo stlačte tlačidlo OK.

Otvorte Ovládací panel a vyhľadajte políčko. Zadajte ho jediným kliknutím myšou.

V oblasti označenej šípkou potvrďte, že účet nie je chránený. Kliknite na hypertextový odkaz označený dvojbodkou.

Zadajte požadované heslo do zeleného zvýrazneného poľa. V ďalšom žlto zvýraznenom poli potvrďte. V prípade potreby zadajte nápovedu do oblasti označenej symbolom „2“. Mala by spôsobiť, aby si asociácie zapamätali iba kombináciu kódov používateľa, pre ktorého je určená. Operáciu dokončite kliknutím na tlačidlo označené tromi.

Ak sa vrátime do úvodného okna ovládacieho panela, vidíme, že v časti Typ účtu sa zobrazuje riadok „Chránené“.

Ak chcete získať priamy prístup k danej sekcii, môžete použiť príkaz „control userpasswords“, ktorý zadáte do dialógového okna „Spustiť“.

Konzola pre správu

Pokročilá správa používateľov sa v systéme Windows 7 vykonáva pomocou konzoly MMC.

Otvorte dialógové okno „Spustiť“ a do textového poľa zadajte príkaz „lusrmgr“.msc“. Kliknite na tlačidlo „OK“.

Okno konzoly MMC je rozdelené na tri vertikálne časti. Na ľavej strane vyberte adresár označený jednotkou. Centrálna oblasť je vyplnená zoznamom používateľov vrátane prednastavených profilov spoločnosti Microsoft. Vyberte riadok s požadovaným prihlasovacím menom a kliknite naň pravým tlačidlom myši. Rozbaľte kontextovú ponuku a vyberte horný riadok označený „3“ na snímke obrazovky.

Systém zobrazí upozornenie na dôsledky vykonávanej operácie. Svoje akcie potvrďte stlačením tlačidla označeného rámčekom.

Vo vyskakovacom okne vyplňte zeleno zvýraznené polia. Do horného riadku zadáme požadované heslo a do dolného riadku zadáme potvrdenie. Akciu dokončite kliknutím na tlačidlo „OK“.

Zatvorte okno správy o úspechu.

Príkazový riadok

Príkazový riadok je ďalší systémový nástroj, ktorý umožňuje nastaviť heslo pre používateľské konto.

Otvorte ponuku „Štart“ a prejdite na položku „Všetky programy“. Rozbaľte obsah adresára „Defaults“. V zozname vyberte schránku CMD označenú „1“ a kliknite na ňu pravým tlačidlom myši. V rozšírenom zozname akcií vyberte položku označenú rámčekom. Spustite príkazový riadok so zvýšenými oprávneniami.

Skontrolujte zoznam registrovaných účtov zadaním „net user“. Prihlásenie používateľa Dmitry, pre ktorého musíte nastaviť heslo, je označené šípkou.

Zadajte príkaz „net user Dmitry *“. Namiesto prihlasovacieho mena uvedeného v príklade zadajte svoje vlastné alebo iné prihlasovacie meno zaregistrované v systéme, s ktorým budete pracovať. Vykonávanie príkazu sa začne po stlačení klávesu Enter.

Používateľ je vyzvaný na zadanie hesla pre vybrané prihlásenie. Znaky nie sú viditeľné, preto buďte opatrní. Dokončite písanie stlačením klávesu Enter. Na ďalšom riadku zopakujte zadanú znakovú sadu a znova stlačte enter. Ak sa nevyskytnú žiadne chyby, dostaneme správu o úspešnom dokončení. Na obrázku je zobrazená kompletná sekvencia systémových správ, ktoré sa zobrazujú počas vykonávania príkazu.

Na záver

Ktorákoľvek zo štyroch metód opísaných našimi odborníkmi poskytuje rovnaký výsledok. Vyberte si vhodné heslo a nastavte heslo pre svoje konto, ktoré obmedzuje prístup k nemu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: