Ako nastaviť obmedzenie pripojenia v systéme Windows 10

Zníženie spotreby sieťových prostriedkov v systéme Windows 10 pomocou možnosti „obmedziť pripojenie“. Ak je táto funkcia zapnutá, systém obmedzí sťahovanie aktualizácií a zníži aktivitu, aby sa zbytočne nevyužíval pridelený objem prevádzky. Naši odborníci vysvetľujú, ako nastaviť takéto pripojenie.

Stlačením kombinácie klávesov „Win+i“ otvorte panel s možnosťami systému Windows. Prejdite do časti označenej rámčekom na snímke obrazovky.

V bočnej ponuke vyberte blok nastavení zodpovedný za používanie dát. Dve označené rozbaľovacou ponukou so zoznamom dostupných sieťových pripojení. V predvolenom nastavení zobrazuje aktuálne pripojenie. Kliknutím na tlačidlo „Nastaviť“ nastavíte limit prevádzky pre vybrané sieťové pripojenie.

Vo vyskakovacom okne vyberte typ účtovníctva presunutím prepínača označeného jednotkou. Pri nastavovaní mesačného odpočítavania vyberte dátum začiatku z rozbaľovacieho zoznamu. Nastavenie limitu objemu údajov a jeho jednotky. Číselná hodnota by sa mala zadať ručne. Prevádzka sa počíta v gigabajtoch alebo megabajtoch. Stlačte tlačidlo „Uložiť“ a uložte svoje nastavenia.

V sekcii parametrov sa v rámci uvažovaného dňa zobrazí počítadlo a graf prevádzkových hodín. Nastavenie limitov výmeny pozadia tesne pod. Naši odborníci odporúčajú nastaviť rádiové tlačidlo na pozíciu označenú dvojkou na snímke obrazovky. Na ovládanie obmedzenia sú dve tlačidlá označené „3“. Vľavo sa otvorí vyššie uvedené vyskakovacie okno, v ktorom môže používateľ zmeniť predtým nastavenú hodnotu. Pravá slúži na odstránenie prednastavených nastavení.

Deaktivácia možnosti vyžaduje dodatočné potvrdenie. Stlačte „Áno“, ak chcete odstrániť obmedzenia pre vybraný typ pripojenia.

Na záver

Pokyny krok za krokom od našich odborníkov vám umožnia nastaviť obmedzujúce pripojenie v systéme Windows 10 a obmedziť sieťovú aktivitu za niekoľko minút.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: