Ako nastaviť predvolený jazyk v systéme Windows 10

Ak máte v systéme nainštalovaných viacero jazykov, jeden z nich sa použije ako predvolený a je hlavným jazykom. Vo väčšine prípadov sa na lokalizáciu rozhrania používa rovnaký jazykový balík. Naši odborníci vám poradia, ako vybrať a nastaviť predvolený jazyk v systéme Windows 10.

Jazyk systému

Vyvolanie panela systémových možností pomocou klávesovej skratky „Win+i“. Prejdite do časti zvýraznenej na snímke obrazovky.

Vyberte riadok označený jednotkou v bočnom menu. Šípky na pravej strane okna označujú nastavenia, ktoré môžete zmeniť. Rozbaľovacia ponuka označená dvojbodkou slúži na lokalizáciu rozhrania. Vybraný jazykový balík sa použije ako predvolený jazyk v systéme. Kliknutím na oblasť popisu znázornenú na snímke obrazovky sa zobrazia ďalšie ovládacie prvky. Presunutie angličtiny na prvé miesto v zozname spôsobí, že sa stane jazykom rozhrania všetkých aplikácií okrem Prieskumníka a panela Možnosti.

Vstupný jazyk

V tej istej časti, v pravej hornej polovici, sa nachádzajú ikony skratiek. Ak chcete zmeniť nastavenia vstupných jazykov, vyberte ten, ktorý je označený dvojitou značkou.

Rozbaľovacia ponuka označená jednotkou uprednostňuje písanie. V stave zobrazenom na snímke obrazovky začne používateľ po spustení novej aplikácie písať v angličtine. Toto správanie je vhodné pre tých, ktorí často používajú príkazový riadok alebo zadávajú adresu v prehliadači.

Prenos nastavení

Vyvolanie dialógového okna „Spustiť“ pomocou klávesovej skratky „Win+R“. Do textového poľa zadajte „intl.cpl“. Stlačením tlačidla „OK“ otvorte panel správy.

Prepnite na kartu „Rozšírené“. Kliknite na dvojité tlačidlo „Kopírovať“.

Zaškrtnutím políčok v oblasti označenej šípkou sa nastavenia vykonané pre aktuálneho používateľa prenesú na uvítaciu obrazovku alebo na všetky nové účty.

Na záver

Tip od našich odborníkov, ktorý vám pomôže nakonfigurovať predvolený jazyk v systéme Windows 10 pre rozhranie, systémové aplikácie a písanie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: