Ako nastaviť presmerovanie Yandex.Pošta do inej služby

Mnohí používatelia majú niekoľko poštových schránok v rôznych službách. Tento prístup umožňuje vyhnúť sa zadávaniu primárnej e-mailovej adresy napríklad pri registrácii na webových stránkach a znižuje mieru spamu. Druhou stranou mince je nutnosť pravidelne kontrolovať všetky poštové schránky, či v nich nie je nová pošta. Riešením je nastavenie presmerovania. Naši odborníci nám povedali, ako je táto funkcia implementovaná v službe Yandex.E-mail.

Prístup k nastaveniam

Prejdite do webového rozhrania poštovej schránky. Stlačte ikonu ozubeného kolesa označenú šípkou, čím sa rozbalí ponuka akcií. Kliknite na dvakrát označené prepojenie.

Stlačením žltého tlačidla označeného rámčekom prejdite na vytvorenie pravidla spracovania pošty.

Vytvorenie pravidla

V hornej časti stránky s nastaveniami sa nachádzajú dve rozbaľovacie ponuky. V ľavom menu by ste mali vybrať možnosť preposlať všetky správy okrem tých, ktoré sú definované ako spam. Zoznam možností tiež umožňuje odosielať správy bez ohľadu na ich kategórie. Definovanie poradia príloh v pravej ponuke. V danom príklade sa používa možnosť preposielania e-mailov bez ohľadu na prítomnosť súborov, ktoré sú k nim pripojené.

Pod uvažovanými ponukami sa nachádza oblasť s možnosťami triedenia. Stlačením kríža „1“ ho zatvoríte. V oblasti akcií začiarknite políčko „Označiť ako prečítané“. Takto sa e-mail po preposlaní nezobrazí v zozname nových e-mailov. Zaškrtnite bod uvedený v trojitom riadku a zadajte e-mailovú adresu, na ktorú sa budú správy odosielať. Ak chcete duplikovať svoju korešpondenciu v aktuálnej schránke, povoľte možnosť uložiť kópie. Zakázať používanie iných pravidiel, ktoré mohli byť vytvorené skôr na triedenie prichádzajúcej pošty. Ak potrebujete preniesť všetky e-maily uložené v schránke Yandex do inej služby, začiarknite políčko označené číslom „6“. Kliknite na žlté tlačidlo „Vytvoriť“.

V hornej časti hlavného prehliadača sa otvorí ďalšie vyskakovacie okno s autorizačným formulárom Yandex.Pas. Zadajte heslo do poľa označeného šípkou a znovu sa prihláste.

Skontrolujte svoju e-mailovú adresu v službe, ktorú ste zadali ako cieľovú poštovú adresu. V prijatom e-maile kliknite na hypertextový odkaz uvedený v rámčeku, aby ste prešli na potvrdzovací formulár.

Táto stránka Yandexu zobrazuje oba e-maily, ktoré budú presmerované na. Stlačte žlté tlačidlo, čím potvrdíte správnosť zadaných údajov a odsúhlasíte aktiváciu vytvoreného pravidla spracovania pošty. Počkajte niekoľko sekúnd, kým sa zariadenie prepne na webové rozhranie e-mailu.

V časti nastavení spracovania prichádzajúcich správ sa zobrazí oblasť s vytvoreným pravidlom. Pomocou posuvníka označeného „1“ ho môžete dočasne pozastaviť. Hypertextový odkaz označený dvoma otvorí dialógové okno pre odstránenie pravidla.

Na záver

Podľa postupnosti činností opísaných našimi odborníkmi môžete nastaviť presmerovanie správ z Yandex.ru na akúkoľvek inú službu, ktorú chcete.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: