Ako obnoviť kôš na pracovnej ploche

Jedným z najznámejších prvkov pracovnej plochy systému Windows je kôš. Pravidelne sa používa na odstraňovanie nepotrebných súborov a je vždy po ruke. Naši odborníci vám poradia, ako obnoviť ikonu koša, ak bola omylom odstránená.

Nastavenia systému Windows

Najskôr by ste mali skontrolovať parametre operačného systému. Strata koša môže byť spôsobená poruchou alebo nesprávnou konfiguráciou.

Kliknite pravým tlačidlom myši na časť pracovnej plochy, na ktorej nie sú žiadne ikony aplikácií. Výber položky menu označenej rámčekom v otvorenom menu.

Prístup k časti personalizácie môžete získať aj z panela s možnosťami systému Windows. Otvorte ho kombináciou klávesov „Win+i“. Prístup k zvýraznenému oddielu na snímke obrazovky.

Vyberte blok označený ako jeden z bočnej ponuky. Prejdite do časti „Súvisiace parametre“ v pravej časti okna. Kliknite na hypertextový odkaz označený dvojitým.

Začiarknite možnosť „Kôš“ na paneli klasického rozhrania systému Windows. Zaznamenajte vykonané zmeny stlačením tlačidla „Apply“. Nastavenia zatvorte stlačením tlačidla „OK“.

Vytvorenie odznaku

Ikonu koša na pracovnej ploche je možné vytvoriť bez toho, aby ste museli použiť nastavenia personalizácie.

Vyvolajte kontextovú ponuku kliknutím na pravé tlačidlo myši. Rozbaľte položku „Nový“ a vyberte riadok označený dvojbodkou na snímke obrazovky.

Do poľa s názvom nového priečinka skopírujte nasledujúci riadok: „Trash.{645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}“ bez úvodzoviek. Stlačte tlačidlo Enter a použite určený názov. Priečinok zmení svoj vzhľad a stane sa plnohodnotnou obdobou systémovej ikony.

Zásady skupiny

Editor zásad skupiny sa v operačných systémoch spoločnosti Microsoft používa na konfiguráciu používateľských profilov.

Obrázok na nasledujúcom obrázku je spôsobený chybou pri vytváraní pravidiel alebo úmyselným vypnutím ikony koša.

Otvorte dialógové okno Spustiť stlačením kombinácie klávesov Win+R. Do textového poľa zadajte ‚gpedit‘.msc“. Kliknutím na tlačidlo OK spustite Editor zásad skupiny.

V otvorenom okne otvorte nasledujúce priečinky: „Konfigurácia používateľa“ – „Šablóny pre správu. Zvýraznite priečinok označený šípkou. Na pravej strane sa zobrazia možnosti, ktoré ste zahrnuli. Dvojitým kliknutím na pole zobrazíte dialógové okno konfigurácie.

Presuňte rádiové tlačidlo označené šípkou na miesto označené šípkou na snímke obrazovky. Uloženie vykonaných zmien kliknutím na tlačidlo „Apply“ (Použiť). Kliknutím na tlačidlo „OK“ sa zatvorí dialógové okno nastavení. Aby sa nové pravidlo prejavilo, musíte počítač reštartovať.

Na záver

Tipy navrhnuté našimi odborníkmi v tomto obsahu vám pomôžu vrátiť ikonu koša späť na plochu bez toho, aby ste museli použiť drastické metódy, ako je napríklad obnovenie systému.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: