Ako obnoviť predchádzajúcu reláciu prehliadača Firefox

Aktívne okno prehliadača môžete zatvoriť z rôznych dôvodov, pričom niektoré z nich môžu byť náhodné. Časovo náročné hľadanie užitočných informácií počas prerušenej relácie môže byť frustrujúce. Naši odborníci vám poradia, ako otvoriť posledné karty, ak sa Firefox náhle zatvorí.

Správa ponuky

V prehliadači vyvinutom nadáciou Mozilla Foundation môže používateľ obnoviť poslednú reláciu len po jeho reštartovaní.

Bez toho, aby ste otvorili nové stránky, stlačte oblasť označenú šípkou na paneli nástrojov. Rozbaľte ponuku príkazov a kliknite na oblasť v rámčeku.

Firefox obnoví všetky karty z poslednej relácie do aktuálneho okna. Túto možnosť možno použiť len raz, na začiatku novej relácie používateľa. Po opätovnom vyvolaní ovládacieho menu bude panel obnovenia sivý.

Nastavenia prehliadača

Uvedená metóda sa má používať len v prípade potreby. Ak chcete, aby Firefox trvalo obnovil zatvorené karty, zmeňte nastavenia spúšťania.

Vyvolanie ovládacieho menu prehliadača. Prejdite do časti označenej na snímke obrazovky ako „Nastavenia“.

V časti „Hlavné“ začiarknite políčko s označením „dve“. Ak chcete znemožniť náhodné zatvorenie prehliadača Firefox, môžete dodatočne použiť režim upozornenia. Začiarknite značku „3“ na snímke obrazovky.

Ak sa po dokončení pokúsite zatvoriť okno prehliadača, zobrazí sa výzva na potvrdenie. Tu môže používateľ zrušiť svoju akciu alebo ju prijať kliknutím na tlačidlo.

História návštevníkov

História kariet sa používa na selektívne obnovenie kariet. Tým sa neotvoria všetky stránky naraz, ale iba manuálne vybrané stránky.

Otvorte ovládacie menu prehliadača Firefox a prejdite do časti označenej dvojkou na obrázku.

V dolnej časti otvorenej oblasti môžete vidieť nedávne stránky zaradené do zoznamu obľúbených. Kompletný zoznam webových stránok, ktoré používateľ navštívil, nájdete v časti „Log“.

Blok „Nedávna história“ zobrazuje zoznam navštívených webových zdrojov. Kliknutím na riadok označený na snímke obrazovky prerušovanou čiarou sa rozbalí podobný výber kariet, ktoré používateľ sám zatvoril.

V závere

Naši odborníci nám ukázali metódy na úplné a čiastočné obnovenie ukončenej relácie v prehliadači Mozilla Firefox. Vyberte najvhodnejší a najvhodnejší pre danú situáciu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: