Ako odstrániť miestne konto v systéme Windows 10

Jeden počítač so systémom Windows 10 môže používať niekoľko ľudí. Osobné profily vytvorené na tento účel umožňujú každému používateľovi mať vlastnú konfiguráciu pracovnej plochy. Keď už nepoužívate viacpoužívateľský režim, môžete odstrániť nepotrebné kontá, aby ste uvoľnili miesto na disku. Naši odborníci vysvetľujú, ako túto operáciu vykonať.

Panel nastavení

Stlačením kombinácie klávesov „Win+i“ vyvoláte panel „Možnosti systému Windows“. Prístup k časti s rámčekom.

V navigačnej oblasti vyberte riadok označený jedným. Posuňte sa dole po pravej strane okna na pole s nastaveniami zvýraznené zelenou farbou. Kliknutím na oblasť s popisom účtu „Temp“ zobrazíte ovládacie prvky. Stlačte tlačidlo s označením „3.

Potvrdenie výberu vo vyskakovacom okne s upozornením. Stlačením tlačidla označeného červenou farbou vymažete profil so všetkým jeho obsahom.

Ovládací panel

Stlačením klávesovej skratky Win+R otvorte dialógové okno „Spustiť“. Do zvýrazneného poľa zadajte „control userpasswords“. Stlačte tlačidlo „OK“ alebo použite kláves enter na fyzickej klávesnici.

Otvorí sa ovládací panel Classic v časti Kontrola účtu. Kliknutím na zvýraznené prepojenie získate prístup k zoznamu používateľov PC.

V oblasti s avatarmi kliknite na oblasť s popisom miestneho účtu „Temp“.

V bloku príkazov kliknite na odkaz označený v rámčeku.

Môžete si vybrať z dvoch možností. Naši odborníci sa dohodli na úplnom vymazaní. Ak chcete uložiť údaje z profilu, ktorý sa má vymazať, stlačte tlačidlo označené šípkou. Obsah priečinkov v adresári „Temp“ používateľa sa presunie do adresára na pracovnej ploche správcu s rovnakým názvom.

V poslednom kroku potvrďte vybranú akciu.

Panel účtu

V dialógovom okne „Spustiť“ použite príkaz „control userpasswords2“ alebo „netplwiz“ na prístup k panelu ďalších účtov.

Vyberte nepotrebný profil v oblasti označenej šípkou. Kliknite na tlačidlo „Odstrániť“, ktoré sa stane aktívnym po jeho výbere.

Rozhodnutie o nenávratnom vymazaní vybraných údajov profilu potvrdí vyskakovacie okno.

Konzola MMC

Do okna „Spustiť“ zadajte „lusrmgr.msc“. Stlačením tlačidla „OK“ spustíte MMC.

Vyberte adresár označený „1“ v ľavom paneli okna, ktoré sa otvorí. V centrálnej oblasti sa otvorí zoznam používateľov. Vyberte profil, ktorý chcete odstrániť, a kliknite naň pravým tlačidlom myši. Rozbaľte kontextovú ponuku a vyberte položku označenú trojbodkou.

Kliknutím na tlačidlo „Áno“ potvrďte vymazanie účtu vo vyskakovacom okne.

Príkazový riadok

Rozšírenie ponuky Štart stlačením kombinácie klávesov „Win+X“. Spustite predvolený shell so zvýšenými oprávneniami.

Na výzvu zadajte „net user „UserName“ /delete“. Nasledujúci obrázok zobrazuje príklad príkazu na odstránenie profilu používateľa „Temp“. Číslo „2“ označuje správu o úspechu.

Na záver

Naši odborníci uviedli päť spôsobov, ako odstrániť miestne konto v systéme Windows 10. Vyberte si ten najvhodnejší a zbavte počítač nepotrebných profilov.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: