Ako odstrániť nepotrebné písma v systéme Windows 10

Používatelia pridávajú do systému OS 10 ďalšie písma z rôznych dôvodov: môže to byť napríklad z dôvodu potreby vytvoriť konkrétny dokument alebo vykonať sériu manipulácií s fotografiami. V určitom okamihu sa však tieto načítané položky stanú irelevantnými a nezmiznú, t. j. len zahlcujú operačný systém. Vyvstáva otázka: ako odstrániť písma? Naši odborníci vám poradia najlepší spôsob riešenia problému.

Ako odstrániť nepotrebné písma v systéme Windows 10: rýchle riešenie

Metódy odstraňovania

Odstránenie nepotrebných položiek v systéme Windows 10 nie je ťažké. Hlavnou vecou je robiť všetko opatrne a pomaly. Tak a je to tu.

Ako odstrániť nepotrebné písma?

Najjednoduchší spôsob odstránenia nepotrebnej položky z notebooku. Najprv sa musíte dostať k umiestneniu balíkov. Prejdite na tlačidlo Štart, vyberte položku Ovládací panel. V otvorenom zozname nájdite kartu „Fonty“ a kliknite na ňu. V otvorenom zozname vyberte nepotrebné prvky ľavým tlačidlom myši a stlačte tlačidlo „Odstrániť“ (alebo môžete vybrať možnosť „Odstrániť“ z kontextového menu).

Metóda č. 2

Ako vidíte, odstránenie nepotrebných písiem zo systémových priečinkov je možné. Čo však robiť, ak nechcete „skrývať“ položky z vášho notebooku?? Zriedkavé, ale možné a nemali by sa ignorovať. Táto nepríjemná situácia zvyčajne nastáva, keď je konkrétny štýl používaný aplikáciou na pozadí a nie je možné ho odstrániť štandardnou metódou.

Riešením problému je použitie registra. Každý operačný systém počítača uchováva informácie o takmer všetkých prvkoch a písma nie sú výnimkou. Stačí odstrániť správne zistenú značku a definovaná zložka tiež zmizne.

Preto je potrebné vykonať niekoľko činností:

  1. Prejdite do ponuky Štart a zadajte „regedit“.

  2. Kliknite na nástroj, ktorý sa zobrazí v okne, a vyberte možnosť „Spustiť ako správca“.

  3. Na obrazovke sa zobrazí nové okno s editorom registra. Nájdite „HKEY_LOCAL_MACHINE“ na ľavej strane vetvy adresára a za „SOFTWARE“.

  4. V tejto časti vyberte položku „Microsoft“ a potom časť „Windows NT“.

  5. A nakoniec záver našej misie – záverečná časť „Fonty“. Tu by ste mali hľadať tie nešťastné prvky, ktoré sa „nechcú“ odstrániť. Mimochodom, systémové položky aj položky tretích strán sa nachádzajú tu.

  6. Vyberte všetky „nepotrebné“ komponenty, kliknite na ne pravým tlačidlom myši a stlačte tlačidlo „Odstrániť“.

Ak ste si istí, že ste všetky činnosti vykonali správne, nezabudnite reštartovať systém: inak sa vytvorené zmeny jednoducho neprejavia.

Ako skryť písma

Nie vždy a nie vo všetkých prípadoch je relevantné úplné odstránenie písiem pridaných do systému. Ak ich chcete odstrániť zo zobrazenia, presnejšie z programov a všetkých počítačových aplikácií, môžete jednoducho skryť niektorý z vybraných štýlov.

Pomocou predchádzajúcej schémy vyhľadajte priečinok Fonts. Prechádzaním jeho obsahu nájdite nepotrebné položky, kliknite na ne ľavým tlačidlom myši, aby ste ich vybrali, a kliknite na možnosť „Skryť“ v kontextovom menu.

Môže sa stať, že nastavenia jazyka v aktuálnom systéme nepodporujú určitý počet písiem. Aby ste nemuseli vykonať úplnú odinštaláciu, môžete ich tiež skryť. Opäť sa musíte dostať do priečinka Fonts a vybrať kategóriu „Možnosti písma“ v ľavej časti okna, stačí na ňu kliknúť ľavým tlačidlom myši. Po otvorení sekcie kliknite na položku „Obnoviť predvolené nastavenia písma“ a potvrďte svoju akciu kliknutím na tlačidlo Ok v spodnej časti.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: