Ako odstrániť používateľské konto v systéme Windows 7

Operačné systémy spoločnosti Microsoft podporujú možnosť nastavenia nezávislých profilov. Takto môže jeden počítač používať viacero ľudí, ktorí sa prihlásia pod vlastným používateľským menom. Profily používateľov s prístupom k PC spravuje správca systému. Naši odborníci vám poradia, ako môžete zo systému Windows 7 odstrániť konto, ktoré už nepotrebujete.

Ovládací panel

Základné nástroje na správu používateľských profilov v operačnom systéme sú sústredené v jednej časti ovládacieho panela.

Stlačením klávesovej skratky „Win+R“ otvorte okno „Spustiť“. Do textového poľa zadajte „control userpasswords“. Stlačte tlačidlo Enter na fyzickej klávesnici alebo kliknite na tlačidlo OK.

Príkaz otvorí časť Používateľské kontá v Ovládacom paneli systému Windows. Postupujte podľa odkazu v rámčeku na snímke obrazovky.

Nájdite profil, ktorý chcete odstrániť, v zozname profilov nainštalovaných v počítači. Kliknutím na jeho ikonu sa dostanete do ponuky správy účtu.

Vyberte odkaz „Odstrániť“ v zozname akcií.

Na ďalšej stránke vyberte, čo chcete urobiť so súbormi obsiahnutými v profile. Ak bolo všetko, čo potrebujete, predtým nahrané na externé médium, kliknite na tlačidlo označené rámčekom. Ak je vybraná možnosť „Uložiť súbory“, obsah adresára používateľa „Zelený“ sa umiestni do samostatného priečinka na pracovnej ploche správcu systému.

V poslednom kroku potvrďte vymazanie účtu kliknutím na políčko.

Manažér účtu

Pokročilá správa nastavení zabezpečenia používateľov pomocou Správcu účtov. Môžete ho použiť aj na odstránenie profilu, ktorý nepotrebujete.

Vyvolanie dialógového okna „Spustiť“. Do textového poľa zadajte „control userpasswords2“ a stlačte OK.

V okne správcu účtov začiarknite políčko s označením „1“. Aktivujte ovládacie prvky a zvýraznite profil v oblasti zoznamu používateľov. Kliknite na tlačidlo „Vymazať“.

Systém Windows vygeneruje systémové upozornenie, v ktorom informuje o dôsledkoch činnosti správcu. Potvrďte vymazanie profilu stlačením tlačidla „Áno“. Na rozdiel od vyššie uvedenej možnosti nie ste pri používaní Správcu účtu vyzvaní na uloženie údajov. Adresár vybraného používateľa sa okamžite a nenávratne vymaže aj s celým obsahom.

Príkazový riadok

Posledný spôsob vymazania používateľských účtov si vyžaduje použitie príkazového riadka spusteného so zvýšenými oprávneniami.

Kliknutím na tlačidlo „Štart“ otvorte ponuku Štart systému a použite vyhľadávací panel. Zadajte názov požadovaného programu. Počas písania začne systém Windows vyberať zhody. Po kliknutí pravým tlačidlom myši na ikonu príkazového riadku sa vo výstupnom okne zobrazí. Rozbaľte kontextovú ponuku a vyberte položku označenú tromi.

Keď sa na výzve zobrazí pozývací reťazec, zadajte príkaz ako: „net user UserName /delete“. Namiesto „UserName“ zadajte používateľské meno používateľa, ktorého účet chcete vymazať. Stlačením klávesu Enter na fyzickej klávesnici počítača úplne odstránite zadaný profil. Systém vás neupozorňuje na dôsledky vykonaných akcií a nevyžaduje dodatočné potvrdenie.

Na záver

V tomto článku naši odborníci uviedli tri spôsoby odstránenia používateľského konta v systéme Windows 7. Najbezpečnejší je ten prvý. Systém niekoľkokrát požiada o potvrdenie a uloží vymazané údaje profilu na neskoršie použitie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: