Ako odstrániť službu Gmail

Časom môže používateľ chcieť zmeniť svoje používateľské meno alebo prejsť na inú službu, ktorá sa mu zdá pohodlnejšia. Naši odborníci vám poradia, ako môžete v prípade potreby odstrániť svoju poštovú schránku Gmail.

Archívne údaje

Pred vymazaním e-mailu od Google si možno budete chcieť uložiť reťazec e-mailov z konta Google. To vám umožní preniesť dôležitú korešpondenciu do inej služby.

Späť na domovskú stránku Google. Kliknite na tlačidlo „Prihlásiť sa“ v pravom hornom rohu okna prehliadača, ktoré je na snímke obrazovky znázornené šípkou.

Kliknite na políčko so súhrnom účtu.

Heslo zadajte do poľa zobrazeného šípkou. Kliknutím na tlačidlo „Ďalej“ vstúpite do služieb Google.

Namiesto tlačidla „prihlásenie“ sa na hlavnej stránke zobrazí avatar používateľa. Kliknutím na ňu otvoríte rozbaľovaciu ponuku. Prejdite do nastavení konta.

Kliknite na kartu „Údaje a personalizácia“ v hornom menu. Nájdite časť Sťahovanie, vymazávanie a plánovanie. Kliknite na oblasť „Odstrániť službu alebo účet“ označenú číslom „2“.

Na ďalšej stránke máte na výber z dvoch možností. Pretože chceme odstrániť iba e-mail, ale chceme si zachovať službu YouTube alebo cloudové úložisko, kliknite na položku „Odstrániť službu“. Kliknite na hypertextový odkaz označený na snímke obrazovky rámčekom.

Ak chcete prejsť na stránku, ktorá pripravuje údaje služby Gmail na odoslanie, použite odkaz „Stiahnuť údaje“, označený jedným. Ak korešpondencia nemá žiadnu hodnotu, kliknite na ikonu koša a prejdite na položku „Odstrániť službu.

V predvolenom nastavení vás vyzve, aby ste do počítača uložili všetky údaje o používaní sieťových služieb spoločnosti Google. Zrušte začiarknutie ďalších políčok a ponechajte len časť „Mail“ znázornenú na snímke obrazovky. Stlačte tlačidlo „Ďalej“ označené dvojkou.

Nahrajte do počítača archív ZIP obsahujúci uloženú korešpondenciu vo formáte MBOX. Po dokončení sťahovania kliknite na hypertextový odkaz so šípkou, čím získate prístup k nastaveniam účtu. Systém nás vráti do kroku 7, kde stlačením ikony koša potvrdíme vymazanie služby po uložení archívnych záznamov.

Odstránenie služby

Ak chcete odstrániť svoje konto Gmail, ale zachovať si prístup k ostatným službám, musíte mať schránku na inom serveri.

Po dotknutí sa ikony košíka systém ponúkne prenos kontroly prístupu na inú e-mailovú adresu. Zadajte ho do poľa, ktoré je zobrazené šípkou na nasledujúcej snímke obrazovky. Kliknite na hypertextové prepojenie „Dostať potvrdzujúci e-mail“.

Ďalšie vyskakovacie okno obsahuje pokyny na prenos kontroly na e-mailovú adresu zadanú používateľom. Skontrolujte e-mail o druhej službe, postupujte podľa rád uvedených v e-maile a kliknite na „Pokračovať“.

Na snímke obrazovky nižšie je zobrazená správa od spoločnosti Google. Služba žiada používateľa o potvrdenie vymazania služby Gmail. Odkaz na hypertextový odkaz je označený šípkou.

Na otvorenej stránke skontrolujeme konečné údaje. Účet, ktorý sa má odstrániť, je uvedený ako „1“. Dvojčíslie označuje e-mailovú adresu, na ktorú sa kontrola prenáša. V takom prípade začiarknite políčko označené „3“. Dokončite kliknutím na tlačidlo „Odstrániť Gmail“.

Na záver

Po akciách opísaných našimi odborníkmi sa služba Google Services Control presunie do inej poštovej schránky. Zbavíte sa služby Gmail, ale bez straty prístupu k obchodu s aplikáciami pre Android, cloudovému úložisku a online dokumentom.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: