Ako otvoriť Správcu úloh v systéme Windows 7

Správca úloh v systéme Windows umožňuje používateľovi ovládať činnosť operačného systému. Pomocou neho môžete zobraziť spustené procesy, odstrániť zavesené aplikácie alebo preskúmať zaťaženie pamäte a procesora. Naši odborníci vám ukážu, ako ho sprevádzkovať v systéme Windows 7.

Kontextové menu

Kliknutím pravým tlačidlom myši na voľné miesto na paneli úloh sa otvorí kontextová ponuka. Zo zoznamu dostupných možností na snímke obrazovky vyberte možnosť označenú dvojitou šípkou.

Spustiť príkaz

Stlačením klávesovej skratky Win+R otvorte dialógové okno Spustiť. Do textového poľa zadajte „taskmgr“. Kliknite na tlačidlo „OK“ a zadajte príkaz na spustenie spustiteľného súboru.

Ponuka vyhľadávania

Otvorte ponuku Štart a vyhľadajte položku „dispečer. Systém Windows zobrazí zoznam systémových programov zobrazený na obrázku. Dvakrát kliknite na riadok označený „2“, čím spustíte Správcu úloh.

Prieskumník

Otvorte Prieskumníka súborov a prejdite na „C:{Windows\System32“. Do vyhľadávacieho poľa zadajte „taskmgr“. Počas písania systém vyhľadá zhody v priečinku a vo výsledkoch zobrazí odkaz na spustiteľný súbor. Dvakrát kliknite na ikonu šípky.

Zástupca na pracovnej ploche

Okrem priameho spustenia z adresára umiestnenia je možné zobraziť spustiteľnú ikonu na ploche pomocou prieskumníka súborov. Po vyhľadaní priečinka kliknite pravým tlačidlom myši na ikonu správcu úloh. Vyvolanie kontextového menu rozbaľte položku „Odoslať“. Vyberte riadok označený trojbodkou na snímke obrazovky a odošlite zástupcu programu na plochu.

Kombinácia „Ctrl+Alt+Del“

Známa „kombinácia troch prstov“ presmeruje používateľa z plochy na uzamknutú obrazovku. Vyberte poslednú položku v ponuke hlavných akcií, ktorá sa na nej nachádza. Spustením Správcu úloh sa používateľ vráti do známeho grafického rozhrania.

Kombinácia „Ctrl+Shift+Esc“

Posledná kombinácia klávesových skratiek slúži na priamy prístup k správcovi úloh. Môže sa používať aj vtedy, ak je aktívne okno maximalizované na celú obrazovku.

Zhrnutie

Sedem spôsobov, ktoré naši odborníci ukázali v tomto návode, umožňuje používateľovi spustiť Správcu úloh systému Windows 7 takmer v každej situácii.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: