Ako otvoriť Správcu zariadení v systéme Windows 10

Časť konzoly operačného systému, ktorá obsahuje informácie o hardvérovej konfigurácii počítača, sa nazýva Správca zariadení. V tomto článku naši odborníci uvádzajú rôzne spôsoby jeho otvorenia v systéme Windows 10.

Vyhľadávací systém

Univerzálnou možnosťou, ktorá nezávisí od úrovne počítačových znalostí, je použitie integrovaného vyhľadávania. Stlačte tlačidlo „Štart“ a začnite písať názov oddielu, ku ktorému chcete získať prístup. Spustite Správcu zariadení kliknutím na oblasť „Best Match“ alebo kliknutím na virtuálne tlačidlo „Open“.

Rozšírená ponuka Štart

Otvorte rozšírenú ponuku stlačením klávesovej skratky „Win+X“ alebo kliknutím pravým tlačidlom myši na tlačidlo Štart. Otvorte jedno z políčok na snímke obrazovky.

Na ďalšom obrázku je zobrazený Správca zariadení spustený s riadkom označeným jednotkou v rozšírenej ponuke.

Okno Konzola na správu počítača je rozdelené na tri časti. Vyberte riadok naľavo označený šípkou. V centrálnej oblasti sa zobrazí zoznam zariadení pre daný počítač.

Ikona „Tento počítač“

Kliknite pravým tlačidlom myši na kontextovú ponuku ikony „Tento počítač“. Dostupné možnosti spustenia Správcu zariadení sú na snímke obrazovky označené políčkami. Riadok označený dvojitou značkou otvorí konzolu MMC, o ktorej sa hovorí vyššie. Položka „Vlastnosti“ zobrazí príslušnú časť klasického ovládacieho panela.

Ak chcete získať prístup k správcovi zariadení, použite rámček v navigačnom menu na strane.

„Spustiť“ a PowerShell

Modul snap-in konzoly pre správu môžete otvoriť pomocou príkazov priameho prístupu. Otvorte dialógové okno „Spustiť“ pomocou klávesovej skratky „Win+R. Do textového poľa zadajte „hdwwiz“.cpl“ alebo „devmgmt.msc“. Spustite dispečer kliknutím na tlačidlo „OK“ alebo stlačením klávesu Enter na klávesnici fyzického počítača.

Podobné príkazy možno zadať na výzve CMD alebo vyvolaním prostredia PowerShell.

Ovládací panel

Poslednou zvažovanou metódou je použitie klasického ovládacieho panela. V dialógovom okne „Spustiť“ ho spustite zadaním „control“.

Vo všeobecnom zozname nájdite časť v rámčeku na obrázku.

Na záver

Vyberte si najpohodlnejšiu možnosť zo zoznamu poskytnutého našimi odborníkmi a použite ju na prístup k správcovi zariadení.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: