Ako povoliť zisťovanie siete v systéme Windows 10

Funkcia zisťovania siete umožňuje počítaču nájsť ostatné počítače a mobilné zariadenia, ktoré sú k nemu pripojené v rámci tej istej siete. Naši odborníci vám poradia, ako ho aktivovať v systéme Windows 10.

Nastavenia siete

V grafickom rozhraní operačného systému môže používateľ selektívne konfigurovať zisťovanie pre rôzne typy sietí.

Vyvolanie panela parametrov pomocou kombinácie klávesov „Win+i“. Prejdite do časti zvýraznenej na snímke obrazovky.

Vyberte riadok označený jednotkou v bočnom menu. Presuňte sa na pravú stranu okna a prejdite do zvýrazneného poľa nastavení. Kliknite na oblasť označenú symbolom „2“.

Tým sa otvorí applet správy siete z klasického ovládacieho panela. Kliknite na odkaz označený na snímke obrazovky.

V paneli zdieľaných nastavení je štandardne rozbalený blok s parametrami aktuálneho spojenia. Presuňte prepínač do polohy „Povoliť“, ktorá je na snímke označená jednotkou. V prípade potreby zopakujte túto operáciu pre iný typ siete a rozšírte blok označený dvojbodkou. Uložte nastavenia kliknutím na tlačidlo „Uložiť“.

Príkazový riadok

Pomocou príkazového riadka, ktorý je súčasťou distribúcie, je funkcia zisťovania povolená pre všetky typy sietí súčasne. Táto možnosť je rýchlejšia, ale neskôr si vyžaduje dodatočnú konfiguráciu obmedzení.

Vyvolanie rozšírenej ponuky Štart pomocou klávesovej skratky „Win+X“. Kliknutím na ohraničený riadok spustíte shell v režime zvýšených oprávnení.

Na výzvu vyberte „netsh advfirewall firewall set r

    e group=“Zisťovanie siete“ new enable=Yes“. Stlačte Enter a po niekoľkých sekundách sa zobrazí konečná správa, ktorá je na snímke označená číslom „dva“. V prípade systémov s anglickou lokalizáciou nahraďte cyriliku v príkaze textom „Network Discovery“. Ak chcete úplne vypnúť zisťovanie počítača, nahraďte posledné slovo „Áno“ slovom „Nie“. Akcia sa vzťahuje na všetky typy sietí súčasne.

    Ak to zhrnieme

    Naši odborníci vám poradia, ako povoliť funkciu zisťovania siete v systéme Windows 10. Vyberte najvhodnejšiu možnosť, ktorá umožní ostatným počítačom pripojeným k sieti nájsť váš počítač.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: