Ako preinštalovať systém Windows 10 218

Preinštalovaním systému Windows sa zbavíte vnútorných chýb, ktoré sa časom nahromadili, a systém bude opäť reagovať na príkazy používateľa. Spoločnosť Microsoft tento postup zautomatizovala, aby bol čo najjednoduchší. Naši odborníci vám vysvetlia možnosti, ktoré máte k dispozícii na obnovenie svojho účtu.

Nový začiatok

Počnúc zostavením 2004 spoločnosť Microsoft odstránila zbytočné zdvojenie funkcií v systéme Windows 10. Nové spustenie je teraz spojené s návratom do pôvodného stavu.

Vyvolanie panela parametrov operačného systému pomocou kombinácie kláves „Win+i“. Jedným kliknutím na časť označenú rámčekom.

V bočnej ponuke vyberte riadok označený jedným. Prejdite na pravú stranu okna. Horný blok parametrov, ktorý je na obrázku zvýraznený zelenou značkou, slúži na resetovanie. Stlačením tlačidla „Začať“ spustíte sprievodcu.

V novom okne, ktoré sa otvorí v hornej časti panela s možnosťami, vyberte, čo chcete urobiť s osobnými súbormi používateľa. Naši odborníci použili hornú položku označenú červeným rámčekom.

V ďalšom kroku vyberieme možnosť preinštalovať. Môžete použiť miestny oddiel umiestnený na pevnom disku alebo môžete spustiť distribučný balík cez sieť.

Ak vyberiete sieťovú reinštaláciu, zobrazí sa približné množstvo údajov, ktoré sa majú reinštalovať. Ak pripojenie neumožňuje stiahnutie v krátkom čase, klikneme na odkaz označený bodkovanou čiarou.

Dvojpolohový prepínač, označený šípkou, umožňuje rýchle prepínanie medzi lokálnou a sieťovou reinštaláciou. Potvrďte zmeny kliknutím na tlačidlo „Potvrdiť“.

V poslednom kroku sa zobrazí zoznam dôsledkov preinštalovania. Kliknutím na odkaz označený jednotkou môže používateľ vopred zistiť, ktoré aplikácie budú odinštalované a budú vyžadovať opätovnú inštaláciu. Na začiatku postupu kliknite na tlačidlo „Reset“ a počkajte, kým sa sprievodca znovu spustí.

Obraz systému

Zálohovanie umožňuje vytvoriť úplnú snímku systému s jeho nastaveniami a nainštalovanými aplikáciami a v prípade potreby sa k nej vrátiť.

Vytvorenie kópie

Otvorte dialógové okno „Spustiť“ pomocou klávesovej skratky Win+R. Do textového poľa zadajte „control“. Stlačte tlačidlo OK alebo stlačte tlačidlo Enter, čím spustíte klasický ovládací panel systému.

Prejdite na oddiel označený rámčekom na snímke obrazovky.

Kliknite na odkaz označený šípkou v bočnom menu.

V okne sprievodcu zálohovaním vyberte médium, na ktoré sa uloží obraz systému. Najvhodnejšou možnosťou je ďalší pevný disk rovnakej veľkosti ako ten, na ktorom je nainštalovaný systém Windows.

Kliknutím na tlačidlo uvedené v rámčeku spustíte postup zálohovania. Vytvorená kópia obsahuje všetok nainštalovaný softvér a nastavenia zadané používateľom.

Obnovenie

Zavedenie počítača do prostredia obnovy. Prístup do sekcie zobrazenej na obrázku obrazovky získate postupným výberom položky „Troubleshooting“ (Riešenie problémov) – „Diagnostics“ (Diagnostika) na hlavnej obrazovke.

Spustí predvoleného sprievodcu obnovou a navrhne použitie najnovšej záložnej kópie. Súhlasíte kliknutím na tlačidlo „Ďalej“.

Ak sa po vytvorení obrazu zmenila štruktúra jednotky, začiarknite políčko označené šípkou. Výsledkom je, že váš pevný disk bude naformátovaný podľa mapy diskových oddielov na obrázku.

Kliknite na „Hotovo“ a počkajte, kým sa nasadí archivovaná kópia systému.

Inštalácia z médií

Druhá metóda zahŕňa vytvorenie inštalačného média a inštaláciu novej kópie systému Windows na existujúci disk. Systémové súbory sú nahradené, ale nainštalovaný softvér a osobné údaje používateľa nie sú ovplyvnené.

Príprava

Prejdite na oficiálnu stránku na stiahnutie systému Windows 10. Kliknutím na tlačidlo v rámčeku načítajte nástroj na vytvorenie inštalačného média vytvorený spoločnosťou Microsoft.

Po spustení výsledného súboru na inom ako počítačovom počítači presuňte prepínač do polohy označenej šípkou. Môžete si vybrať, či chcete distribúciu priamo napáliť na flash disk alebo DVD, alebo získať obraz ISO.

Preinštalovanie stránky

Preinštalovanie systému spustíme z média, ktoré sme vytvorili v predchádzajúcom kroku. Vo fáze spustenia postupujte ako pri bežnej inštalácii. Kliknite na tlačidlo v rámčeku a vyjadrite súhlas s licenčnou zmluvou.

Vo fáze, v ktorej sa ponúka výber typu inštalácie, kliknite na zvýraznenú oblasť. Počas preinštalovania inštalačný program neovplyvňuje softvér a používateľské údaje, ale iba aktualizuje systémové súbory.

Na záver

Naši odborníci opísali tri spôsoby, ako môžete preinštalovať systém Windows 10. Všetky umožňujú získať nový operačný systém, ale líšia sa v zaobchádzaní s nainštalovaným softvérom a používateľskými súbormi. Vyberte si jeden z nich v závislosti od aktuálneho stavu operačného systému a dostupných prostriedkov na jeho opravu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: