Ako prepnúť rozloženie v systéme Windows 10

Všetci, pre ktorých angličtina nie je materinským jazykom, majú národné rozloženie. V predvolenom nastavení systému Windows 10 sa na zmenu jazyka vstupu používajú súčasne dve klávesové skratky. Ak vám nevyhovujú štandardné klávesy „Alt+Shift“ a „Win+Space“, môžete ich vymeniť za známejšie alebo pohodlnejšie. Naši odborníci nám radia, ako na to.

Výber jazyka

Vo väčšine prípadov sa požadované jazyky vyberajú počas fázy inštalácie operačného systému. Ak to z nejakého dôvodu nebolo vykonané alebo ak je potrebné zmeniť jazykové nastavenia, pridajte ďalší balík ručne.

Otvorte dialógové okno Možnosti systému Windows stlačením kombinácie klávesov „Win+i“. Jedným kliknutím získate prístup k zarámovanej sekcii.

Vyberte položku označenú jednotkou v bočnom menu. Prejdite cez parametre na pravej strane až k bloku zvýraznenému na obrázku. Kliknutím na znamienko plus vedľa šípky otvorte dialógové okno Pridať jazykové balíky.

Do označeného poľa zadajte názov svojho jazyka. Pred každým symbolom balíka sú označené dostupné funkcie. Po výbere jazyka, ktorý chcete použiť, kliknite na tlačidlo označené „T“.

Ak chcete použiť balík ako jazyk na písanie, vyberte pozíciu označenú šípkou. Kliknite na tlačidlo „Inštalovať“ a počkajte na stiahnutie a inštaláciu.

Spôsob prepínania

Po vydaní systému Windows 10 sa nastavenia metódy prepínania jazykov niekoľkokrát zmenili. Tu je popis, čo treba urobiť pre zostavu číslo 2004, ktorá je aktuálna od polovice roka 2020.

Prejdite do časti panela Nastavenia operačného systému, ktorá už bola popísaná vyššie. V hornej časti pravého okna sa nachádza oblasť skratiek na úpravu parametrov. Kliknite na ikonu označenú dvojitou značkou.

Prejdite do časti Nastavenia klávesnice a kliknite na odkaz v rámčeku v dolnej časti stránky.

Otvorí sa nové okno klasického rozhrania operačného systému. V hlavnom poli môžete vidieť kombináciu prepínača rozloženia klávesnice. Ak ho chcete zmeniť, stačí kliknúť na tlačidlo na snímke obrazovky.

Vo zvýraznenom bloku presuňte rádiové tlačidlo výberom novej klávesovej skratky.

Predvolený jazyk

Okrem manuálnych nastavení prepínačov môže používateľ definovať aj automatické nastavenia, ktoré určujú správanie operačného systému za každých okolností.

Predtým, ako používateľ pristúpi k výberu klávesových skratiek, má možnosť zmeniť predvolený jazyk pre zadávanie textu a spôsob jeho definovania. Pomocou rozbaľovacej ponuky označenej jednotkou môžete určiť prioritné rozloženie klávesnice. Zaškrtnutím pozície označenej šípkou môžete ponechať rozhranie v ruštine a uprednostniť angličtinu. To bude veľmi užitočné pre tých, ktorí často používajú dialógové okno Spustiť, príkazový riadok alebo neradi prepínajú vstupné jazyky na klávesnici.

Nastavené hodnoty možno definovať ako predvolené hodnoty pre všetkých používateľov, ktorí budú do systému pridaní v budúcnosti. Vyvolajte dialógové okno „Spustiť“ pomocou klávesovej skratky Win+R. Do zvýrazneného poľa zadajte „inlt“.Kliknite na tlačidlo „OK“ a potom.

V otvorenom applete Klasický ovládací panel prejdite na kartu označenú jedným. Kliknite na ohraničené tlačidlo.

Zaškrtnutím políčok v oblasti označenej šípkou skopírujeme nastavenia zadané pre aktuálneho používateľa na všetky účty. Na snímke obrazovky sú vybrané nastavenia zvýraznené zelenou značkou a základné nastavenia sú zvýraznené tyrkysovou značkou.

Na záver

Podľa tipov našich odborníkov v tomto materiáli môžete nastaviť vhodnú kombináciu na prepínanie rozloženia klávesnice a automatizovať niektoré parametre jej definície.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: