Ako previesť FB2 do ePub

FB2 a ePub dva populárne formáty elektronických kníh. Prvý z nich vyvinul Slovenská programátor a používa sa najmä v Runete a rusky hovoriacich krajinách bývalého Sovietskeho zväzu. Druhá je medzinárodná a podporujú ju všetci čitatelia. Naši odborníci vám poradia, ako konvertovať knihy FB2 do formátu ePub.

Ca
 • e
 • Ca

 • e bezplatný multiplatformný softvér s verziami pre Windows, macOS a
 • nux. Slúži na ukladanie, čítanie a konverziu elektronických kníh medzi populárnymi formátmi s možnosťou úprav. Vytvorenú knižnicu možno synchronizovať s elektronickými čítačkami, smartfónmi a tabletmi.

  Pri prvom spustení softvéru sa v ňom nachádza iba jedna kniha – Stručná úvodná príručka. Kliknutím na tlačidlo označené dvojbodkou na snímke obrazovky pridáte súbor FB2 do svojej knižnice.

  V otvorenom okne Prieskumníka vyberte umiestnenie knihy, ktorá sa má previesť. Stlačte tlačidlo „Otvoriť“.

  Po načítaní do knižnice Ca

 • e popis knihy sa zobrazí v centrálnom poli. Pred začatím konverzie formátu kliknite na oblasť „Upraviť metaúdaje“.

  V okne, ktoré sa otvorí, môžete upraviť všetky informácie o tlačenej publikácii. V hornej časti jednotky sa zobrazujú polia s názvom a autorom. Upravte údaje o publikácii v dolnej polovici okna pomocou rozbaľovacích ponúk alebo priamo úpravou. Ak chcete vymeniť kryt, kliknite na tlačidlo označené tromi.

  Po vykonaní všetkých potrebných úprav kliknite na tlačidlo „OK“ a zatvorte okno Editor metadát.

  Kliknite na oblasť „Konvertovať“, ako je znázornené na snímke obrazovky.

  V novom okne vyberte pomocou rozbaľovacieho zoznamu v oblasti označenej šípkou cieľový formát -ePub. Stlačením tlačidla „OK“ spustite konverziu.

  Tá istá kniha sa vo všeobecnom okne nezobrazí dvakrát. Otvorte oblasť „Formáty“ v bočnej ponuke a vyberte EPUB. Pozrite si konvertovaný súbor vedľa príručky Rýchly štart. Tlačidlo označené „4“ spustí vstavaný Ca

 • e Reader, čítačka elektronických kníh. Môžete ho použiť na vyhodnotenie výsledku pred stiahnutím súboru do mobilného zariadenia.

  Hamster Free BookConverter

  Hamster Free BookConverter používa dynamické knižnice na prevod formátov Ca

 • e, ale má mimoriadne zjednodušené rozhranie. Z nastavení je možné zmeniť iba jazyk.

  Otvorte program a myšou potiahnite súbor FB2 do centrálnej oblasti.

  Po rozpoznaní knihy sa zobrazí dvakrát označené tlačidlo „Ďalej“. Kliknutím naň otvoríte dialógové okno výberu.

  Ďalšie okno bude rozdelené do dvoch vertikálnych blokov. Na snímke obrazovky je prvý obrázok vľavo a druhý vpravo. V hornej časti sa vykonajú úpravy pre konkrétne zariadenie; v dolnej časti sa vyberie univerzálna možnosť konverzie do formátu definovaného používateľom. Naši odborníci si pre tento príklad vybrali druhý variant. Zaškrtnite „EPUB“ v poli „Formáty a platformy“ a kliknite na „Konvertovať“.

  Otvorí sa malé okno, v ktorom by mal používateľ určiť umiestnenie výsledného súboru. Kliknutím na tlačidlo „OK“ sa spustí postup konverzie.

  Po dokončení konverzie vás softvér vyzve, aby ste prešli do priečinka s konečným výsledkom alebo sa vrátili do zoznamu prevzatých kníh a operáciu zopakovali.

  Internetové služby

  Na jednorazovú konverziu môžeme použiť online služby. Naši odborníci si ako príklad zobrali stránku fb2epub.

  Na domovskej stránke kliknite na oblasť označenú šípkou a nahrajte pôvodný súbor FB2.

  Rozbaľovacia ponuka zobrazená ako „1“ vám dáva možnosť vybrať jedno z bezplatných písiem pre rozloženie textu.

  Po nastavení jedinej dostupnej možnosti výstupu vyberte tlačidlo v rámčeku. Počkajte na spracovanie zdrojového súboru.

  Ak si chcete previesť knihu na pracovnú plochu, kliknite na „Stiahnuť“. Odkaz je platný 15 minút, potom sa súbory zo servera vymažú a uvoľnia miesto pre údaje ďalšieho návštevníka.

  Na záver

  V závislosti od vašich potrieb si môžete vybrať jednu z možností, ktoré naši odborníci preskúmajú, a previesť knihy, ktoré chcete čítať.

 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: