Ako previesť GPT na MBR pri inštalácii systému Windows 10

tabuľka diskových oddielov GPT, ktorá je súčasťou štandardu UEFI vyvinutého spoločnosťou Intel s cieľom nahradiť BIOS. Pôvodne bol navrhnutý pre serverové platformy, ale rýchlo sa ujal aj pre štandardné počítače. Napriek niektorým zjavným výhodám GUID Partition

, M
naďalej existuje paralelne. V dôsledku tejto koexistencie sa používateľ môže stretnúť s nasledujúcim problémom. Napríklad pri pokuse o aktualizáciu sa operačný systém odmietne nainštalovať na nový disk kvôli inému typu rozdelenia. Ako vyriešiť tento konflikt a previesť GPT na M
Pri inštalácii systému Windows 10 vám naši odborníci poradia.

Previesť mapu oddielov

Systém Windows 10 ako moderný operačný systém dokáže porozumieť obom typom tabuliek diskových oddielov. Rovnako dobre môže používať GPT ako M
. Výber závisí len od základnej dosky. Ak používa firmvér UEFI, môžete pripojiť nový disk a pokračovať v inštalácii. S BIOSom to môže byť trochu zložitejšie.

Na začiatku, vo fáze výberu umiestnenia, môže inštalačný program systému Windows 10 oznámiť, že nemôže pokračovať. Kliknutím na políčko s textom chyby zistíte, čo nie je v poriadku.

V zobrazenom informačnom okne inštalačný program operačného systému zobrazí dôvod, prečo nie je schopný vykonať požadovanú operáciu. Po zistení povahy problému uzavrite oznámenie. Nájdite číslo problémovej jednotky v zozname. Na predchádzajúcej snímke obrazovky je znázornená šípkami.

Stlačením klávesovej skratky Shift+F10 otvoríte príkazový riadok. Na niektorých modeloch notebookov použite „Shift+FN+F10“. Zadajte príkaz „diskpart“ a stlačte kláves enter. To spôsobí, že sa prepne na konzolový nástroj určený pre diskové jednotky. Na obrázku je zobrazené okno konzoly po spustení príkazu.

Typ „

 • M disk“ na získanie zoznamu diskov definovaných inštalačným programom. Hviezdičky na konci informačných riadkov zobrazujú GUID oddielu použitého na oboch zistených jednotkách
 • .

  Je potrebné zmeniť schému rozdelenia diskových oddielov na disku 1, kde sa operačný systém odmietol nainštalovať. Zadajte príkaz „select disk 1“ a prejdite na správnu jednotku. Nástroj vykoná následné akcie len s ním.

  Zadajte „konvertovať m
  “ na zmenu typu tabuľky. Po získaní správy o konverzii použijeme „

 • st disk“. Disk 1 nemá v zobrazenom zozname hviezdičku, čo znamená, že sme skončili s príkazovým riadkom. Zadaním príkazu „exit“ potvrďte ukončenie programu Diskpart a znova zatvorte konzolu.

  Obnovte zoznam v okne inštalátora pomocou tlačidla označeného „1. Po vyriešení problému s rozdeľovaním zmizne informačný riadok s chybou. Môžete pokračovať v inštalácii operačného systému.

  Na záver GPT v M
  pri inštalácii systému Windows 10

  Vyššie uvedená skratka vám umožní zmeniť schému oddielov za behu bez prerušenia inštalácie systému Windows.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: