Ako pridať výnimku v programe Windows 10 Defender

Ak chcete znížiť zaťaženie procesora spôsobené antivírusovým programom, môžete do neho pridať výnimky. Naši odborníci vám poradia, ako vykonať túto operáciu pre Defender, ktorý je súčasťou distribúcie systému Windows 10.

Najjednoduchší spôsob prístupu k nastaveniam zabezpečenia je nájsť ikonu štítu znázornenú na snímke obrazovky. Kliknutím naň otvoríte ovládací panel zabezpečenia operačného systému.

Druhý spôsob znamená použitie nastavení systému Windows. Vyvolajte nový panel rozhrania pomocou kombinácie kláves „Win+i“. Prejdite do časti zvýraznenej na snímke obrazovky.

V bočnej ponuke vyberte riadok označený jedným. Stlačte číslo „2“ na pravej strane okna, čím sa otvorí panel správy zabezpečenia.

Kliknite na ikonu štítu na paneli nástrojov. Na hlavnom paneli nájdite časť zvýraznenú zelenou značkou na obrázku. Kliknite na zvýraznené prepojenie.

V zozname možností nájdite pole „Výnimky“. Postupujte podľa hypertextového odkazu uvedeného na snímke obrazovky.

Stlačením tlačidla so symbolom „plus“ otvorte kontextovú ponuku. Používateľ môže pridať konkrétny súbor, adresár alebo proces do zoznamu výnimiek. Lišta „typ“ zabraňuje programu Defender skenovať objekty s určitou príponou.

Prvé dve položky ponuky otvoria prieskumníka s dialógovým oknom výberu. Nájdite požadovaný priečinok, vyberte ho a kliknite na dvojhlavé tlačidlo. Vyberte súbor rovnakým spôsobom.

Nasledujúce dve položky kontextového menu otvárajú vyskakovacie okná. Do zvýraznených polí zadajte príponu alebo názov procesu a stlačte tlačidlo „Pridať“.

Na záver

Podľa krokov opísaných v postupných pokynoch našich odborníkov môžete zablokovať skenovanie vybraných položiek antivírusovou ochranou integrovanou v systéme Windows 10, čím sa zníži zaťaženie systému.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: