Ako pridať zástupcu My Computer na pracovnú plochu v systéme Windows 10

Spoločnosť Microsoft odstránila ikonu Môj počítač z pracovnej plochy v systéme Windows 10. V predvolenom nastavení sa nezobrazuje a je k dispozícii len v nastaveniach. Naši odborníci nám poradia, ako vrátiť ikonu na jej obvyklé miesto.

Prispôsobte si

Všetky možnosti rozloženia pracovnej plochy vrátane umiestnenia systémových ikon na nej sú zhromaždené v časti „Personalizácia“ v nastaveniach operačného systému. Prístup k nemu je možný viacerými spôsobmi, ale najrýchlejší spôsob je použiť kontextovú ponuku.

Kliknite pravým tlačidlom myši na oblasť bez ikon na pracovnej ploche. Rozbaľte rozbaľovaciu ponuku a otvorte položku označenú šípkou na snímke obrazovky.

Po vstupe do panela s možnosťami zvýraznite v bočnej ponuke časť „Témy“. V pravej časti okna prejdite až nadol na zoznam nastavení. Kliknite na hypertextový odkaz označený „2“ v bloku „Súvisiace parametre“.

V otvorenom okne začiarknite položku „Počítač“ označenú šípkou. Kliknutím na tlačidlo „Použiť“ uložte zmeny. Ikona „Tento počítač“ by sa mala okamžite objaviť na pracovnej ploche. Nastavenia zatvorte kliknutím na tlačidlo „OK“.

K appletu zobrazenému na predchádzajúcej snímke obrazovky môžete pristupovať priamo. Otvorte dialógové okno „Spustiť“ pomocou klávesovej skratky „Win+r“. Skopírujte riadok „Rundll32 shell32.dll,Control_RunDLL.cpl,5“. Kliknite na tlačidlo „OK“ a zopakujte kroky opísané v predchádzajúcom kroku, pričom začiarknite políčko vedľa ikony, ktorú chcete pridať.

Vytvorenie skratky

Ďalší variant umiestnenia ikony „Tento počítač“ zahŕňa skopírovanie zástupcu zo správcu súborov.

Otvorte Prieskumníka systému Windows a prepnite na kartu „Zobraziť“ na paneli s nástrojmi. Kliknite na tlačidlo „Navigačná oblasť“ úplne vľavo. Vo vyskakovacom zozname označte možnosť „3“.

V oblasti rozšírenej vľavo kliknite na ikonu „Tento počítač“. Potiahnite ho cez okraj okna správcu súborov na prázdnu oblasť pracovnej plochy. Ikonu uvoľnite, keď sa vedľa nej zobrazí riadok „Vytvoriť zástupcu“, ako je vidieť na snímke obrazovky.

Úprava registra

Ak ste nezmenili nastavenia personalizácie systému Windows týkajúce sa systémových ikon, môžu sa na pracovnej ploche zobraziť úpravou registra.

V dialógovom okne Spustiť zadajte „regedit“ do nasledujúceho textového poľa. Stlačte tlačidlo OK alebo stlačte kláves Enter, aby ste spustili editor registra.

Prejdite do vetvy HKCU a postupujte podľa cesty zvýraznenej zelenou značkou na snímke obrazovky. Otvorte priečinok „Advanced“, ktorý je na snímke označený číslom „2“. Nájdite v zozname položku „HideIcons“. Dvakrát na ňu kliknite, aby sa otvorila ponuka úprav. Nastavte pole označené štvorkou na hodnotu „0“. Stlačením tlačidla „OK“ aplikujte zmeny a ukončite editor. Výsledkom tejto operácie je, že sa na pracovnej ploche zobrazí „Sieťové okolie“ a odkaz na používateľské adresáre spolu s „Môj počítač“.

Na záver

Naši odborníci uviedli možnosti umiestnenia systémovej ikony počítača na ploche systému Windows 10. Vyberte správny a vráťte sa do bežného prostredia pracovnej plochy.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: