Ako reštartovať MacBook

Počítače Apple sa vyznačujú vysokou spoľahlivosťou a stabilitou operačného systému, ale aj tie je niekedy potrebné reštartovať. Naši odborníci vám prezradia rôzne spôsoby, ako to urobiť v systéme macOS.

Správa ponuky

Do ponuky Ovládanie systému sa dostanete kliknutím na logo Apple v ľavom rohu hornej lišty. Kliknite na riadok označený šípkou v bloku správy stavu počítača.

Zobrazí sa dialógové okno odpočítavania. Používateľ má jednu minútu pred plánovaným reštartom. Počas tejto doby je možné operáciu zrušiť pomocou príslušného tlačidla. Zaškrtnutím šípky systém reštartuje aktuálne otvorené aplikácie. Ak chcete okamžite reštartovať počítač, stlačte dvojhlavé tlačidlo.

Podržaním klávesu Option na klávesnici McBooke počas vyvolania ovládacieho menu sa v menu zobrazia alternatívne príkazy. Riadok označený šípkou v tomto prípade neobsahuje znak koncovej bodky. Okamžitý reštart bez dialógového okna a minútového oneskorenia.

Klávesové skratky

Podržaním fyzického tlačidla vypnutia MacBooku, ktoré sa nachádza v pravom hornom rohu klávesnice, na niekoľko sekúnd sa zobrazí dialógové okno vypnutia. Je tu aj pozícia, ktorá umožňuje reštartovať aplikácie, ale nie je tu časovač odpočítavania. Stlačte tlačidlo označené dvojkou na snímke obrazovky.

Vyššie uvedené dialógové okno vypnutia sa tiež volá kombináciou „Control“ a „power off“.

Kombinácia „Control“ + „Command“ + „power off“ odošle MacBook do núteného reštartu a je obdobou „Ctrl+Alt+Del“ vo Windows.

Terminál

Použitie terminálu umožňuje odložiť reštartovanie o čas definovaný používateľom. Zadajte príkaz „sudo shutdown -r +00:00“. Číselné hodnoty, ktoré sa tu používajú, označujú minúty a sekundy pred vykonaním operácie. V príklade na obrázku sme nastavili interval na desať minút. Tento príkaz je potvrdený heslom používateľa, ktorý má administrátorské práva. V dôsledku jeho vykonania sa spustí systémový proces „shutdown“, ktorého identifikátor je na snímke označený šípkou. Ak chcete MacBook okamžite reštartovať, zadajte„sudo shutdown -r now“.

ID procesu možno použiť na zrušenie príkazu pred uplynutím časovača odpočítavania. Spustite nové okno terminálu a zadajte „sudo kill -9 pid#“. Namiesto „

id#Na zadanie číselného ID použite “ „, ako v príklade na obrázku1914.

Na záver

V tomto materiáli naši odborníci uviedli niekoľko návrhov, ako reštartovať McBooke. Vyberte si a použite najvhodnejšie riešenie pre vašu situáciu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: