Ako stiahnuť audioknihy do tabletu alebo smartfónu

V dnešnej dobe máme čoraz menej času na tradičné čítanie kníh. Našťastie môžete ľahko nájsť audioknihy online – sú určené na počúvanie v aute, pred spaním, a dokonca aj v práci. Ale ako ich presne stiahnete do svojho smartfónu alebo tabletu??

ako si stiahnuť audioknihu

Sťahovanie prostredníctvom počítača

Najjednoduchší spôsob, ako si stiahnuť audioknihu, je použiť na to počítač. Takto sa môžete dostať na torrentový tracker cez VPN a robiť ďalšie pirátske veci. A audioknihy je lepšie ukladať do počítača – je tam pre ne dostatok miesta. Ale ako potom prenesiete konkrétnu audioknihu do smartfónu?? Pochopme.

Teraz už nemusíte mobilné zariadenie pripájať k počítaču káblom. Namiesto toho môžete audioknihu nahrať do služby cloudového úložiska Yandex.Drive, Google Drive, Dropbox alebo inde. Potom stačí, ak k nemu pristupujete zo smartfónu pod rovnakým účtom a stiahnete si audioknihu. Používajte Telegram, populárny messenger, ktorý nedávno odblokoval Roskomnadzor, rovnakým spôsobom.

Problémy so sťahovaním zvukových kníh týmto spôsobom sa vyskytnú len u majiteľov zariadení iPad a iPhone. Možno budete musieť namiesto toho použiť iTunes.Konkrétnejšie by mali byť ich kroky nasledovné:

 1. Pripojenie zariadenia Apple k počítaču pomocou kábla USB.

 2. Spustite iTunes, ak sa neotvorí automaticky. Stiahnite si ho a nainštalujte, ak ste ho ešte nikdy nepoužili.

Venujte pozornosť formátu zvukovej knihy. Ak je to M4B, stačí audioknihu pretiahnuť do okna iTunes. V tomto prípade môžete preskočiť mnohé body tohto návodu.Ak ste audioknihu uložili ako súbor MP3, postupujte podľa nasledujúcich krokov.

 1. Nad bočným panelom vyberte položku „Hudba“. Vyberte podsekciu „Knižnica médií“ na pravej strane okna.

 2. Otvorenie priečinka s audioknihou v počítači. Môžete na to použiť štandardný Prieskumník súborov.

 3. Potom vyberte všetky súbory zvukových kníh MP3 a potom kliknite pravým tlačidlom myši na niektorý zo súborov.

 4. V kontextovej ponuke, ktorá sa zobrazí, vyberte položku „Vlastnosti.

 5. V zobrazenom okne zrušte začiarknutie políčka „Len na čítanie“ a kliknite na tlačidlo „OK“.

 6. Potiahnite a pustite celú audioknihu do okna iTunes. Mal by sa objaviť ako hudobný album.

 7. Kliknite pravým tlačidlom myši na audioknihu v iTunes.

 8. V zobrazenej ponuke prejdite na položku Podrobnosti o albume – Nastavenia – Hudba.

 9. Zmeňte položku „Typ média“ na „Audiokniha“. Potom stlačte tlačidlo „OK“.

 10. Nad bočným panelom môžete teraz vybrať položku „Audioknihy“. Ak všetko prebehne v poriadku, vaša audiokniha sa zobrazí tu.

 11. Kliknite na ikonu mobilného zariadenia, ktorá sa nachádza nad bočným panelom. Na samotnom paneli vyberte položku „Audioknihy“. Potom už len synchronizujte audioknihu, ktorú ste pridali do tabletu alebo smartfónu, zaškrtnutím a kliknutím na tlačidlo „Hotovo“.

Teraz čakáte na dokončenie synchronizácie. Čím väčšia audiokniha, tým dlhšie čakanie. Môžete ju počúvať v iBooks alebo v podobnej aplikácii.

Používanie platenej aplikácie

Používanie platenej aplikácie

Ak nemáte počítač, nie je to nič zlé. Audioknihy si môžete bezplatne stiahnuť do svojho mobilného zariadenia. Odporúčame vám využiť právne služby. Nemyslite si, že audioknihy sú drahé. Mnohé služby sú teraz dostupné na základe predplatného, ktoré vám umožní prístup k niekoľkým tisícom audiokníh naraz. Je to výhodná ponuka!

Spoločnosť Google svojho času aktívne rozvíjala svoj internetový obchod, v ktorom predávala knihy v rôznych formách. Nazýva sa Knihy Google Play. Toto je najmenej zaujímavá aplikácia, pretože všetky audioknihy sa tu predávajú samostatne. Ak ich naozaj radi počúvate, riskujete veľa peňazí.

Rovnako ako v prípade bežného Google Play, nákup každej knihy sa tu uskutoční kliknutím na príslušné tlačidlo a potvrdením platobných údajov. Niektoré knihy sú distribuované zadarmo, ale rozsah týchto diel nie je príliš veľký. Ak chcete počúvať audioknihu, musíte najprv kliknúť na tlačidlo „Stiahnuť“. Zvukové knihy môžete počúvať prostredníctvom vstavaného prehrávača v aplikácii.

Ďalšou aplikáciou na sťahovanie a počúvanie audiokníh je Audiobooks Sounds of Words. Je k dispozícii v systéme Android aj iOS. Aplikácia má intuitívne rozhranie a každý týždeň sa pridávajú nové audioknihy. Nájdete tu širokú škálu prác a prednášok. Aplikácia podporuje aj podcasty. Jedinou nevýhodou hry Sounds of Words je zle koncipovaný prehrávač. Má veľmi obmedzené funkcie. Je možné, že si budete chcieť stiahnuť samostatný prehrávač zvukových kníh, v ktorom budete vykonávať ich počúvanie.

Prvý týždeň sťahovania audiokníh je zadarmo. Cena predplatného potom závisí od toho, koľko mesiacov budete platiť naraz. Jeden mesiac bude stáť 549 Euro, zatiaľ čo tri – v 1590 Euro.

O niečo lacnejšou aplikáciou je Storytel. Táto služba ponúka približne 5000 audiokníh. Nájdete tu diela pre deti, detektívky, sci-fi, klasiku aj poéziu. V aplikácii nájdete aj prednášky, podcasty a audiosérie. No, funkcia Storytel je standup. Ak sa chcete zasmiať, túto aplikáciu si musíte stiahnuť. Je k dispozícii vo verziách pre Android aj iOS, takže sa nemusíte obávať, že by ste si museli sťahovať aplikáciu pre svoje zariadenie Apple.

Ak používate viacero zariadení, aplikácia Storytel sa medzi nimi synchronizuje. To znamená, že ak začnete počúvať audioknihu na tablete, budete pokračovať tam, kde ste skončili na smartfóne.

Inak je to typický obchod s audioknihami s vynikajúcim triedením a systémom odporúčaní. Počas prvých dvoch týždňov budete počúvať audioknihy zadarmo. A potom vás každý mesiac služby Storytel bude stáť 449 Euro.

Obchod LitRes má vlastného mobilného klienta. Venuje sa najmä bežným učebniciam. K dispozícii sú však aj audioknihy s celkovým počtom viac ako 18 000 titulov. tituly. Klient sa nazýva Listen to Audiobooks a nájdete ho v systéme Android aj iOS.

Aplikácia je jednou z používateľsky najprívetivejších. K dispozícii je aj skvelý systém odporúčaní. Žiadne sťažnosti na synchronizáciu medzi aplikáciami v rôznych zariadeniach. Môžete sa sťažovať len na cenu. Ide o to, že tu nie je zavedené žiadne predplatné. Namiesto toho služba ponúka nákup audiokníh za konkrétnu cenu – môže sa pohybovať od 30 do 9999 Euro. Pred časom LitRes zaviedol aj predplatné. Za mesačný poplatok 299 Euro dostanete tri audioknihy. Nie je to zlá voľba pre tých, ktorí ich počúvajú pomerne zriedka.

Ďalšou službou, ktorá ponúka tradičné knihy aj audioknihy, je Bookmate. V tejto aplikácii si môžete stiahnuť všetky druhy diel, dokonca aj komiksy. Pokiaľ ide o audioknihy, ich prehrávanie je synchronizované medzi rôznymi zariadeniami, čo je veľmi pohodlné. Odporúčame podcasty. Navrhuje sa to urobiť pomocou zabudovaného prehrávača, ktorý nemá žiadnu zvláštnu nevýhodu.

Bookmate má systém predplatného. Prvý týždeň používania je bezplatný. Potom vás každý mesiac bude stáť 459 Euro. Môžete si stiahnuť úplne akúkoľvek audioknihu, aj keď je nová.

Bezplatné aplikácie

Bezplatné aplikácie

Ak chcete sťahovať audioknihy zadarmo, pripravte sa na niektoré problémy. Vydavatelia vynakladajú peniaze na hlasové talenty a chcú, aby sa im ich úsilie vyplatilo. Existujú však aj bezplatné audioknihy, ktoré sú vo verejnej doméne. Môžete ich počúvať prostredníctvom klienta – môžu si ho stiahnuť používatelia iPhonu a iPadu. Podobné programy nájdete v systéme Android. Sekciu s bezplatnými audioknihami nájdete aj v už spomínanom klientovi LitRes.

Bezplatné audioknihy sú bohužiaľ zriedkavé. V tomto segmente nenájdete hity a bestsellery. Ak sa však budete dostatočne snažiť, môžete si stiahnuť aj platenú audioknihu zadarmo. Musíte byť skutočný pirát, aby ste to dokázali. V smartfónoch by sa mali používať tieto metódy:

 1. Stiahnutie z torrent trackera. Kedysi boli torrentoví klienti len na počítačoch, ale teraz si môžete aplikáciu nainštalovať aj do systému Android.

 2. Sťahovanie audiokníh v službe Telegram. Tento posol má obrovské množstvo kanálov. Niektoré sú venované audioknihám.

 3. Počúvanie audiokníh na YouTube. Ak si predplatíte službu Premium, môžete video minimalizovať a počúvať iba zvukovú stopu. Musíme však priznať, že YouTube nie je na audioknihy príliš bohatý. Na webe môžete tiež ľahko nájsť spôsoby, ako si stiahnuť zvukovú stopu z YouTube – to vám umožní preskočiť platené predplatné.

Ak však máte len iPhone, nemôžete dúfať, že sa vám podarí pirátsky stiahnuť audioknihu. Budete musieť používať počítač. Čo musíte urobiť – sme už opísali vyššie.

Záver

Audioknihy vám umožnia byť dobre prečítaný bez toho, aby ste strácali čas tradičným čítaním. Stačí, ak im urobíte miesto. V praxi každá audiokniha váži približne 1 GB.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: