Ako vymazať históriu v službe Mozilla

Druhým najobľúbenejším prehliadačom po prehliadači Google Chrome je Mozilla Firefox. Naši odborníci vám ukážu, ako vymazať históriu a nastaviť jej automatické vymazávanie.

Individuálne záznamy

Ak nepotrebujete úplne vymazať históriu, môžete ju selektívne opraviť. Odstráňte len tie položky, ktoré považujete za nepotrebné.

Kliknite na ikonu označenú „1“ na paneli nástrojov prehliadača. V otvorenej ponuke otvorte oblasť „História“. V zobrazenom zozname akcií vyberte možnosť „Zobraziť všetko“.

Otvorí sa ďalší panel knižnice. V bočnej ponuke vyberte požadované časové obdobie. V hlavnom okne vyberte položku, ktorú chcete odstrániť. Kliknutie pravým tlačidlom myši na kontextovú ponuku. Kliknite na riadok označený trojkou na snímke obrazovky.

Vymazať podľa obdobia

Históriu je možné v prehliadači Firefox vymazať selektívne, v časových intervaloch niekoľkých hodín alebo úplne.

Otvorte kontextovú ponuku (pozri vyššie) a otvorte stránku História. V zozname akcií vyberte riadok označený „3“.

V otvorenom okne správy histórie zadajte pomocou rozbaľovacieho menu časové obdobie. Môžete zadať poslednú hodinu, dve, štyri alebo 24 hodín. Posledná položka v ponuke je určená na vymazanie celej histórie. V oblasti označenej dvojbodkou vyberte údaje, ktoré sa majú vymazať. Akciu dokončíte kliknutím na tlačidlo označené „3“ na snímke obrazovky.

Automatizácia

V nastaveniach prehliadača môžete nastaviť možnosti ukladania histórie a jej automatického vymazania.

Kliknite na tlačidlo ovládacieho menu na paneli nástrojov prehliadača Firefox. Vyberte v ňom riadok „Nastavenia“.

Na paneli, ktorý sa otvorí, prejdite na časť „Súkromie a zabezpečenie“. Vyberte oblasť „História“. Rozbaľovacia ponuka, ktorá sa zobrazí po dvojitom kliknutí, umožňuje určiť tri scenáre správania prehliadača. V predvolenom nastavení sa ukladajú všetky záznamy o návštevách webových stránok. Ak chcete úplne zakázať uchovávanie histórie, vyberte možnosť „Nepamätať si“. Posledná označená tromi – pamätá si akcie definované používateľom.

Vyberte ho a začiarknite políčko „Odstrániť pri zatvorení“. Tlačidlo Predvoľby otvorí dialógové okno Výber údajov, o ktorom sa hovorí v predchádzajúcej časti. Jediným rozdielom je, že tu nie sú žiadne časové nastavenia. Tlačidlo označené trojkou otvorí panel na odstránenie histórie. Zaškrtnutím políčka označeného „4“ používateľ prepne Firefox do súkromného režimu. Na konci relácie automaticky vymaže záznamy o dochádzke.

Na záver

Naši odborníci uviedli možnosti vymazania histórie v službe Mozilla. Vyberte si ten, ktorý vám vyhovuje, a prispôsobte si prehliadač podľa svojich potrieb.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: