Ako vypnúť funkciu Superfetch v systéme Windows 10

Program Superfetch beží na pozadí a analyzuje správanie systému a činnosti používateľa vykonané pomocou softvéru nainštalovaného v počítači. Na základe zozbieraných údajov sa vykoná predbežné načítanie často používaných knižníc do pamäte RAM. Teoreticky by to malo urýchliť spustenie potrebnej aplikácie. V praxi takéto správanie systému Windows často spôsobuje zvýšené zaťaženie pevného disku a celkové spomalenie systému. Naši odborníci vám poradia, ako vypnúť program Superfetch, ak jeho činnosť nemá pozitívny vplyv na váš počítač.

Vypnutie služby

Najjednoduchší spôsob, ako vypnúť inteligentné vzorkovanie, je zastaviť službu pomocou appletu konzoly MMC.

Vyvolanie dialógového okna „Spustiť“ pomocou kombinácie klávesov „Win+R“. Do textového poľa zadajte „services“.msc“. Stlačením tlačidla OK alebo Enter na klávesnici počítača spustite applet Služby.

Nájdite riadok označený „SysMain“ v spoločnom zozname označenom šípkou na snímke obrazovky. Dvojitým kliknutím na oblasť popisu zobrazíte dialógové okno pre úpravu vlastností.

Na karte „Všeobecné“ použite rozbaľovaciu ponuku označenú dvojitým kliknutím na zmenu typu spustenia. Nastavte ju na možnosť Zakázané. Kliknutím na tlačidlo označené „3“ službu zastavíte. Konečná poloha je zobrazená v oblasti „B“ na nasledujúcej snímke obrazovky. Uložte zmeny kliknutím na tlačidlo „Apply“.

Príkazový riadok

Druhá možnosť deaktivácie zahŕňa použitie interpretu príkazového riadku.

Rozbaľte ponuku Štart stlačením klávesovej skratky Win+X. Kliknutím na toto políčko spustíte shell so zvýšenými oprávneniami.

PowerShell sa v systéme Windows 10 používa predvolene. Zadajte „cmd“ a nastavte ho do režimu emulácie klasického príkazového riadku. Zadajte príkaz: „sc stop „SysMain“ sc config „SysMain“ start=disabled“. Stlačte kláves Enter na fyzickej klávesnici. Prijmite niekoľko riadkov s informáciami o službe a správu o úspešnom dokončení požadovanej operácie v oblasti označenej trojkou.

V bežnom režime prostredia PowerShell použite nasledujúce príkazy určené na správu služieb. Do okna konzoly zadajte alebo skopírujte nasledujúci riadok „Stop-Service -Force -Name „SysMain“; Set-Service -Name „SysMain“ -StartupType Disabled“. V oboch prípadoch je služba zastavená a jej typ spustenia je prepnutý na „Disabled“.

Úprava registra

Úprava registra umožňuje nielen vypnúť službu Superfetch, ale aj upraviť nastavenia služby.

Do textového poľa dialógového okna Spustiť zadajte „regedit“. Kliknutím na tlačidlo OK spustite Editor registra.

Nasledujte cestu označenú zelenou značkou v adresnom riadku. Vyberte cieľový adresár myšou a otvorte jeho obsah v pravej polovici editora. Nájdite čiaru označenú tromi. Dvakrát na ňu kliknite, aby sa otvorilo dialógové okno pre opravy. V poli označenom „4“ je možné nastaviť tieto hodnoty

3 – Predvolené nastavenie. Superfetch sa používa pre komponenty systému Windows a aplikácie tretích strán;

2 -Vyberte len pre softvér;

0 – Odpojenie služby.

Po zadaní požadovanej hodnoty stlačte tlačidlo „OK“, čím zaregistrujete nové nastavenia. Zmeny sa prejavia po reštartovaní počítača.

Zhrnieme to

Pomocou metód uvedených našimi odborníkmi môžete ľahko vypnúť službu Superfetch, ak jej prevádzka spôsobuje nežiaduce zaťaženie vášho počítača.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: