Ako vytvoriť bod obnovenia systému Windows 7

Body obnovenia vytvorené pomocou funkcie Obnovenie systému umožňujú používateľovi vrátiť späť neúspešné zmeny v systéme. Automaticky sa vytvárajú raz týždenne pri inštalácii softvéru, ktorý ovplyvňuje konfiguráciu počítača, alebo pri prijímaní aktualizácií zo služby Windows Update. Naši odborníci vám ukážu, ako ručne vytvoriť bod obnovenia v systéme Windows 7.

Konfigurácia obnovenia systému

Obnovenie systému sa ovláda zo samostatnej časti vlastností operačného systému. Existuje niekoľko spôsobov, ako k nemu získať prístup.

Otvorte ponuku Štart kliknutím na tlačidlo „Štart“. Do vyhľadávacieho poľa zadajte „dot“. Systém Windows vám poskytne zoznam akcií, ktoré zodpovedajú parametrom vašej požiadavky. Vyberte hypertextový odkaz zobrazený na nasledujúcej snímke obrazovky.

Ak chcete použiť druhú metódu, vyvolajte dialógové okno „Spustiť“ pomocou klávesovej skratky Win+R. Do textového poľa zadajte „sysdm.cpl“. Kliknite na tlačidlo OK alebo stlačte kláves Enter na fyzickej klávesnici.

V oboch prípadoch používateľ vstúpi do panela „Vlastnosti systému“. Prejdite na kartu „Zabezpečenie“, ktorá je na snímke zobrazená ako „1“. Skontrolujte aktuálny stav funkcie Obnovenie systému v poli označenom šípkou. Vedľa pevného disku s nainštalovaným systémom Windows 7 by ste mali predvolene zadať „Enabled“. Kliknite na tlačidlo „Konfigurácia“, ktoré sa nachádza nižšie.

Farebné značky v hornej časti konfiguračného okna zobrazujú dostupné možnosti obnovenia systému. Predvolene sa používa úroveň „zelená. Posuvník zobrazený šípkou na snímke obrazovky upravuje pridelenie miesta na disku pre funkciu tieňového kopírovania. Nastavenia dokončite kliknutím na tlačidlo „Apply“ a okno zatvorte kliknutím na tlačidlo „OK“.

Vytvorenie kontrolného bodu

Systém vráti používateľa do hlavného panela Vlastnosti systému, kde môže pokračovať vo vytváraní bodu obnovy s vybranými možnosťami.

Kliknite na tlačidlo uvedené na snímke obrazovky s rámčekom na karte „Ochrana“.

Otvorí sa nové okno, v ktorom musíte zadať názov vytvoreného bodu. Zadajte ho do žlto zvýrazneného textového poľa a stlačte tlačidlo „OK“.

Počkajte na správu, ktorá vás bude informovať o úspešnom dokončení operácie. Zatvorte ho pomocou tlačidla označeného rámčekom.

Zhrnutie

Podľa podrobných pokynov našich odborníkov môžete skontrolovať stav funkcie Obnovenie systému a vytvoriť si vlastný bod obnovenia.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: