Ako vytvoriť nového používateľa v systéme Windows 7

Moderné operačné systémy spoločnosti Microsoft založené na jadre NT podporujú viacpoužívateľské. Inými slovami, na jednom počítači môže existovať viacero účtov. Majiteľ každého z nich má možnosť nakonfigurovať pracovné prostredie podľa svojich preferencií. Naši odborníci vám ukážu, ako vytvoriť nového používateľa v systéme Windows 7.

Ovládací panel

Ďalšie konto v počítači môžete vytvoriť niekoľkými spôsobmi. Najjednoduchšie je použiť špeciálnu časť ovládacieho panela operačného systému.

Vyvolajte dialógové okno Spustiť pomocou klávesovej skratky Win+R. Do textového poľa zadajte „control userpasswords“ a kliknite na tlačidlo OK.

Keď ste na paneli správy účtov, kliknite na hypertextový odkaz.

Na ďalšej stránke sa zobrazia aktuálni používatelia v počítači. Spočiatku máme zabudované konto hosťa a správcu systému. Kliknite na hypertextový odkaz pod zoznamom.

Zadajte prihlasovacie meno a systémové práva pre nového používateľa. Systém Windows predvolene ponúka normálny prístup. Kliknutím na tlačidlo označené trojkou na snímke obrazovky dokončíte proces.

Na obrazovke správy účtov je teraz nový účet uvedený ako používateľ Red, ktorého sme vytvorili a ktorý má bežné oprávnenia. Kliknutím na jeho ikonu vykonáte počiatočnú konfiguráciu.

Vľavo od ikony nového používateľa sa zobrazí zoznam akcií. Tu môžete určiť ikonu, ktorá sa bude zobrazovať v ponuke Štart, alebo nastaviť obmedzenia používania počítača pomocou funkcie „Rodičovská kontrola“. Vyberte riadok označený rámčekom.

Nastavenie hesla na ochranu účtu. Zadajte ho dvakrát do zvýraznených zelených polí. Môžete si vytvoriť nápovedu, ktorá vám pomôže zapamätať si kódové slovo. Umiestnite ho do poľa označeného dvojitým. Ak je heslo zadané nesprávne, nápoveda by mala používateľa vyzvať, aby si ho zapamätal. Úlohu dokončíte kliknutím na tlačidlo „Nastaviť“ v dolnej časti okna.

Manažér účtu

V operačnom systéme je k dispozícii správca účtov na správu zabezpečenia profilov. Pomocou tejto ikony môžete pridať nového používateľa.

Otvorte dialógové okno „Spustiť“. Do textového poľa zadajte „control userpasswords2“. Kliknite na tlačidlo „OK“ alebo stlačte kláves Enter na fyzickej klávesnici.

Ovládacie prvky označené číslom „1“ môžu byť v okne Správca účtu vypnuté. Začiarknite miesto označené šípkou.

Aktivujte ovládací prvok a kliknutím na tlačidlo „Pridať“ spustite sprievodcu.

Vyplňte polia zvýraznené zelenou farbou. Prvý obsahuje prihlasovacie meno nového používateľa a druhý jeho meno. Tretie popisné pole môže zostať prázdne. Kliknutím na tlačidlo „Next“ (Ďalej) prejdite na ďalší krok.

Nastavte heslo na ochranu vytvoreného účtu a opätovne ho zadajte na potvrdenie. Kliknite na „Next.

Zadajte úroveň prístupu pre nového používateľa. V predvolenom nastavení systém Windows navrhuje nastaviť obyčajný počítač s obmedzenými právami na ovládanie počítača. Dokončite vytvorenie profilu kliknutím na „Hotovo“.

Príkazový riadok

Poslednou možnosťou je vytvorenie nového používateľa PC pomocou príkazového riadku.

Otvorte ponuku Štart operačného systému kliknutím na tlačidlo „Štart“. Do vyhľadávacieho poľa začnite písať názov interpreta. Keď sa v hornej časti okna zobrazí zhoda, kliknite pravým tlačidlom myši na hypertextový odkaz pod názvom programu. Rozbaľte kontextovú ponuku a vyberte položku „Spustiť ako správca“.

Zadajte príkaz v nasledujúcom tvare: „net user UserName UserPassword /add“. Nahraďte „NetUser“ požadovaným používateľským menom nového používateľa. Nahradiť UserPassword heslom, ktoré bude chrániť účet. Stlačte Enter na fyzickej klávesnici počítača a vytvorte používateľa s vybranými nastaveniami. Variant tohto príkazu je zobrazený na nasledujúcej snímke obrazovky.

Prejdite do ovládacieho panela účtu systému Windows 7, ako je opísané vyššie. Šípka na snímke obrazovky označuje ikonu nového používateľa. Príkaz „net user“ vám umožní vytvoriť ho len s bežnými prístupovými právami, ale okamžite ho ochráni heslom. V prípade potreby vykonajte ďalšie nastavenia na zmenu obrazu alebo nastavenie pravidiel rodičovskej kontroly.

Na záver

Vďaka pokynom krok za krokom, ktoré poskytujú naši odborníci, je nastavenie nového používateľa vo vašom systéme jednoduché a trvá len niekoľko minút.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: