Ako vytvoriť spúšťací flash disk systému Windows 10 pomocou programu Rufus

Rufus, ktorý je šírený pod slobodnou licenciou, je určený na vytváranie bootovacích flash diskov. Program dokáže pracovať s obrazmi ISO niekoľkých desiatok operačných systémov vrátane produktov spoločnosti Microsoft. Naši odborníci vám poradia, ako pomocou neho vytvoriť spúšťací flash disk pre systém Windows 10.

Predbežné načítanie obrázka

Najnovšie oficiálne zostavenie operačného systému so všetkými aktualizáciami, ktoré sú k aktuálnemu dátumu k dispozícii, si môžete bezplatne stiahnuť z oficiálnej webovej lokality spoločnosti Microsoft.

Prejdite na úvodnú stránku systému Windows 10. Nájdite blok venovaný možnostiam inštalácie operačného systému a stlačte ohraničené tlačidlo.

Akceptujte uloženie súboru „MediaCreationTool1909″ v počítači.exe“ Číslice použité v jeho názve zodpovedajú číslu základného polročného zostavenia operačného systému.

Po spustení program otestuje váš počítač na minimálnu prevádzkovú konfiguráciu vhodnú na inštaláciu systému Windows 10. Po prijatí licenčnej zmluvy presuňte rádiové tlačidlo z polohy „Aktualizovať“ do polohy označenej šípkou.

Zrušením označenia políčka „1“ vytvoríte univerzálne médium. Dvojito označené rozbaľovacie ponuky, pomocou ktorých môžete zmeniť jazyk primárneho rozhrania a kapacitu číslic.

Umiestnite prepínač do polohy „súbor ISO“, aby ste získali miestny obraz v počítači. Kliknite na dvakrát označené tlačidlo „Next“.

Zadajte v Prieskumníkovi umiestnenie, kam chcete uložiť obraz operačného systému. Stlačením tlačidla „Uložiť“ sa aktivuje sťahovanie distribučnej sady zo serverov spoločnosti Microsoft.

Načítanie obrázka v aplikácii Rufus

Počnúc verziou 3.5 Vývojári programu Rufus implementovali možnosť načítať súbor ISO priamo z programu.

Kliknite na očíslované tlačidlo „Vybrať“. Kliknite na tlačidlo „Stiahnuť“ v rozbaľovacej ponuke.

V úvodnom kroku potvrďte želanie spustiť obraz systému Windows 10.

Vyberte zostavu z rozbaľovacej ponuky. V predvolenom nastavení ponúka na stiahnutie najnovšiu aktuálnu verziu operačného systému, ktorá je oproti analógu zo stránky spoločnosti Microsoft horšia len úplnosťou aktuálnych opráv.

Prijať prijatie edície „Home“

ro“. V prípade potreby môžete v ponuke označenej šípkou prepnúť na položku „Vzdelávanie“, ktorá je určená pre vzdelávacie inštitúcie.

Nastavenie predvoleného jazyka rozhrania. V predvolenom nastavení softvér ponúka variant založený na systémovom locale.

Posledným krokom je určenie vhodnej architektúry a spôsobu zavádzania. Zaškrtnutím políčka označeného dvojitým znakom sa spustí v prehliadači. Kliknite na tlačidlo „Stiahnuť“.

Potvrďte uloženie súboru ISO a zadajte konečný adresár v Prieskumníkovi.

Písanie palice

Po získaní distribúcie operačného systému pomocou jednej z vyššie opísaných metód začnite písať inštalačné médium.

V prvom okne v hornej časti okna programu sa zobrazí pripojený flash disk a jeho veľkosť. Pod ním je oblasť, v ktorej vyberiete zdrojovú distribúciu, označená dvojkou. Pri načítaní zo softvéru sa vyplní automaticky. V opačnom prípade sa musí zadané umiestnenie súboru ISO určiť ručne. Polia „Partition scheme“ a „Target system“ sú logicky prepojené. Výberom hodnoty v jednom z nich sa automaticky zmení hodnota v druhom. Ak je špecifikovaná schéma M
môžete použiť oblasť „Rozšírené vlastnosti“. Na snímke obrazovky je zvýraznená zelenou farbou.

Druhý blok nastavení sa týka možností formátovania jednotky flash. V poli označenom jednotkou sa vyberie budúci štítok zväzku na základe popisu distribúcie. Keďže cieľový súborový systém zavádzacieho záchranného média je FAT32, bude ďalej skrátený na 11 znakov. Rozšírená oblasť „rozšírené možnosti“ je zvýraznená zelenou farbou. Určite možnosti formátovania a stlačte tlačidlo „Štart“.

Súhlas so systémovým upozornením, ktoré umožňuje vymazanie všetkých údajov na kľúči USB.

Počkajte, kým sa úplne nezaplní ukazovateľ priebehu, ktorý je označený šípkou. Na konci operácie percentuálny ukazovateľ priebehu nahradí správu „Hotovo“. Kliknite na tlačidlo „Close“ (Zatvoriť) a disk môžete používať na určený účel.

Záver

Vzhľadom k tomu, v tomto materiáli, krok za krokom sprievodca o tom, ako vytvoriť bootovateľný flash disk v Rufus, to bude užitočné pre pokročilých aj začínajúcich používateľov.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: