Ako vytvoriť zavádzací kľúč systému Windows 7 pomocou programu Rufus

Program Rufus šírený pod slobodnou licenciou je univerzálny nástroj na vytváranie inštalačných médií, ktorý podporuje prácu s distribúciami rôznych operačných systémov. Naši odborníci vám ukážu, ako ho môžete použiť na vytvorenie bootovateľného flash disku so systémom Windows 7.

Pripojte k počítaču aspoň 8 GB vymeniteľné médium a otvorte program Rufus. USB kľúč sa rozpozná automaticky a zobrazí sa v poli označenom jedným. Stlačením čísla „2“ otvoríte okno prieskumníka.

Vyberte adresár obsahujúci súbor ISO systému Windows 7. Vyberte ho myšou a kliknite na dvakrát označené tlačidlo „Otvoriť“.

Názov obrázka sa zobrazí v oblasti označenej jednotkou. Ostatné parametre sú nastavené automaticky programom. V označených poliach „2“ vyberte schému zavádzacieho oddielu. Pre 64-bitové systémy sa predvolene používa GPT a pre 32-bitové systémy -M
. Typ súborového systému sa vyberá aj v závislosti od jeho bitovej kapacity. FAT32 pre x64 a NTFS pre x86. Kliknutím na tlačidlo „Štart“ spustíte nahrávanie médií.

Program má dve oblasti pre pokročilé nastavenia. Prvý sa nachádza v bloku „Vlastnosti disku“. Ak vyberiete schému M
Používateľ môže určiť ďalšie nastavenia pre kompatibilitu so staršími verziami systému BIOS.

Druhá oblasť navyše je skrytá v bloku „Možnosti formátovania“. Tu môžete povoliť kontrolu zlého bloku, čo môže byť užitočné, ak sa kľúč už predtým používal.

Proces vytvárania bootovateľného záchranného média je sprevádzaný vyplnením lišty priebehu označenej jedným. Keď sa zobrazí správa „Ready“, stlačte tlačidlo „Close“. Zavádzací kľúč USB je pripravený na použitie.

Na záver

Podľa podrobných pokynov našich odborníkov môžete ľahko vytvoriť inštalačný disk systému Windows 7, aj keď ste to nikdy predtým nerobili.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: