Ako zakázať autorun programu

Pri spustení operačného systému sa automaticky spustia niektoré programy nainštalované používateľom. Ich počet bude časom narastať a bude brániť správnemu fungovaniu počítača. Naši odborníci vám poradia, ako zakázať automatické spúšťanie nepotrebného softvéru v systéme Windows 7.

Nástroj na konfiguráciu

Operačné systémy spoločnosti Microsoft používajú na podrobnú konfiguráciu konfiguračný nástroj. Na správu nastavení autorun je vyhradená samostatná časť.

Vyvolanie dialógového okna „Spustiť“ pomocou klávesovej skratky „Win+R“. Do zvýrazneného textového poľa zadajte „msconfig“. Stlačením tlačidla enter na fyzickej klávesnici alebo stlačením virtuálneho tlačidla „OK“ spustite konfiguračný nástroj.

V otvorenom okne vyberte kartu označenú jedným. Všetky programy, ktoré sa spúšťajú s operačným systémom, sú tu uvedené ako interaktívne textové položky. Ak chcete vypnúť autorun, zrušte začiarknutie políčka vedľa názvov zobrazených šípkou na snímke obrazovky. Uložte všetky vykonané zmeny kliknutím na tlačidlo „Apply“ a zatvorte nástroj kliknutím na tlačidlo „OK“.

Reštartujte počítač a dokončite nastavenia. Stlačte označené tlačidlo a skontrolujte výsledky pri spustení systému Windows.

Alternatívne varianty

Konfiguračný nástroj umožňuje používateľovi plne ovládať proces automatického spustenia. Nižšie uvedené metódy majú rovnaký účinok len v kombinácii. Každá metóda spôsobí deaktiváciu časti programov.

Adresár autorun

Otvorte dialógové okno „Spustiť“ a do zvýrazneného poľa zadajte „shell:startup“. Stlačením tlačidla „OK“ otvorte systémový priečinok „Autorun“.

Aplikácie so zástupcami umiestnenými v tomto priečinku sa spúšťajú pri spustení systému Windows. Ak chcete odstrániť nepoužívanú položku, mali by ste ju vybrať a kliknutím pravým tlačidlom myši na ňu sa zobrazí rozbaľovacia ponuka. Kliknite na riadok označený dvojkou na snímke obrazovky.

Nastavenia softvéru

Možnosti integrácie do systému sú k dispozícii v časti „Nastavenia programu“. Jedným z nich je automatické spustenie pri štarte systému Windows.

Naši odborníci ukazujú, ako zmeniť úroveň integrácie na príklade hudobného prehrávača AIMP. Vyvolanie hlavnej ponuky ovládania programu a prístup k jeho nastaveniam.

Vyhľadajte oddiel označený ako jeden vo všeobecnom zozname. V iných programoch môže mať iný názov, ale hodnoty, ktoré sa v ňom zhromažďujú, sú zodpovedné za zavedenie systémových ponúk a operácií do operačného systému. Nájdite riadok ovládania Autorun a zrušte začiarknutie značky „2“.

Register systému Windows

Ak sa v priečinku „StartUp“ nenachádza žiadny zástupca a v jeho nastaveniach nemôžete nájsť príslušnú položku, mali by ste upraviť systémový register.

Do zvýrazneného dialógového okna Spustiť zadajte „regedit“. Kliknutím na tlačidlo „OK“ spustite Editor registra.

Prejdite na oddiel HKCU a postupne rozbaľte vetvy pozdĺž zeleno zvýraznenej cesty. Myšou vyberte adresár „Spustiť“. V pravej polovici okna editora sa zobrazia kľúče autorun s cestami k spustiteľným súborom. Kliknite pravým tlačidlom myši na položku, ktorú chcete odstrániť. V kontextovej ponuke, ktorá sa otvorí, vyberte riadok označený tromi. V adresári „Spustiť“ vetvy HKCU sú uvedené programy nainštalované pre aktuálneho používateľa. Ak chcete odstrániť softvér spoločný pre všetkých používateľov, zopakujte operáciu s použitím rovnakej cesty vo vetve HKLM.

Na záver

Podľa pokynov našich odborníkov krok za krokom budete môcť vymazať zoznam autorun systému Windows 7 a zrýchliť spúšťanie operačného systému.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: