Ako zakázať hibernáciu v systéme Windows 7

Aby režim hibernácie fungoval, na pevnom disku sa automaticky vytvorí súbor hiberfil.sys. Jeho maximálna veľkosť je až 75 % pamäte RAM nainštalovanej v počítači. Ak počítač nie je v úspornom režime, hibernácia sa dá vypnúť, aby sa ušetrilo miesto na disku. Naši odborníci vám poradia, ako túto operáciu vykonať v systéme Windows 7.

Úplné vypnutie

Režim hibernácie možno úplne vypnúť zmenou kľúča registra.

Otvorte dialógové okno „Spustiť“ pomocou klávesovej skratky „Win+R. Do textového poľa zadajte „regedit“ a stlačte „OK“.

V editore registra vyberte položku HKLM. Rozbaľte „Systém“ – „ControlSet001“ – „Ovládanie“ – „Napájanie“. Označte ho myšou a otvorte jeho obsah v pravej časti okna. Dvojitým kliknutím na trojčíslie otvoríte dialógové okno Upraviť nastavenia.

Nastavte „0“ v zelenom zvýraznenom poli. Stlačením tlačidla OK zatvorte dialógové okno úprav. Vypnite editor a reštartujte počítač. Po reštartovaní systému sa spustí bez vytvorenia hibernačného súboru. Ak chcete úsporný režim opäť zapnúť, zopakujte cyklus operácií, pričom hodnotu „0“ nahraďte hodnotou „1“.

Dočasné vypnutie

Ovládanie hibernácie z príkazového riadku je výhodné v tom, že zmena stavu „zapnuté/vypnuté“ nevyžaduje reštartovanie.

Otvorte ponuku Štart pomocou tlačidla „Štart“. Do vyhľadávacieho poľa zadajte „cmd“. Prejdite myšou na ikonu príkazového riadku v bloku „Programy“ a kliknite na ňu pravým tlačidlom myši. V rozbaľovacej ponuke vyberte položku označenú „3“ a spustite ju v režime zvýšených oprávnení.

Na fyzickej klávesnici zadajte „powercfg -h off“ a stlačte kláves Enter. Režim hibernácie je vypnutý. Príslušná položka zmizne z ponuky vypnutia a súbor hiberfil sa odstráni.sys odstránený z pevného disku.

Ak ho chcete opäť zapnúť, zadajte podobný príkaz, pričom v ňom zmeníte hodnotu z „off“ na „on“.

Zakázanie chyby

Používatelia môžu v príkazovom riadku zaznamenať dva druhy chýb.

Ak sa pri pokuse o zapnutie alebo vypnutie režimu hibernácie zobrazí odpoveď znázornená na nasledujúcom obrázku, znamená to, že interpret je spustený ako štandardný používateľ. Zatvorte okno cmd a použite vyššie popísaný spôsob na spustenie príkazu so zvýšenými právami.

Chyba zobrazená na nasledujúcom obrázku ukazuje, že režim hibernácie je v registri vypnutý. Použite prvú metódu zmenou parametra „HibernateEnabled“ z hodnoty „0“ na hodnotu „1“.

Na záver

Pokyny krok za krokom od našich odborníkov v tomto návode vám pomôžu spravovať režim hibernácie v systéme Windows 7 a odstraňovať prípadné chyby.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: