Ako zdieľať Wi-Fi s iPhonom

Ak je stabilný mobilný signál, používateľ môže iPhone používať ako hotspot Wi-Fi. V tomto režime smartfón funguje ako zdroj bezdrôtovej siete a umožňuje ostatným zariadeniam pripojiť sa na internet. V tomto článku vám naši odborníci ukážu, ako nastaviť Wi-Fi v smartfóne Apple.

Po otvorení nastavení na iPhone ťuknite na zvýraznený riadok v poli Správa siete.

Funkcia hotspotu v smartfóne je predvolene aktívna pre všetky zariadenia prepojené s rovnakým Apple ID. Používatelia k nemu môžu kedykoľvek pripojiť vlastný MacBook alebo iPad bez nutnosti zadávať heslo. V časti označenej „3“ môžete nastaviť prístup pre členov rodiny. Aktivuje sa len vtedy, keď je rovnaká funkcia aktivovaná v nastaveniach Apple ID. Posuvník označený šípkou po umiestnení do polohy „zapnuté“ zviditeľní hotspot. Prístup k sieti Wi-Fi, ktorú v tomto prípade vytvorí iPhone, môže získať ktokoľvek s heslom. Ak chcete zmeniť automaticky vygenerovaný prístupový kód, ťuknite na pole označené dvojkou na obrázku.

Do riadku so šípkou zadajte nové heslo s najmenej ôsmimi znakmi. Kliknutím na tlačidlo „Hotovo“ aplikujte zmeny.

Aktívne pripojenie je signalizované svetelnou kontrolkou, ktorá je viditeľná, aj keď je obrazovka smartfónu zamknutá. Po odstránení zámku sa v ľavom hornom rohu obrazovky zobrazia hodiny na modrom pozadí.

Na záver

Podľa tipov našich odborníkov môžete premeniť svoj iPhone na mobilný hotspot a zdieľať internet s ostatnými alebo členmi rodiny.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: