Ako zmeniť adresu služby Gmail

E-mailová adresa vytvorená pri registrácii v službe Gmail zostane počas používania nezmenená. Presnejšie, poradie znakov v užívateľskom mene sa nesmie meniť. Napriek tomu pravidlá nezakazujú vytvárať preň aliasy. V tomto článku naši odborníci vysvetľujú, ako môžete zmeniť svoju e-mailovú adresu bez toho, aby ste si vytvorili novú.

Názvy domén

Zmyslom používania aliasov je vizuálna zmena adresy. Ak máte pole user@, môžete ho zadať ako user@. List odoslaný na ktorúkoľvek z týchto adries sa dostane k príjemcovi. Algoritmy registrácie na fórach alebo v službách sa považujú za odlišné. Takže používateľ môže dostať dva e-maily jednoducho zmenou pravopisu názvu domény.

Body navyše

V používateľskom mene je povolené používať bodky v časti adresy napísanej pred psl. Nemôžete napísať dva znaky za sebou, ale môžete ich oddeliť. Prihlásenie „používateľ“ tak môže byť reprezentované ako „u.ser“ alebo „us“.er“. Poštová adresa sa vizuálne zmení, ale e-maily sa naďalej doručujú do tej istej schránky.

Symbol „+“

Najväčší počet možností sa otvára použitím symbolu „plus“. Umiestnením za meno môže používateľ „pridať“ akúkoľvek ďalšiu kombináciu znakov. Používateľské meno „user“ môže byť reprezentované ako „user+a“ alebo „user+bb.

Na záver

Používanie aliasov pre hlavnú e-mailovú adresu zabraňuje vzniku spamu a umožňuje pohodlné triedenie e-mailov.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: