Ako zmeniť farbu panela úloh v systéme Windows 7

Charakteristickým znakom rozhrania Aero je používanie polopriehľadných prvkov v oknách. Používatelia si môžu vybrať z hotových riešení alebo si určiť vlastné odtiene. Naši odborníci vám ukážu, ako zmeniť farbu panela úloh systému Windows 7.

Personalizácia a témy

Operačný systém sa dodáva s predinštalovanými siedmimi témami dizajnu Aero, ktoré možno nainštalovať pomocou ponuky personalizácie.

Kliknutie pravým tlačidlom myši na plochu bez ikon. V kontextovej ponuke, ktorá sa zobrazí, vyberte poslednú položku orámovanú na snímke obrazovky.

Aktuálna farba panela úloh sa zobrazuje v oblasti označenej symbolom „1“. Ak chcete vybrať predvoľby, posuňte posuvník na strane centrálnej oblasti okna smerom nadol.

Prejdite do časti „Aero Themes“ a vyberte preddefinovaný štýl dizajnu podľa požadovanej farby panela. Zmeny sa prejavia hneď, ako používateľ vykoná výber.

Manuálne nastavenie

Ak vám nevyhovuje žiadna z prednastavených tém, môžete použiť manuálne nastavenie.

Po otvorení nastavení personalizácie kliknite na oblasť „Farba okna“ zvýraznenú na snímke obrazovky.

Vyberte si jednu zo šestnástich farebných schém uvedených v súbore predvolieb označených ako „1.

Nasledujúca snímka obrazovky ukazuje rozdiel medzi „modrastou sivou“ a „lístím“.

Posuvná šípka upravuje intenzitu vybranej farby. Posunutím do krajnej ľavej polohy sa panel stane takmer úplne priehľadným. Sýtosť farieb je maximálna na pravej strane.

Snímka obrazovky ukazuje rozdiel vo vzhľade v krajných polohách prepínača intenzity.

Okrem prednastavených farieb spoločnosti Microsoft si používateľ môže vybrať vhodnú farebnú schému pre panel úloh. Rozšírenie predvolene skrytého bloku „nastavenia farieb“. Vyberte odtieň v hornom riadku. Ďalšie dve nastavujú sýtosť a jas.

Na záver

Postupujte podľa pokynov našich odborníkov a môžete si ľahko prispôsobiť farbu panela úloh systému Windows 7.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: