Ako zmeniť heslo v službe Gmail

Heslo nastavené počas registrácie v e-mailovej službe je možné kedykoľvek zmeniť. Spoločnosť Google vám tiež pripomína, aby ste raz ročne skontrolovali nastavenia ochrany osobných údajov svojho novovytvoreného účtu. Naši odborníci vám ukážu, ako zmeniť heslo do služby Gmail.

Otvorenie domovskej stránky Google. Kliknite na hypertextové prepojenie „Mail“.

Kliknite na oblasť s popisom účtu. Obsahuje e-mailovú adresu a používateľské meno, ktoré ste zadali pri registrácii.

Heslo zadajte do oblasti označenej symbolom „1“. Stlačením tlačidla „Ďalej“ vstúpite do svojej poštovej schránky.

Nájdite tlačidlo ozubeného kolesa na paneli nástrojov. Kliknutím naň sa rozbalí rozbaľovacia ponuka. Kliknite na položku „Nastavenia“ a otvorte možnosti správy poštových služieb.

V zozname v hornej časti stránky prejdite na položku „Účty a importy“. Prejdite do oblasti označenej dvojitým. Kliknite na zeleno zvýraznený hypertextový odkaz Zmeniť heslo.

V novej karte prehliadača sa zobrazí stránka Správa účtu Google. Do poľa označeného „2“ zadajte znova svoje aktuálne heslo. Kliknite na tlačidlo „Ďalej“.

Na stránke zmeny hesla zadajte novú kombináciu do horného poľa a potvrďte ju v dolnom poli. Kliknite na tlačidlo „Zmeniť“, ktoré je na obrázku označené dvojkou.

Systém oznámi, že operácia bola úspešne dokončená. Kliknutím na „Začať“ môžete posúdiť stav ostatných nastavení zabezpečenia.

Na kontrolnej stránke označenej číslom „1“ sa zobrazí niekoľko sekcií. Zelené kliešte označujú normálny stav bez podozrivých transakcií. Rozbaľte každú časť, aby ste sa uistili, že všetky položky zodpovedajú činnostiam vykonaným používateľom. V prípade potreby môžete pokračovať v prístupe k svojmu účtu kliknutím na dvakrát označený hypertextový odkaz.

Do schránky vám bude zaslaný e-mail s informáciou, že vaše heslo bolo zmenené. Podobné upozornenie sa odošle na telefónne číslo používateľa alebo na záložnú e-mailovú adresu, ak bola zadaná počas registrácie.

Na záver

Ak si potrebujete urýchlene zmeniť heslo do služby Gmail, použite návod krok za krokom, ktorý vytvorili naši odborníci.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: