Ako zmeniť TTL v systéme Windows 10

Termín Time to

 • ve, skratka TTL, definuje životnosť informačného paketu v sieti. Nie je určená časom, ale počtom skokov alebo skokov medzi jej uzlami. Pri prechode cez iný smerovač na ceste paketu sa hodnota TTL zníži o jednu. Keď dosiahne nulovú hranicu, zahodí sa bez ohľadu na to, či dosiahol cieľ. Praktické využitie tejto technológie mobilnými operátormi umožňuje obmedziť dátovú prevádzku pri neobmedzených tarifách. Naši odborníci vysvetľujú, ako zmeniť predvolenú hodnotu TTL v systéme Windows 10.

  Stlačením klávesovej skratky Win+X vytiahnite rozšírenú ponuku „Štart“. Spustenie predvoleného shellu so zvýšenými oprávneniami.

  Kontrola predvolenej životnosti balíka. Na výzvu zadajte príkaz „ping 127″.0.0.1“. Stlačte enter a pozrite sa na hodnoty TTL zobrazené v poslednom stĺpci výsledkov.

  Otvorte dialógové okno „Spustiť“ stlačením klávesovej skratky „Win+R“. Do textového poľa zadajte „regedit“. Stlačením tlačidla OK alebo enter na fyzickej klávesnici spustíte editor registra.

  Otvorte vetvu HKLM a postupujte podľa cesty zvýraznenej zelenou farbou v adresnom riadku. Zvýraznite priečinok „Parametre“. Prejdite na pravú stranu editora. Vyvolajte kontextovú ponuku a vytvorte nový parameter. Pre 32-bitové systémy -DWORD, pre 64-bitové -QWORD.

  Priradenie názvu parametru „Defa

   tTTL“. Dvojitým kliknutím na názov parametra zobrazíte dialógové okno na úpravu hodnoty. Zmena systému výpočtu na desatinný. Nastavte požadovanú hodnotu do zvýrazneného poľa. Ak chcete zdieľať internet z mobilného zariadenia so systémom Android alebo iOS -65. Ak budeme zdieľať Wi-Fi z prenosného počítača so systémom Windows -129. Uloženie vykonaných zmien stlačením tlačidla „OK. Reštartujte počítač, aby sa nové nastavenia prejavili.

   Skontrolujte výsledky v príkazovom riadku a zopakujte druhý krok. Ako je vidieť na snímke obrazovky, TTL prevzalo hodnotu nastavenú v registri. Pri distribúcii mobilného internetu počítač pošle do siete paket s dĺžkou života 64 skokov (65-1) bez toho, aby prezradil, že je k sieti pripojené ďalšie zariadenie. Ak chcete obnoviť predvolené nastavenia operačného systému, odstráňte položku „Defa“ z registra

 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: